a a a

Armijas mācības

No 20.aprīļa plkst. 00.00 līdz 25.aprīlim plkst. 24.00 un no 27.aprīļa plkst. 00.00 līdz 30.aprīlim plkst. 24.00 plānots organizēt lauka taktisko apmācību „Kājnieku nodaļas komandiera kursam”. Mācības plānots organizēt Ādažu, Carnikavas un Garkalnes novadu teritorijās, kā arī izmantot SIA “Rīgas Meži” mežu teritoriju. Plānotā teritorija attēlota pielikumā. Apmācību laikā karavīri pārvietosies militārajā ekipējumā (ķivere, ierocis un mugursoma), veiks orientēšanos apvidū un veidos pagaidu patruļbāzes. Plānots izmantot salūtmunīciju un pirotehniskos līdzekļus ar trokšņa, gaismas un dūmu efektu. Izmantos tikai vieglo riteņu transportu administratīvajām un apgādes funkcijām. Kopējais karavīru skaits  – līdz 45 cilvēkiem. Civilo iedzīvotāju dzīvība, veselība un privātīpašums netiks apdraudēts. Tiks ievēroti ugunsdrošības un dabas aizsardzības noteikumi, kā arī nepieļautas darbības mikroliegumu teritorijās, atbilstoši datiem Dabas datu pārvaldības sistēma „Ozols” un LVM GEO.

No  16.-17.aprīlim Carnikavas un Ādažu novadu teritorijā SzS MKBde karavīri ir plānojuši veikt apmācību “Orientēšanās diennakts gaišajā un tumšajā laikā”. Apmācībā piedalīsies aptuveni 30 karavīri. Nodarbību laikā plānota karavīru pārvietošanās pa apvidu. Speciālie šāvienu imitācijas līdzekļi netiks izmantoti.

No 23. līdz 27.martam novada teritorijā norisināsies karavīru apmācības. Nodarbību laikā karavīri pārvietosies ar transportu un kājām pa novada teritoriju un koplietošanas ceļiem diennakts tumšajā un gaišajā laikā. Civilo iedzīvotāju dzīvība, veselība un privātīpašums netiks apdraudēts.

 

***
Iedzīvotāju ievērībai!

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.
Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.
Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Ādažu militārā poligona izmantošanas kārtība

Saskaņā ar MK 2016.gada 13.decembra rīkojumu nr.755 “Par valsts nekustamo īpašumu nodošanu Aizsardzības ministrijas valdījumā” ir veikta Ādažu militārā poligona paplašināšana. Nacionālie bruņotie spēki informē, ka ar 2017.gada 15.martu tiks uzsākta poligona izmantošana pilnā apmērā.

NBS ir veikuši poligona robežu marķēšanu un ceļu bloķēšanu (barjeras uz ceļiem), lai organizētu drošības pasākumus saskaņā ar normatīvajiem aktiem poligona teritorijā. Militāro mācību un kaujas šaušanas laikā.

NBS atgādina – iekļūšana poligona teritorijā bez saskaņošanas ar Ādažu militārās bāzes poligona administrāciju nav atļauta un var būt bīstama dzīvībai! Mežu īpašniekiem – mežistrāde un piekļuve īpašumiem ir atļauta, to savlaicīgi saskaņojot ar Ādažu militārā poligona administrāciju.

 

Kā sazināties ar Ādažu poligona administrāciju?

3.reģionālā nodrošinājuma centra dežūrvirsnieks: tālrunis – 67335615
fakss – 67335616
3.reģionālā nodrošinājuma centra Poligona nodaļa: tālrunis – 67335717
fakss – 67335623

 

Uzmanību! Aizliegts:

  • ieiet un iebraukt Ādažu poligona teritorijā bez saskaņošanas ar Ādažu poligona administrāciju! Bez saskaņošanas atļauts pārvietoties pa koplietošanas ceļiem, kuri norādīti kartē.
  • fiziski aiztikt neeksplodējušu munīciju vai citus bīstamus priekšmetus. Atrodot tos, apzīmējiet priekšmetu atrašanās vietu un nekavējoties ziņojiet Ādažu poligona administrācijai.

Plašāka informācija par poligonu sadaļā POLIGONS.