Investējot 380 000 eiro, “Ādažu Čipsu” ražotnē uzstāda notekūdeņu attīrīšanas iekārtas

05.12.2018.

Latvijā vadošais šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmums “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” investējis 380 000 eiro jaunu “Ādažu čipsu” ražotnes notekūdeņu attīrīšanas iekārtās, aģentūrai LETA pastāstīja “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Viņš sacīja, ka šī investīcija bija ļoti nepieciešama, jo, “pieaugot uzņēmuma ražošanai, pieaug notekūdeņu apjoms”. “Investīcija bija loģisks turpinājums mūsu darbībai. Ar šīm ūdens attīrīšanas iekārtām mēs palīdzēsim “Ādažu ūdenim”, veicot pirmo soli – ūdens priekšattīrīšanu. Tā mēs samazinām slodzi uz viņu ūdens attīrīšanas iekārtām, notekūdeņu plūsmu Gaujā un izmaksas,” uzsvēra Didrihsons. Viņš papildināja, ka jaunās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas projekts tika realizēts gada laikā.

Vienlaikus “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs atzīmēja, ka jauno notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ieviešana “Ādažu čipšos” ir daļa no kompānijas ilgtspējas stratēģijas. “Šis nav mūsu lielākais investīciju projekts, taču tas ir pietiekami liels, domājot par vides jautājumiem. Šajā gadījumā mums nav svarīga materiālā atdeve, bet gan sniegt pienesumu videi un efektivizēt uzņēmuma darbību,” uzsvēra Didrihsons.

Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (LRA) sacīja, ka “Orklas” investīciju projekts ir apsveicams solis, jo notekūdeņi, kas rodas no ražotājiem, būtiski atšķiras no komunālajiem ūdeņiem. “Problēma ar ražotājūdeņiem ir tāda, ka tie ir ar specifisku koncentrāciju, kā arī tie pašvaldības ūdens attīrīšanas iekārtās ienāk īsā periodā ar lieliem apjomiem. Tā ir liela hidrauliskā slodze uz cauruļvadiem un uz attīrīšanas tilpumu, kas mums ir pašā caurules galā pirms Gaujas. Ādaži nav lieli, tāpēc ražotājūdeņu slodzi mūsu attīrīšanas iekārtas jūt,” norādīja Sprindžuks.

Tāpat Ādažu novada domes priekšsēdētājs teica, ka ar jaunieviestajām iekārtām būtiski tiks atslogots “Ādažu ūdens” ūdens attīrīšanas darbs. “Principā, ražotājam veicot notekūdens priekšattīrīšanu, “Ādažu ūdens” attīrīšanas iekārtās nonāk relatīvi tīrs ūdens, kas ir mazāk jāpārstrādā. Pašvaldībai tas ir milzīgs atspaids,” atzina Sprindžuks.

Viņš papildināja, ka arī nākotnē Ādažu pašvaldībai būs svarīgi sekot līdzi Ādažos esošo ražotāju plāniem, tostarp arī “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” iecerēm, jo “ražotāju produkts nonāk plauktos, bet to notekūdeņi paliek uz Ādažu pašvaldības pleciem”.

LETA jau vēstīja, ka “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” konsolidētais apgrozījums pērn bija 81,196 miljoni eiro, kas ir par 4,3% vairāk nekā 2016.gadā, bet koncerna peļņa bija 3,128 miljoni eiro.

“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” ir dibināta 2009.gadā un ir viens no vadošajiem šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs. “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” pārstāv zīmolus “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu Čipsi”, “The Original Taffel Snacks” un “Pedro”.

 

LETA