Nosvinēti Spāru svētki Carnikavas pamatskolai

30.12.2021.

Pamazām sāk iezīmēties Carnikavas pamatskolas jaunās aprises – 30. decembrī tika nosvinēti ēkas Spāru svētki.

“Paldies carnikaviešiem, kas pieņēma svarīgo lēmumu pārbūvēt veco skolu, veidojot šeit jaunu un modernu mācību iestādi. Darbi rit un jau ir redzams ceļš uz finišu. Ir cerība un laba sajūta, ka 1. septembrī Carnikavas pamatskolas renovētajās telpās jau būs bērni, kas veidos savu nākamo pakāpienu dzīvē, apgūstot zināšanas un kļūstot gudrāki,” atzina Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

Jau ziņots, ka 2020. gada 7. jūlijā starp Carnikavas novada domi un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) parakstīta vienošanās Nr. 8.1.2.0/17/I/032 grozījumi Nr. 2 par Carnikavas pamatskolas pārbūvi un paplašināšanu. Tā paša gada 4. decembrī Carnikavas novada dome ar būvniecības firmu SIA “Newcom Construction” parakstīja līgumu par pamatskolas rekonstrukciju.

Pēc rekonstrukcijas skolā būs vismaz 30 klases 660 skolēniem, 43 kabineti, bibliotēka ar kluso lasītavu, gaiteņi ar plašām atpūtas zonām. Skolas iekšpagalmā paredzēta āra klase mācībām un rotaļu laukums, pie skolas – velonovietnes un elektroskūteru uzlādes vietas.

Carnikavas pamatskolā būs Latvijā pirmā multifunkcionālā zāle, eksakto mācību priekšmetu korpuss ar dabaszinātņu mācību kabinetiem, mācību virtuvi, darbnīcu, divām datorklasēm, fizikas un ķīmijas laboratoriju, mācību platformu uz jumta un mācību kabineti, kuros ar nelielām skolēnu grupām darbosies logopēds, karjeras konsultants un speciālais pedagogs.

Kabineti skolas ēkā tiks aprīkoti ar interaktīviem ekrāniem, gaiteņos tiks izbūvēts displeju tīkls un katram skolēnam būs slēdzams individuāls skapītis.

Būvdarbus veic SIA “Newcom Construction”, būvuzraudzību – SIA “Prokrial”. Būvdarbi notiek ERAF līdzfinansētā projekta “Carnikavas pamatskolas pārbūve un paplašināšana” ietvaros. Kopējās projekta izmaksas plānotas 11 600 000 EUR apmērā. Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2022. gada 25. martam. Rekonstruētā pamatskolas ēka ar visu aprīkojumu skolēniem un skolas personālam būs pieejama 2022./2023.mācību gadā.