Otrajā Ādažu novada jauniešu forumā diskutē par jauniešiem aktuāliem projektiem novadā

10.01.2018.

Aizvadītā gada nogalē Ādažu Kultūras centra Vēstures un mākslas galerijā notika nu jau otrais Ādažu novada jauniešu forums. Tajā piedalījās pārstāvji no Ādažu vidusskolas, Ādažu Brīvās Valdorfa skolas un biedrības  “Ādažu jauniešiem”. Šiem jauniešiem  jau ir neliela pieredze jauniešu pasākumu organizēšanā.

Forumā bija  iespēja diskutēt par to, kādi projekti būtu noderīgi  un  aktuāli visai Ādažu novada sabiedrībai, jo šobrīd katra organizācija darbojas atsevišķi. Jaunieši ir gatavi iet soli pa solim uz mērķi – Jauniešu centra izveidi. Taču, kamēr tā nav, pašvaldības spēkos ir sniegt  atbalstu jauniešu iniciētiem projektiem. Tāpēc 2018.gada lielākais izaicinājums jauniešu grupām un organizācijām būs piedalīšanās novada mēroga jauniešu iniciatīvu konkursā ‘’No idejas līdz projektam’’, lai gūtu pašvaldības finansiālu atbalstu projekta īstenošanai.

Atskatoties uz 2017.gadā paveikto, ir gandarījums  par Ādažu vidusskolā  realizētajiem projektiem, kurus no idejas līdz rezultātam īstenoja aktīvi jaunieši, iesaistot visus interesentus.  Biedrība “Ādažu jauniešiem” ir veiksmīgi iesaistījusies Kadagas ciema organizētajos pasākumos, sadarbojusies ar  Bauskas jauniešu apvienību JUMS, nodrošinājusi jauniešiem aktuālu informāciju biedrības Facebook lapā. Kā uzzinājām no Ādažu Brīvās Valdorfa skolas pārstāvjiem – arī viņiem  jau ir  pieredze skolas mēroga projektu īstenošanā, un ir idejas novada mēroga aktivitātēm.

Liels paldies visiem, kas piedalījās forumā, jo īpaši viesiem no Latvijas Televīzijas –  mārketinga direktorei Zanei Ozoliņai un režisorei Zanei Gargažinai, kas iedvesmoja klātesošos, daloties ar savu pieredzi ideju īstenošanā. Galvenās atziņas, ko ieguvām forumā, un kas iedvesmos izdarīt labus darbus Jaunajā gadā ir – iespējām un idejām nav robežu, ja dari to, kas patīk, un esi radošs visās dzīves situācijās.

 

Foto no foruma organizētāju arhīva