Šodien, 24.oktobrī plkst.15.00, seminārs uzņēmējiem par darba vides risku novērtēšanas rīku “Oira”

24.10.2018.

Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Ādažu novada domi 24. oktobrī plkst. 15.00 organizē semināru par darba risku novērtēšanas tiešsaistes rīku OiRA (Online Interactive Risk Assessment). Seminārs notiks Ādažu Vēstures un mākslas galerijā, Gauja ielā 33a, Ādažos. Seminārs ir bezmaksas un tajā ir aicināts piedalīties ikviens mazais un vidējais uzņēmums, darba devējs, kurš bez liekiem resursiem vēlas veikt darba vides risku novērtēšanu un uzlabot darba drošību.

Renārs Lūsis, Valsts darba inspekcijas direktors atgādina, ka Latvijas Republikas Darba aizsardzības likums nosaka – darba vides risku novērtēšana katram darba devējam ir jāveic ne retāk kā reizi gadā. Pētījums ir atklājis, ka daļai darba devēju šķiet, ka uz tiem tas nemaz neattiecas, uzskatot, ka viņu mazais uzņēmums ir drošs un tajā nav risku. Savukārt citi atzīst, ka trūkst atbalsta un metodikas darba vides risku novērtējuma veikšanai. OiRA rīks ir veids, kā mēs varam atbalstīt mazos uzņēmumus un lauzt valdošos stereotipus, ko atklājis veiktais pētījums.

Semināra ievadā vadītāja īsā prezentācijā sīkāk iepazīstinās ar rīku, pēc kuras būs praktiska darbošanās ar rīku pie datora, eksperta vadībā. Pirms un pēc semināra, pie kafijas tases jums būs iespēja uzdot jautājumus un diskutēt par darba aizsardzību. Dalībai seminārā nepieciešamas pamatlīmeņa prasmes darbam ar datoru un interneta pārlūku. Semināru vadīs Dace Jakimova, darba aizsardzības eksperte.

Pieteikties bezmaksas semināram var rakstot uz e-pastu piesakos@eventagency.lv, minot savu vārdu, kontaktinformāciju un pārstāvēto uzņēmumu.

Svarīgi – ņemot vērā, ka seminārā notiks praktiskais darbs pie datora, lūgums ņemt līdz savu portatīvo datoru.

Sīkāk par OiRA video: https://ej.uz/OIRAvideo

OiRA rīks tiešsaistē: www.vdi.gov.lv/lv/oira/