a a a

Attīstības jaunumi

  • Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) norāda, ka padomju laikā celtajos tipveida namos dzīvo aptuveni 70% Latvijas iedzīvotāju un šo ēku vidējais kalpošanas ilgums tuvojas beigām. Bieži vien daudzdzīvokļu ēkas ir pārmērīgi nolietojušās tieši nevērīgās apsaimniekošanas dēļ, kalpojot kā skaļš brīdinājums apkārtējai sabiedrībai aizdomāties par ēku visaptverošu atjaunošanu.

  • Septembra beigās vairāki Ādažu novada domes, SIA “Ādažu Namsaimnieks” un daudzdzīvokļu ēkas Pirmā ielā 37 pārstāvji devās klātienē apskatīt pirmo ēku, kas tika visaptveroši atjaunota, izmantojot energoefektivitātes pakalpojuma līgumu (EPC). Tā kā līdz šim Ādažu novadā vēl nevienas daudzdzīvokļu ēkas siltināšanas gadījumā nav izmantots EPC, brauciena laikā tika runāts par mītiem un bažām par EPC kā risinājumu ēku atjaunošanai.

  • Atklāta jauna alus ražotne "Brewery"

  • Kopš 2016.gada Ādažu novadā tiek īstenoti dažādi projekti Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un cita finansējuma ietvaros, lai īstenotu biedrības “Gaujas Partnerība” sabiedrības virzītu vietējās attīstības stratēģiju 2015.-2020.gadam (Stratēģija), kuras vīzija ir: Ādažu novads ir teritorija, kur iedzīvotājiem ir augsta dzīves kvalitāte, attīstās uzņēmējdarbība un nevalstisko organizāciju darbība, kā arī ir aizsargāti un sakārtoti vietējie dabas objekti un resursi.