Palīdzēsim augiem tveicīgajā vasarā!

16.07.2021.

Ik vasaru Ādažu centru rotā košie ziemciešu stādījumi un virs galvām zaļo jauniestādītie koki. Tomēr šīs vasaras karstums ir liels pārbaudījums ne vien cilvēkiem, bet arī augiem.

Par apstādījumu uzturēšanu un kopšanu šogad rūpējas SIA “Galantus”. Uzņēmuma dārznieki šajā periodā lielu daļu laika velta stādījumu laistīšanai.  Bet tā kā šobrīd Ādažos ir jau vairāk nekā 5300 m2 stādījumu dobju, 27 augu konteineri – podi ar viengadīgajām puķēm un vairāk nekā 100 jauniestādīto kociņu, kas regulāri jālaista, ieilgušais karstuma vilnis tomēr ir ņēmis virsroku un daudzi augi ir padevušies saules iespaidam.

Kopā ar dārzniekiem atvainojamies, ka apstādījumi šobrīd ir apvītuši un cietuši no saules! Vietām redzamas vairāk zaļas nezāles, nevis puķes, bet ravēšana šobrīd aktīvi netiek veikta, lai pēc iespējas mazāk kustinātu augsni un saglabātu saknēm vairāk mitrumu. Tāpat ir samazināta zāliena pļaušanas intensitāte.

Ļoti priecāsimies, ja iedzīvotāji agrās rīta stundās vai vēlu vakaros padzirdīs savas mājas, dzīvokļa vai darba vietas tuvumā esošo dobi vai kociņu. Neskatoties uz to, ka auga virszemes daļas šobrīd ir ļoti cietušas, augiem ir liela spēja atjaunoties, ja vien mēs kopā tiem palīdzēsim!