Noslēgusies projekta “Lanitium” īstenošana

29.09.2022.

Šī gada septembrī noslēgusies pašvaldības līdzfinansētā projekta „Lanitum” īstenošana “Ādažu novada jauno uzņēmēju atbalsta konkursa 2021” ietvaros. Projekta mērķis bija dot iespēju uzsākt uzņēmējdarbību, kuras pamatā ir filcētu apģērbu un aksesuāru izgatavošana un realizācija.

Projekts īstenots ar pašvaldības līdzfinansējumu 2000 eiro apmērā, kam papildus uzņēmēja ir ieguldījusi arī savu pašas finansējumu ne mazāk kā 420  eiro apmērā. Projekta ietvaros iegādāts aprīkojums – šujmašīna, vibro slīpmašīna, sākotnējās izejvielas produktu radīšanai – merino vilna, viskozes šķiedras, zīds, auduma krāsas u.c., iekārtota darbnīca un izveidota mājaslapa lanitiumlv.mozello.shop kā arī profili Facebook un Instagram.

Projekta īstenotāja Evita atzina, ka sastapusies arī ar grūtībām, ka produktu izveidei un ražošanai ir nepieciešams daudz ilgāks laiks nekā sākotnēji bija plānots. Neskatoties uz to jau projekta īstenošanas laikā ir pārdoti vismaz 10 aksesuāru (bezpirkstu cimdi, šalle, cepure) komplekti, somiņas, vestes, jostas un citi. Nākotnē Evita plāno izmēģināt dalību tirdziņos, kam vēl nepieciešams saražot pietiekami daudz preču, kā arī izpētīt iespēju uzsākt meistarklašu vai interešu izglītības nodarbību vadīšanu.