Plaši apmeklētas sporta aktivitātes Gaujas svētkos

06.06.2019.

Foto Ieva Kalniņa

Gaujas svētku laikā tika aizvadītas arī dažādas sporta aktivitātes – florbols, strītbols, pludmales volejbols, zolīte, šķēršļu trases bērniem.

“Hercoga kauss florbolā” piedalījās 9 komandas. Uzvarēja komanda “Denijs” (Leonīds Grinvalds, Berts Rudzītis, Roberts Binde, Elvis Grundmanis), kuri finālā ar rezultātu 2:1 pārspēja komandu “Stopētāji”. 3.vietu izcīnīja “Paldies latiņam”, kuri ar rezultātu 4:1 uzvarēja “Baby shark”.

Paralēli šim turnīram sporta centra sporta zālē norisinājās “Vecāku – Bērnu” florbola spēle. Saspringtā spēlē šoreiz labāki izrādījās “Vecāki”, kuri uzvarēja ar rezultātu 12:10.

“White glo kausā strītbolā” piedalījās 12 komandas. Interese par dalību turnīrā gan bija krietni lielāka, bet šoreiz bija ierobežots komandu skaits. Turnīrā uzvarēja ādažnieki “Avotu reprezent” (Tomass Sparāns, Artūrs Pokšāns, Madars Ozoliņš, Juris Arājs), kuri finālā pārliecinoši ar rezultātu 11:3 pārspēja “Teniss.lv”. 3.vietā šoreiz komanda “Mazie razbainieki”. Jāatzīmē, ka starp visām 12 komandām piedalījās arī komanda “Ļaujiet iemest”, kuras sastāvā spēlēja tikai daiļā dzimuma pārstāves Aija Valtmane, Sanda Tūtere, Madara Brūvere un Solvita Rietuma.

Uz “White glo kausu pludmales volejbolā”, gluži kā uz strītbolu, bija ļoti liela interese, un ātri vien pieteicās visas 12 komandas. Fināls un arī spēle par 3.vietu izvērtās trillera cienīga. Abās spēlēs bija nepieciešami 3 seti, lai noskaidrotu uzvarētāju. Un tā finālā uzvaru izcīnīja “EVIJA” (Sandris Gulbis, Ģirts Brakmanis), kuri ar 2:1 pārspēja komandu “Šadrins/Curbanovs”, savukārt 3.vietu izcīnīja komanda “Mikasa”, kuri arī ar 2:1 pārspēja “AK47”.

Visas dienas garumā jebkurš interesents varēja arī iziet šķēršļu trasīti un par to saņemt nelielu balviņu. Kopumā šādu iespēju izmantoja ap 600 dalībniekiem.

Gaujas svētku kausa izcīņā zolītē pieteicās 21 dalībnieks, no kuriem divas bija daiļā dzimuma pārstāves. Kopumā turnīrs norisinājās vienu dienu no 11:00 līdz 15:00, četrās kārtās jeb posmos. Katrā kārtā paredzēto izspēlējamo partiju skaits – 20 partijas ar laika ierobežojumu kārtai – 50 min.

Turnīra godalgotās vietas izcīnīja:

 

1.vieta – Laila Kalniņa;

2.vieta – Maigonis Juhnēvičs;

3.vieta – Vilnis Romanovskis.

 

Īpašās nominācijas:

  • Zoles magnēts – izcīnīja Maigonis Juhnēvičs ar 3 uzvarētām zolēm un nevienu nezaudētu zoli;
  • Šerpākā zoles dāma – Laila Kalniņa (vislabākais rezultāts dāmu konkurencē).

 

Pavisam turnīra laikā tika izspēlētas 424 partijas, no tām 13 dalībnieki pieteica 23 zoles un 19 gadījumos jeb 83% gadījumu tās tika izspēlētas, lielajam uzvarot, savukārt 4 gadījumos – zaudējot.

 

Liels paldies ģimenes restorānam “HERCOGS” un “White glo” , kuri atbalstīja Gaujas svētku sporta programmas aktivitātes! Un, protams, paldies visiem dalībniekiem!

 

Arnis Rozītis

 

Foto no strītbola te (foto Ieva Kalniņa):

Gaujas svētki sporto foto Ieva Kalniņa