Uzsāks velotrases projektēšanu Ādažos!

19.06.2020.

Projekta autoru foto. Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto no izveidotās velotrases Jēkabpilī

Jūlija sākumā plānots uzsākt projektēt asfaltētu velotrasi Ādažos! Gan pasaulē, gan nu jau arī Latvijā populāras kļūst tā saucamās velo “pumpu trases”. Velo “pumpu trase” ir īpaši aprīkota vieta velobraukšanai, sniedzot iespēju sportu apvienot ar vērtīgu un veselīgu izklaidi. Braukšana pa trasi uzlabo fizisko formu un tā pilda arī sociālo funkciju, aizraujot un ievelkot sevī un aicinot brīvo laiku pavadīt aktīvi un veselīgi kopā ar draugiem vai ģimeni!

Šādas trases izveide palielinās brīvā laika pavadīšanas iespējas Ādažos. Velo “pumpu trase” atradīsies pretī Ādažu sākumskolai, Attekas ielā 41, kas ir izcila vieta, lai sākumskolas bērni aktīvi izkustētos svaigā gaisā stundu starpbrīžos, kā arī brīvajā laikā starp stundu noslēgumu sākumskolā un mācību sākumu Mākslas un mūzikas vai Sporta skolā. Taču trase būs lieliski piemērota ne tikai sākumskolas bērniem. Tā atbildīs arī jauniešu, pieaugušo un senioru vajadzībām, turklāt tā būs pielāgota arī dažādu braucamo (velosipēdu, skrejriteņu, skrituļdēļu, skrituļslidu u.c.) un arī dažādu prasmju līmeņu braucējiem. Trases atrašanās vieta pašā Ādažu centrā ļaus tai ērti piekļūt visiem apkārtnes bērniem un jauniešiem, un citiem interesentiem. Tāpat tās atrašanās vieta simboliski iezīmē Ādažu vērtības – būt ģimenei draudzīgam novadam, jo trasi varēs izmantot visa ģimene, sākot no pašiem mazākajiem ķipariem līdz pat omītei, kurai patīk laiku pavadīt kopā ar saviem mazbērniem, vizinoties ar velosipēdu.

Plānots, ka trases projektēšana varētu tikt pabeigta līdz jūlija beigām. Projektēšanas darbus veiks savas jomas labākie speciālisti, kuriem ir liela pieredze līdzīgu projektu īstenošanā gan Latvijā, gan arī pasaulē – SIA “City playgrounds”. Kad projekts būs izstrādāts, tiks izsludināts iepirkums par trases būvniecību, kuru plānots īstenot vairākās kārtās.

Šā gada domes budžetā ir paredzēts finansējums velo pumpu trases 1.kārtas īstenošanai, kurā paredzēts izbūvēt 350 – 400m2 lielu trasi atbilstoši plaša spektra lietotāju vajadzībām (dažādu prasmju līmeņiem un vecuma grupām).

Savukārt 2.kārtā plānots papildu izbūvēt vēl 350 – 400m2 lielu trasi, kas būtu piemērota lietpratēju velosportistu treniņiem ar lielāku dinamiku un atbilstošu reljefu akrobātisku lēcienu izpildīšanai. Otro kārtu plānots īstenot nākamajā gadā, ja tam tiks piešķirti papildu finanšu līdzekļi. Moderna velotrase padarīs novadu vēl pievilcīgāku gan esošajiem, gan nākotnes Ādažu novada iedzīvotājiem, kuri novērtē attīstītu infrastruktūru veselīga un sportiska brīvā laika pavadīšanai.

Trasē, ko plānots izbūvēt vēlāk (projekta otrajā kārtā), varētu rīkot arī sacensības, tādējādi vēl vairāk piesaistot interesentus un popularizējot Ādažu novadu. Trase būs jauns ieguvums Ādažu novadam gan aktīva brīvā laika pavadīšanas, gan arī sportisku sasniegumu ziņā.