Valsts svētku priekšvakarā Ādažos svin jaunās skolas ēkas Spāru svētkus

15.11.2018.

Foto Inita Henilane

Atzīmējot apjomīgāko būvdarbu konstrukciju izbūves pabeigšanu, 15.novembrī Ādažos tika svinēti Ādažu vidusskolas jaunās ēkas Spāru svētki. Ievērojot senās tradīcijas, celtnieki ēkas jumta karkasam piestiprināja vainagu. Ādažu sākumskolas Spāru svētki notika valsts svētku noskaņās – nākamajā simtgadē pašvaldība ādažniekiem dāvās jaunu skolu.

Līdz šim jau uzbūvēti ēkas trīs stāvi, daļēji izbūvēts jumts, kā arī izbūvēti pazemes komunikāciju tīkli, daļai ēkas salikti logi, jau uzsākta arī iekšējo komunikāciju izbūve.

“Šajos spāru svētkos esmu pateicīgs visiem būvniecības procesā iesaistītajiem par ieguldīto darbu un kvalitāti, lai Ādažu jaunākajai paaudzei jau drīzumā būtu pieejama jauna un mūsdienīga skolas ēka. Ticu, ka 2019. gada rudenī  Ādažu sākumskola  varēs vērt savas durvis skolēniem,” atzīmē Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

“Spāru svētki simbolizē viena posma beigas un nākamā posma sākumu. Gluži kā šobrīd gaidāmie valsts simtgades svētki, kas simbolizē pāreju no viena gadu simta otrā. Tā ir pāreja no pagātnes uz nākotni. Esam lepni par to, ka būvējam te jaunu skolu, kas pašreiz ir mūsu nākotnes simbols. Mēs esam kā vainags un bērni, kas šeit mācīsies, ir mūsu nākotne,” min SIA “MONUM” tehniskais direktors Gintars Dardets.

Šā gada 1.jūnijā Ādažu novada dome parakstīja vienošanos Nr. 8.1.2.0/17/I/028 ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta “Vispārējās izglītības iestādes mācību vides uzlabošana Ādažu novadā” īstenošanu. Projekta ietvaros jāuzbūvē jauna ēka 800 skolēniem, veicot ieguldījumus ergonomiskas mācību vides izveidē, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā un aprīkojuma iegādē, kā arī šīs izglītības iestādes sporta infrastruktūras būvniecībā.

Kā iepriekš ziņots, šā gada 21.februārī ar SIA “MONUM” tika noslēgts līgums un vienošanās par mācību klašu 1.-4.klasei būvniecību (būvprojekta 1.kārta) un 7.jūnijā – vienošanās par sporta zāles būvniecību (būvprojekta 2.kārta). Plānots, ka būvdarbu pirmā kārta tiks pabeigta līdz 2019. gada jūnija sākumam, bet sporta zāle – līdz 2019.gada septembra sākumam. Līdz 2022.gada beigām plānots izbūvēt Ādažu vidusskolas jaunās mācību īstenošanas vietas specializēto mācību priekšmetu kabinetus (būvprojekta 3.kārta).

Šis ir lielākais infrastruktūras projekts Ādažos, ko īsteno Ādažu novada dome. Skolas jaunā ēka paredzēta 1.-4.klašu skolēniem, bet esošo – Ādažu vidusskolas ēku – turpinās izmantot 5.-12.klašu skolēni.