a a a

Mākslinieku darbnīcas

PĒRKONU CEPLIS

Mākslinieku Ingas Pērkons un Mārtiņa Pērkons ceplī top īpaši, ar mīlestību radīti trauki un citi melnā māla veidojumi. Katra trauka izveidošana ir roku darbs. Veidošanas procesu un ilgumu ietekmē gatavojamā trauka izmērs, māla struktūra, gaisa mitrums un plūsma, temperatūra un citi faktori. Veidošana ir radošs process, kura ietvaros vislielākā teikšana ir pašam mālam. Pēc izveidošanas un trauka nožāvēšanas līdz nepieciešamajai konsistencei vispirms tiek veikta pulēšana ar stiklu, akmeni vai metālu un pēc tam ar vilnas lupatiņu. Trauka sagatavošana no izveidošanas līdz pulēšanai ilgst vairākas dienas, reizēm pat nedēļas. Pēc nopulēšanas trauks tiek pilnībā nožāvēts un ir gatavs apdedzināšanai ar malku kurināmā “bedres” tipa ceplī, kas mūrēts no ķieģeļiem. Cepļa sagatavošana, kurināšana, dzesēšana un trauku izņemšana aizņem 2-3 dienas.

Inga Pērkons

Tālrunis: +371 29297720

perkoni@perkoni.lv 

www.facebook.com/IngaPerkons.Lv

Mārtiņš Pērkons

Tel: +371 26406269

www.facebook.com/mperkons

Lāceņu iela 15, Kadaga,

Ādažu novads, LV-2103

Piedāvājumā:

  • Cepļa izņemšanas pasākumi – svētki un tirdziņš podniekiem un viesiem
  • Māla darbnīcas – individuāli vai kolektīviem
  • Gleznošana – plenēri un apmācība
  • Korporatīvie pasākumi radošā atmosfērā
  • Kāzu braucienu pieturpunkts
  • Garda, maizes krāsnī cepta maize

www.perkoni.com


ZĪDA MĀKSLINIECE AIJA AUSĒJA – RUDZĪTE

Gleznotāja Aija Ausēja-Rudzīte, kas ikdienā strādā ar bērniem Ādažu Mākslas un mūzikas skolā, par savu materiālu sauc zīdu. Katrs materiāls viņai ir ar savu raksturu, katrai līnijai ir sava nozīme, un katrs uzgleznotais zieds smaržo citādāk. Valkāt Aijas zīdu nozīmē pielaikot ikreiz citu stāstu.

Gaujas iela 27, Ādažu novads

SAULES NAMS

Šajā vietā esi aicināts tuvāk nonākt pie sevis. Savas klātbūtnes miera,harmonijas.
Šeit notiek dažāda rakstura, sajūtu un muzikālie notikumi. Šeit notiek muzikāls cikls – Raidījums dzīvajā, kur savu klātbūtni ar īpašiem koncertiem bija piekritis un uzstājās tādi pazīstami mākslinieki kā A.Mielavs, V.Vētra, Igo, I.Kerēvica, K.Kazāks un citi mūziķi un mākslinieki.

Šeit var piedzīvot relaksējošu atpūtu kokles, dziedošo trauku, stabules, flautas, kristālu, gongu, zvangu skaņās ar Daci Straumi un citiem māksliniekiem.

Ir iespēja pieteikt kolektīvam skaņu koncertam kādam svinīgam dzīves notikumam vai kādam radošam izaugsmes vakaram darba kolektīvam, draugiem, ģimenei.

“Bērzulejas”, Ādaži,

tālr 26 414 442