a a a

Novads

 • Ārkārtējās situācijas laikā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija īpaši aicina bērnus un vecākus izmantot Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 piedāvāto bezmaksas psiholoģisko palīdzību, kas ir pieejama visu diennakti. Krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi.

 • Kopš ārkārtas situācijas izsludināšanas pagājušas 3 nedēļas. Šajā laikā vairākiem no mums mainījies gan dzīves ritms un ieradumi, gan pārvietošanās iespējas, kā arī daudziem nācies saskarties ar nopietnākiem pārbaudījumiem – uzņēmuma darbības nodrošināšanu īpašos apstākļos, mācību procesu organizēšanu mājās, jauna darba meklējumiem un citiem izaicinājumiem.

 • Jau kopš 2017.gada Ādažu novada dome, sadarbībā ar trim citām Latvijas pašvaldībām (Jūrmalas pilsēta, Tukuma un Bauskas novadi), kā arī vairākiem sadarbības partneriem (SIA “EKODOMA”, Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs, Funding for Future B.V, Rīgas Tehniskā universitāte) īsteno projektu “Accelerate SUNShINE”, kura mērķis ir demonstrēt ēku visaptverošas atjaunošanas projektu finansiālo dzīvotspēju un izdevīgumu, tajā skaitā apvienojot vienā projektā vairākus objektus un savstarpēji sadarbojoties vairākām pašvaldībām.

 • Reaģējot uz iedzīvotāju sašutumu par 2 metru distances neievērošanu minibusos, sazinājāmies ar Autotransporta direkciju par iedzīvotāju pārvietošanos sabiedriskajā transportā no Ādažiem uz Rīgu/Carnikavu. Autotransporta direkcija ir iestāde, kas atbild par sabiedriskā transporta pārvadājumiem un aicina iedzīvotājus gadījumos, kad pasažieru blīvums autobusos vai mikroautobusos ir par lielu un nav iespējams ievērot vajadzīgo distanci, veikt foto fiksāciju, sūtīt foto ar informāciju par konkrēto maršrutu un reisu Autortransporta direkcijai.

 • Diemžēl pirmie oficiāli fiksētie saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu arī Ādažu novadā!
  Valdība lēmusi valstī ieviest striktākus pulcēšanās ierobežojumus. Turpmāk ārkārtējās situācijas laikā ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai diviem cilvēkiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem un ģimenēm, kas varēs arī turpmāk turēties kopā.

 • Ādažu novada dome izsludina skolas vecuma bērnu vasaras radošo darbnīcu programmu konkursu ar mērķi iegūt labākās programmas, kas veicinātu saturīgu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, popularizētu veselīgu dzīvesveidu, attīstītu komunikācijas prasmes, radošumu un komandas darba iemaņas. Radošo darbnīcu mērķgrupa – Ādažu novada administratīvajā teritorijā deklarēti bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem.

 • Izprotot situāciju, kad iedzīvotājiem varētu tikt apgrūtināta nekustamā īpašuma nodokļa apmaksa, dome lēmusi pagarināt visus likumā “Par nekustamo īpašuma nodokli” noteiktos 2020.gada nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas termiņus – 31.marts, 15.maijs, 15.augusts un 15.novembris uz jaunu termiņu – 2020.gada 15.decembris. 

  Tāpat ir lemts no 12.marta

 • Lai sniegtu operatīvu un izsmeļošu informāciju visiem uzņēmējiem, kuru darbību  ietekmējusi COVID-19 pandēmija, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no šī gada 25. marta sāk darboties īpaši tam izveidota atbalsta tālruņa līnija 67120020.

  Šis tālrunis darbosies darba dienās no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst.

 • Ņemot vērā pašvaldības darba organizēšanu ārkārtas situācijas laikā, kad Ādažu novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (tālāk – VPVKAC) līdz 14. aprīlim nesniedz klātienes pakalpojumus, gatavojoties iesniegt projektu pieteikumus konkursā “Sabiedrība ar dvēseli 2020”, aicinām ņemt vērā, ka pieteikumus personiski VPVKAC šogad nevarēs iesniegt.

 • 22. martā stājās spēkā Valsts prezidenta Egila Levita izsludinātie grozījumi likumos saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību. Tie paredz vairākas izmaiņas arī sociālajā jomā, nodrošinot palīdzību maznodrošinātiem cilvēkiem, personām ar invaliditāti, kā arī darba devējiem.
  Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā paredz, ka ģimenei (personai), kura ārkārtējās situācijas dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, pašvaldība varēs piešķirt pabalstu.