Triatlonists Liepa izcīna 15.vietu pasaules junioru čempionātā

08.11.2021.


Kalngales triatlonists Artūrs Liepa sestdien Portugāles pilsētā Kvarteirā izcīnīja 15. vietu pasaules junioru čempionāta sprinta distancē.

Sportistiem vispirms bija jāveic 750 metru peldēšana atklātā okeānā, kam sekoja 20 kilometru velobrauciens, bet sacensības noslēdza 5 kilometru skrējiens. Kopā uz starta sestdien izgāja 58 sportisti, bet pieci sacensības nenoslēdza.

Neskatoties, ka šī bija pirmā reize, kad Liepa sacensībās peld atklātā okeānā, latvietis debitēja ļoti veiksmīgi un pārliecinoši, uzrādot piekto labāko rezultātu un no līdera atpaliekot vien deviņas sekundes. Pēc 20 kilometru riteņbraukšanas nācās atkāpties uz 21.pozīciju, taču ar labām izredzēm pacīnīties par augstāku vietu. Tas arī tika paveikts – skriešanā Liepa pakāpās par sešām pozīcijām un kopvērtējumā izcīnīja 15. vietu. Uzvarētājam kalngalietis zaudēja minūti un 33 sekundes.


“Sastāvs šajā pasaules čempionātā bija ļoti spēcīgs, tāpēc uzskatu, ka Artūrs nostartēja ļoti labi,” pēc sacensībām atzina sportista tēvs un treneris Māris Liepa. “Labi tika veikta peldēšana. Okeāns bija mierīgs, bez viļņiem, bet bija pazeminājusies ūdens temperatūra līdz 16 grādiem un bija atļauti hidrotērpi, kas vairāk vai mazāk spēkus izlīdzina. Riteņbraukšanā Artūrs brauca prātīgi, jo trase bija kalnaina un tehniska, pagriezieni asi. Vairāki sportisti krita, arī tā brīža līderis. Mūsu problēma ir tāda, ka Latvijā ir maz iespēju braukt lielos ātrumos un grupās, pandēmijas dēļ arī sacensības lielākoties notiek individuāli. Pēc katra pagrieziena bija jāpanāk grupa un viņš patērēja vairāk spēka nekā tas būtu vajadzīgs. ”

Māris Liepa arī norādīja, ka daudz netrūka, lai Artūrs iekļūtu labāko desmitniekā, taču šoreiz to ietekmēja kāds atgadījums pirms skriešanas: “Mix zonā, kur bija jānoliek ritenis uz stenda un jāuzsāk skriešana, Artūram velo nokrita, uzkrītot viņa apaviem. Manuprāt, vismaz 10 sekundes viņš zaudēja ceļot riteni un ņemot botas. Velosipēdam jābūt stendā, pretējā gadījumā par to saņem sodu. Ja Artūrs būtu izskrējis kopā ar savu grupu, viņam nebūtu jātērē spēki, lai viņus pēc tam panāktu. Pirmais desmitnieks bija reāls.”

Ar startu pasaules junioru čempionātā Liepa šo sezonu ir noslēdzis, taču pēc pāris nedēļu atpūtas uzsāks jau gatavošanos 2022. gadam. Jāpiebilst, ka peldēšanā kalngalietis ir ļoti tuvu Latvijas izlases līmenim un ziemas periodā aktīvi trenēsies, startējot arī sacensībās, ja tāda iespēja būs.

Tajā Artūra svarīgākie starti būs Eiropas un pasaules junioru čempionāti, kas norisināsies, attiecīgi, oktobrī un novembrī. Māris Liepa atzina, ka nākamgad viņa dēls varētu piedalīties arī pieaugušo sacensībās starptautiskā līmenī, taču tas nav primārais mērķis.

Foto: Ben Lumley / World Triathlon un no personiskā arhīva


Tēvs un dēls: Māris un Artūrs Liepas