Zemessargu apmācības 18. līdz 19. martā un militārās mācības “Crystal Arrow 23” no 20.marta norisināsies novadā arī ārpus poligona teritorijas

17.03.2023.

No 18. līdz 19. martam novada teritorijā notiks zemessargu mācības, kuru laikā zemessargu autotransports pārvietosies pa koplietošanas ceļiem, apmācībās tiks lietoti imitācijas līdzekļi un salūtmunīcija, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku dzīvību un veselību, mācību noslēgumā izmantotā teritorija tiks sakopta.

No 20. marta līdz 30. martam notiks starptautiskās militārās mācības “Crystal Arrow 23”, ko organizē Sauszemes spēku mehanizētā kājnieku brigāde (SzS MKBde), kas notiks ārpus Ādažu militārā poligona – Ādažu, Ropažu, Saulkrastu un Limbažu novados. Militāro mācību mērķis ir trenēt un pilnveidot iesaistīto vienību spējas plānot un vadīt militārās operācijas, lai sagatavotos vienotai uzdevumu izpildei, kā arī sadarbībā ar Kanādas bruņotajiem spēkiem (BS), veikt kārtējās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas rotācijas. Mācībās piedalīsies NBS un sabiedroto – NATO paplašinātās kaujas grupas karavīri, kā arī tiks izmantota kaujas tehnika. Mācību ietvaros teritorijā tiks veikta teritorijas izlūkošana, koordinēšana un mācību apvidus saskaņošana, taktiskie manevri un izvietota kaujas tehnika. Karavīri pārvietosies ar kājām pa meža apvidu, tehnika pārvietosies tikai pa jau esošiem ceļiem un stigām, neveidojot jaunas brauktuves.

25. un 26. martā zemessargi, trenējot iemaņas apmācību ietvaros, veiks pārvietošanos pa koplietošanas ceļiem pilnā kaujas ekipējumā, ar ieročiem diennakts gaišajā laikā. Nodarbību laikā var tikt izmantota salūtmunīcija un pirotehniskie materiāli.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem.