Kultūras namā “Ozolaine” no 2. aprīļa būs skatāma gleznotājas Ilzes Smildziņas izstāde “Laikā”

28.03.2022.

Mēneša garumā, no 2. aprīļa līdz 5. maijam, Carnikavas pagasta kultūras namā “Ozolaine” būs aplūkojama Ilzes Smildziņas gleznu izstāde “Laikā”. Izstādes atklāšana notiks sestdien, 2. aprīlī, plkst. 14:00.

“Laikā, kad tepat netālu tiek iznīcinātas pilsētas, neapbruņoti cilvēki – sievietes, bērni un sirmgalvji, laikā, kad ziņām nevar nesekot neizjūtot dusmas un bezspēcību, laikā, kad pandēmija, nu jau, šķiet viegls ienaidnieks, vēlos katrā no jums ielaist gabaliņu miera. Laikā, kad…”

Eļļas tehnikā gleznoti mākoņu tēli nebeidzamā mainībā aizpilda bezgalīgu plašumu un glezniecība kā līdzeklis, lai tur nokļūtu. Realitātes vai notikuma mirkļa tvēriens, kurā savijas īstenība un ilūzija par iespējamo un neiespējamo. Tomēr reālistiskā glezniecības maniere liek noticēt, ka skatītаis ir īstenības atspoguļojums.

“Glezniecība man ļauj stāstīt stāstu neizmantojot vārdus. Darbos atrodami fragmenti no ikdienā redzētā un piedzīvotā, ievietoti citā realitātē, tādejādi akcentējot pašu stāstu. Attēlotie sižeti var notikt arī citur, bet plašums un bezgalīgā telpa dod iespēju skatītajam interpretēt,” norāda gleznotāja. “Telpas un brīvības sajūtai ir liela nozīme. Attēlotie cilvēki ir mani draugi, paziņas vai nejauši satikti cilvēki, kas ienesti manis radītajos stāstos. Citkārt sižets mainās darba procesā, kur notikums tiek pārveidots. Iedomu pasaule, caur kuru vēlos aktualizēt kādu tēmu vai tēlu, iespējams, tobrīd ir aktuāla man vai sabiedrībai. Stāsti manos darbos ir ar brīvu telpu, kas ļauj katram skatītājam uzburt savu ainu.”

Ilze Smildziņa ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā figurālajā meistardarbnīcā un maģistra grādu grafikā. Māksliniece ir veidojusi vairākas personālizstādes Latvijā un Lietuvā, kā arī piedalījusies dažādās vietējās un ārvalstu grupu izstādēs un mākslas konkursos, tostarp “ArtParis” mākslas izstādē, pārstāvot “Saatchionline” mākslas galeriju (2011), 6. Pekinas Starptautiskajā Mākslas biennālē (2015, 2019), “Paint One Another Know One Another” konkursa izstādē  Pekinā (2016), “Art Gemini” konkursa finālistu izstādē Londonā (2017, 2018), kā arī mākslas simpozijos Francijā, Baltkrievijā, Somijā, Indijā un Kiprā. Ilzes mākslas darbi atrodami privātkolekcijās – Kanādā, Beļģijā, Francijā, Zviedrijā, Vācijā, Īrijā, ASV, Baltkrievijā un Latvijā, Ķīnas Nacionālās mākslinieku asociācijas kolekcijā un itāļu modes zīmola “Benetton Group” līdzdibinātāja Lučiano Benetona kolekcijā