Valstī no 21.oktobra līdz 14. novembrim ieviesta “mājsēde”

20.10.2021.
Valdība ārkārtas Ministru kabineta sēdē noteikusi stingrus noteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai no 21. oktobra līdz 15. novembrim.
Veikali, izņemot pirmās nepieciešamības, nestrādās. No plkst. 20.00 līdz 5.00 iedzīvotājiem jāatrodas savās dzīvesvietās, izejot no tās tikai īpašos nepieciešamības gadījumos.
Līdz 15. novembrim atcelts klātienes vispārējās izglītības process, interešu izglītības nodarbības. Skolēnu brīvlaiks pagarināts līdz 29. oktobrim, no 1. novembra atsākot klātienes mācības 1.-3. klasēm. Bērnudārzos paredzēts saglabāt dežūrgrupu darbību bērniem, kuru vecāki strādā klātienē kādā kritiski nepieciešamā darbavietā. Aizliegts sniegt ar izklaidi, skaistumkopšanu un fiziskām aktivitātēm saistītus klātienes pakalpojumus. Aizliegti privāti pasākumi vai cilvēku pulcēšanās vairāk nekā vienas mājsaimniecības lokā. Izņēmumi – bēres un kristības neatliekamajos gadījumos. Vienā automašīnā drīkst atrasties ne vairāk kā divas personas, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, izņemot kritiski svarīgo dienestu darbiniekus, kas pārvietojas automobilī darba pienākumu veikšanai.
Pēc 15. novembra paredzēts atjaunot klātienes tirdzniecību, pakalpojumu sniegšanu, izglītību, privātus un publiskus pasākumus, taču primāri tikai zaļajā režīmā – cilvēkiem, kuri ir pabeiguši pilnu vakcinācijas pret Covid-19 kursu un var uzrādīt sertifikātu par vakcināciju vai pārslimošanu.
“Mājsēdes” mērķis ir pēc iespējas apturēt galveno Covid-19 izplatības ceļu – klātienes kontaktēšanos.