Radošās darbnīcas apmeklē gandrīz 100 apmeklētāji

11.08.2015.
Sākoties augustam, Kadagā, Lāceņu ielā 15 norisinājās biedrības “Gaujas Partnerība” rīkotais vienas dienas pasākums mājražošanas un amatniecības popularizēšanai Ādažu novadā. Pasākuma laikā ikviens iedzīvotājs neatkarīgi no vecuma, dzimuma un iepriekšējām zināšanām varēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, kuras vadīja dažādu jomu amatnieki un sava aroda zinātāji. Apmeklētājiem bija iespēja darboties ar mālu, krāsot akmeņus, veidot rotas, darboties ar koku, gatavot kompozīcijas no koka, kā arī uzzināt interesējošos jautājumus par rokdarbiem (tamborēšanu, adīšanu, mozaīkas veidošanu) un rotu darināšanu.
Pasākuma norises vietas namamāte un namatēvs – Inga un Mārtiņš Pērkoni – visus ne tikai laipni uzņēma savā pagalmā, bet arī cienāja ar pašceptu, neaprakstāmi garšīgu maizi. Par to, lai apmeklētāji nejustu izsalkumu, rūpējās arī vietējās siera ražotnes “Soira” vadītāja Inga Āriņa Vilne, uz ugunskura gatavojot burvīgu siera zupu, kuras recepte aizgūta no senām tradīcijām. Pasākums notika visu dienu un kopumā to apmeklēja gandrīz 100 cilvēki. Ceram, ka ikvienam Lāceņu ielā izdevās gūt pozitīvas emocijas, jaunas iemaņas un vairāk informācijas par amatniekiem un mājražotājiem, kas darbojas Ādažu novadā! Paldies pasākuma dalībniekiem par atsaucību un vēlmi dalīties savās zināšanās! Paldies visiem apmeklētājiem par klātbūtni un darbošanos līdzi!
Pasākums notika projekta “Radošās darbnīcas – nāc un piedalies!” ietvaros, kas tika atbalstīts Ādažu novada domes rīkotā iedzīvotāju iniciatīvas konkursā “Sabiedrība ar dvēseli”. Projekta mērķis bija dalīties pieredzē, uzsvērt tautas kultūrvēstures saglabāšanu un akcentēt amatniecības nozīmi. Tā ietvaros tika izdots arī buklets “Mājražotāji un amatnieki Ādažu novadā”, kurā tika apkopota informācija par vairākiem Ādažu novadā strādājošiem meistariem un mājražotājiem.
BILDES
 
Foto: Linda Timrota
 
Foto: Inga Pērkone
 
Foto: Linda Timrota