Noslēgusies Stacijas ielas un laukuma pārbūve Carnikavā

01.11.2021.

Oktobra beigās būvuzņēmējs SIA “Ceļinieks 01” noslēdzis pusgadu ilgušos pārbūves darbus vienā no Carnikavas pagasta centrālajām ielām – Stacijas ielā, informē “Carnikavas Komunālserviss”.

Stacijas ielā veikta pārbūve 503 metru garumā, bet papildus ielas pārbūvei stacijas laukumā izbūvētas arī jaunas autostāvvietas, jauna apgaismojuma līnija, uzlabota lietus kanalizācija un uzstādītas jaunas video novērošanas kameras.

Būvniecības process noritēja divos posmos – vispirms pavasarī un vasarā tika izbūvēts ielas posms no Rīgas ielas līdz Stacijas laukumam, bet augusta sākumā sākās Stacijas laukuma pārbūve, izveidojot papildu autostāvvietas  un izbūvējot ietvi. Noslēdzošajā būvdarbu etapā notika teritorijas labiekārtošana, zāles sēšana, ceļazīmju uzstādīšana un citi darbi. Ielu, ietvi un autostāvvietu pēc pārbūves klāj bruģakmens segums.

Būvdarbu gaitā izbūvētas 74 autostāvvietas un gājēju ietve ar kopējo platību 7783m2 bruģa seguma, jauna apgaismojuma līnija 605 metru garumā ar 15 stabiem un 19 gaismekļiem, kā arī septiņiem parka stabiem un septiņiem gaismekļiem.

Tāpat tika sakārtota lietus kanalizācija 144 metru garumā, uzstādītas 12 video novērošanas kameras, izbūvētas trīs jaunas un pārbūvēta viena esošā gājēju pāreja, kā arī izbūvēti divi ātruma slāpētāji jeb “guļošie policisti”. Stacijas laukumā iestādīti arī seši jauni koki.

“Carnikavas Komunālserviss” aicina autovadītājus sekot līdzi jaunajai satiksmes organizēšanas kārtībai. Daļā no stāvlaukuma pie ēkas Stacijas ielā 7 transporta novietošana noteikta ar stāvēšanas laika ierobežojumu (vienu stundu) darbdienās no plkst. 8:00 līdz plkst. 17:00. Sešās autostāvvietās auto novietošana atļauta tikai pašvaldības transporta līdzekļiem.

Projekta kopējās izmaksas bija 718 648.42 eiro, kas tika segtas no pašvaldības budžeta.