a a a

Top jauns centrs! Gaujas ielas rekonstrukcija

No 9.marta līdz augustam satiksmei slēgta Gaujas iela posmā no Rīgas gatves līdz Attekas ielai

! No trešdienas, 26. jūlija, satiksmei tiks atvērts Gaujas ielas pārbūvētais posms, bet sabiedriskā autobusa maršruts ar esošajām pieturvietām pagaidām paliek nemainīgs.

TRANSPORTA SHĒMA

Detalizēta satiksmes organizācijas shēma.

Kā iepriekš ziņots, Ādažu novada dome uzsākusi projekta “Gaujas ielas A pārbūve” īstenošanu, kura ietvaros tiek pārbūvēts Gaujas ielas posms no Rīgas gatves līdz vecajai domes ēkai (Gaujas ielā 16), iebrauktuvei uz Gaujas ielu 25 (korpuss 2).

Apbraucamie ceļi pa Draudzības un Attekas ielu

No 9.marta līdz augustam satiksmei slēgta Gaujas iela posmā no Rīgas gatves līdz Attekas ielai, galveno satiksmes plūsmu novirzot pa Draudzības un Attekas ielu.

Piekļuve Ādažu poliklīnikai

Piekļuve pie Ādažu slimnīcas (poliklīnikas) tiks nodrošināta ar jaunizbūvētu pagaidu grants ceļu, šķērsojot zemes gabalu Attekas ielā 16, ar iebraukšanu no:

  • Pirmās ielas puses gar namīpašumu Pirmajā ielā 38,
  • No Gaujas ielas puses gar namīpašumu Gaujas ielā 25, korpuss 2.

 Sabiedriskā transporta maršruts

Būvniecības laikā tiks mainīts sabiedriskā transporta maršruts. Virzienā no Baltezera uz Ādažiem, pirms pirmā rotācijas apļa Rīgas gatvē, tiks izveidota pagaidu autobusa pieturvieta Rīgas gatves ceļa malā, pēc tam, turpinot kustību, pirmajā rotācijas aplī autobuss nogriezīsies uz Draudzības ielu tālākai kustībai līdz pagriezienam uz Attekas ielu virzienā uz Gaujas ielas pusi.

Izmaiņas maršrutā Rīga – Ādaži – Garkalne un Rīga – Ādaži – Alderi!

Esošā pieturvieta Podnieku ceļa malā “Siltumnīca” uz laiku tiek slēgta, tuvākās pieejamās pieturvietas ir “Krastupes iela” un “Attekas iela”. Sabiedriskā transporta kustība virzienā no Rīgas uz Garkalni un Alderiem tiek virzīta: Draudzības iela – Attekas iela – Gaujas iela – Dadzīšu iela – Krastupes iela – Podnieku ceļš. Virzienā uz Rīgu no Alderiem un Garkalnes: Podnieku ceļš – Krastupes iela – Dadzīšu iela – Gaujas iela – Attekas iela – Draudzības iela – Rīga.

Pieturvietas pie vecās domes ēkas

Abas pieturvietas iepretim Ādažu slimnīcai (poliklīnikai) tiks pārvietotas uz Attekas ielu pie vecās domes ēkas (Gaujas ielā 16).

Pieturvieta “Maxima” un “Apelsīns” uz remontdarbu laiku tiks izmantota tikai maršrutā uz un no Carnikavas!

TRANSPORTA SHĒMA

Detalizēta satiksmes organizācijas shēma.

! Aicinām sekot līdzi precizētajiem sabiedriskā transporta pienākšanas/atiešanas laikiem mājaslapā ekspressadazi.lv vai zvanīt pa tālr. 67996449

 

Jautājumi – atbildes

Kāpēc daļa ielas atbrīvota no kokiem?

Gaujas ielas zona atbrīvota no slimajiem, novecojušajiem un bīstamajiem kokiem, kā arī sējeņiem saskaņā ar arboristu veikto koku inventarizāciju un slēdzienu. Gaujas ielā tiks stādīti jauni koki, kur katrs stāds būs vismaz 3-3.5m augsts ar stumbra apkārtmēru 14-16cm. Pēc rekonstrukcijas Gaujas ielā iestādīs 18 sarkanos ozolus, 17 platlapu liepas, 7 purva ozolus, 650 dažādus lapu krūmus un vairāk nekā 5900 ziedošas ziemcietes. Kopumā Gaujas ielā paredzēts ierīkot jaunas apstādījumu joslas 1285 m2 platībā. Ādažu novadā vēsturiski nav bijušas attīstītas ainavu arhitektūras tradīcijas. Ādažu jaunais centrs ir sākums šādas vides izveidošanā.

Kādēļ neremontē “manu ielu”, ielu, kurā es dzīvoju,  kādēļ “Gaujas ielu”?

Ādažu novada dome iestājas par to, ka darbi jādara sistemātiski, jāplāno. Noteikti ne tādā veidā, ka tur, kur ir caurums, to aizlāpa, bez nekādas sistēmas vai plāna attīstībai nākotnē. Tas, protams, neizslēdz caurumu lāpīšanu, tomēr būtiski – darīt darbus plānveidā. ! Ielu un ceļu stāvoklis novadā tiek uzlabots sistemātiski, sākot ar centru un tad tālāk, pakāpeniski – visā novadā.

 Kāpēc ielas posmi satiksmei tiek slēgti visā platumā?

Betona bruģakmens segumu tehnoloģiski var izbūvēt tikai ielas pilnā platumā atšķirībā no asfaltbetona seguma, ko var izbūvēt pa joslām.

Kāpēc ielas virskārta tiks noklāta ar betona bruģakmeni, nevis – asfaltbetona segumu?

Asfaltbetona seguma kalpošanas laiks (virskārta 7-10 gadi) ir īsāks nekā betona bruģakmens segumam (20-30 gadi). Uzturēšanas un remontdarbu izmaksas asfaltbetona segumam, salīdzinot ar betona bruģakmeni, ir krietni augstākas un tehnoloģiski komplicētākas, kā arī atkārtota betona bruģakmens izmantošana ir videi draudzīgāka.

! Ja ir kādi jautājumi par satiksmes organizāciju vai pārbūvi, lūdzam zvanīt pa tālr. 67996265 vai rakstīt dome@adazi.lv


 

Ādažiem top jauns centrs! Pēc rekonstrukcijas Gaujas ielā iestādīs 18 sarkanos ozolus, 7 purva ozolus, 17 platlapu liepas, 650 dažādus lapu krūmus un vairāk nekā 5900 ziedošas ziemcietes

20.01.2017.

Ilze Filipova_celiņš ar dobēm

Kā vēstījām iepriekš, šobrīd notiek inženierkomunikāciju izbūve Gaujas ielas posmā no Attekas līdz veikalam “Maxima”. Pavasarī sāksies ielas bruģēšana, gājēju un veloceliņa izbūve un teritorijas labiekārtošana. Lai iela būtu vizuāli pievilcīga visos gadalaikos, sakopsim esošo koku vainagus, kā arī stādīsim jaunus kokus – 18 sarkanos ozolus, 7 purva ozolus, kas papildinās to ozolu skaitu, kas jau bagātīgi aug Ādažu apkārtnē. Iestādīsim 17 platlapu liepas.  Katrs stāds būs vismaz 3-3.5 m augsts, kur stumbra apkārtmērs sasniedzis 14-16cm. Saskaņā ar arboristu veikto koku inventarizāciju un slēdzienu, projektā plānots atbrīvot ielas zonu no  vecajiem, slimajiem un bīstamajiem kokiem, kā arī sējeņiem.


Iela tiks papildināta arī ar jauniem apstādījumiem. Kopumā Gaujas ielā paredzēts ierīkot jaunas apstādījumu joslas 1285 m2 platībā.


Līdz šim nesakārtotās ietves gājējiem lietainajos periodos bija grūti izbrienamas dubļu vannas, tām pieguļošajā teritorijā zāle reti kad paspēja sazaļot. Pēc pārbūves Gaujas ielas abās pusēs būs ērti celiņi gan gājējiem, gan velosipēdistiem.

Ir padomāts par to, lai ērti būtu apmeklēt gan esošos veikalus, poliklīniku, slimnīcu, gan paredzēti jauni un ērti savienojumi ar Līgo laukumu. Ielas telpā rekonstruētajā ielas posmā plānots  uzstādīt 23 jaunas velo novietnes, 33 soliņus.

IESKATS GAUJAS IELAS VIZUĀLAJĀ VEIDOLĀ PĒC REKONSTRUKCIJAS

Ādažiem top jauns centrs! Notiek inženierkomunikāciju izbūve Gaujas ielā!

19.01.2017.

DSC_0023

Notiek inženierkomunikāciju izbūves darbi Gaujas ielas posmā no Attekas ielas līdz veikalam “Maxima”. Transportlīdzekļu un sabiedriskā transporta maršruta kustība šobrīd netiek slēgta, bet ir ierobežota gājēju kustība. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Foto: Laima Jātniece