Parakstu vākšana notiks Ādažu Kultūras centrā un Carnikavas informācijas centrā

07.03.2022.

Parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma “Grozījumi Likumā par ostām” atcelšanu laika posmā no 10. marta līdz 8.aprīlim notiks
Ādažu Kultūras centrā (Gaujas ielā 33A) un Carnikavas informācijas centrā (Rīgas ielā 16).

Ādažu novada pašvaldības Vēlēšanu komisijas parakstu vākšanas darba laiks pirmdienās, trešdienās, piektdienās  un svētdienās būs no plkst. 9.00 līdz 13.00, bet otrdienās, ceturtdienās un sestdienās no plkst. 15.00 līdz 19.00.

Šī gada februārī Saeima pieņēma izmaņas “Ostu likumā”, kas paredz mainīt Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības modeli, tostarp pārveidot tās par kapitālsabiedrībām un likvidēt šo ostu pārvaldes līdz šī gada 31.decembrim. Mazo ostu pārvaldībai bija paredzēta iespēja izmanto gan līdzšinējo modeli (pārvalda pašvaldības dibināta iestāde), gan dibināt pašvaldības kapitālsabiedrību. Pamatojoties uz 36 Saeimas deputātu iesniegto prasību apturēt grozījumus, atbilstoši Satversmes 72.pantam Valsts prezidents Egils Levits apturēja grozījumu publicēšanu. Apturētais likums tiks nodots tautas nobalsošanai, ja tiks savākta desmitā daļa jeb aptuveni 155 000 balsstiesīgo vēlētāju parakstu.

Sīkāka informācija par parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai pieejama Centrālās Vēlēšanu komisijas tīmekļvietnē.