Ugunsdzēsēju dienā 17.maijā Ādažos notiks bezmaksas ugunsdzēsības apmācības

15.05.2017.

Lai izglītotu uzņēmējus un iedzīvotājus ugunsdrošības jautājumos un sniegtu iespēju apgūt uguns dzēšanas pamatprasmes, 17. maijā – Ugunsdzēsēju dienā, vadošais inspicēšanas, testēšanas, sertificēšanas, tehnisko konsultāciju un apmācību uzņēmums Inspecta Latvia sadarbībā ar Ādažu domi organizē bezmaksas praktiskās apmācības. To ietvaros pasākuma dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt savas prasmes darbā ar ugunsdzēsības aparātu, kā arī saņemt ugunsdrošības ekspertu konsultācijas.

Pērn ugunsgrēkos Latvijā gājuši bojā 95 cilvēki, bet cietuši 302, liecina Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotie dati. “Saskaņā ar VUGD statistiku visizplatītākā ugunsgrēku izcelšanās vieta ar vislielāko bojāgājušo skaitu ir dzīvojamais sektors. Lielākoties tam par iemeslu kalpo gan tehniski novecojušas, mūsdienu prasībām neatbilstošas elektroietaises un apkures ierīces, gan cilvēku nevērība pret uguni un ātri uzliesmojošiem priekšmetiem. Arī ugunsdzēsības pamatprasmes iedzīvotājiem ir sliktas – nereti, izceļoties ugunsgrēkam, cilvēki nezina, kā pareizi rīkoties, kas ugunsgrēku sekas bieži vien padara vēl traģiskākas. Tādēļ, lai vairotu zināšanas par ugunsdrošības un ugunsdzēšanas jautājumiem, kopā ar ugunsdzēsības aprīkojuma izplatītāju SIA SELS SYSTEMS Ugunsdzēsēju dienā sniegsim iespēju bezmaksas iegūt pamatzināšanas ugunsdzēsībā,” stāsta Inspecta Prevention vadītājs, vadošais eksperts un ugunsdrošības un civilās aizsardzības inženieris Aleksandrs Babra.

Ugunsdzēsības dienā bezmaksas apmācību ietvaros pasākuma dalībnieki varēs ne tikai pārbaudīt savus spēkus ugunsgrēka dzēšanā ar ugunsdzēsības aparātu, bet arī iegādāties ugunsdzēsības aparātus un veikt to apkopi par īpaši draudzīgām cenām. Tāpat apmācību laikā Inspecta Latvia eksperti veiks termogrāfisko mērījumu, kas ļauj veikt elektroinstalācijas pārbaudi ar termokameru, paraugdemonstrējumus. Plašsaziņas līdzekļos jau vēstīts, ka no šī gada 1. septembra stāsies spēkā prasības par elektroinstalācijas kontaktu savienojumu, piemēram, nozarkārbā vai sadales skapī, kvalitātes, pārbaudi ar termogrāfijas metodi.

“Uguns joprojām ir viens no lielākajiem draudiem kā īpašumam, tā citai kustamai un nekustamai mantai, jo dažu stundu laikā tā var pilnībā iznīcināt ēkas un iedzīvi. Ugunsdrošības pasākumu vispārīgie mērķi ir nosargāt cilvēku dzīvības, novērst ugunsgrēkus, sekmīgi organizējot ugunsgrēku dzēšanu un ugunsgrēku seku likvidēšanu. Tādēļ Ādažu pašvaldības policija ir pateicīga uzņēmuma Inspecta Latvia un SIA SELS SYSTEMS par organizētājam ugunsdrošības mācībām Ādažu novada domes darbiniekiem, pašvaldības iestāžu darbiniekiem, pašvaldības uzņēmumu darbiniekiem un Ādažu uzņēmējiem. Esam pārliecināti, ka, pateicoties ekspertu padomiem un konsultācijām, Ādažu novadā izpratne par ugunsdrošības jautājumiem uzlabosies,” norāda Ādažu pašvaldības policijas priekšnieks Oskars Feldmanis.

Bezmaksas ugunsdzēsības apmācības un ugunsdrošības konsultācijas Ādažu novadā notiks 17. maijā no plkst. 10.00 līdz 13.00 Gaujas ielā 33a, auto stāvlaukumā.