LIAA Siguldas un Valmieras biznesa inkubatori 2. septembrī aicina uz forumu “Uzņēmējspēja” Siguldas pils paviljonā

30.08.2022.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Siguldas un Valmieras biznesa inkubatori 2. septembrī plkst. 15.00 Siguldas pils paviljonā atklās forumu “Uzņēmējspēja”, kurā ikvienam interesentam būs iespēja dzirdēt pieredzes stāstus, gūt iedvesmu un atziņas par dažādām tēmām, kā arī labi pavadīt laiku ar sarunām un smaidiem. Vēršot uzmanību uz sadarbību, draudzību, uzņēmējdarbības kopienu un atbalstu, pasākumā plānotas dažādas aktivitātes, paneļdiskusijas, intervijas un mentoru biržas. Programmas aktivitātēs piedalīsies inkubatoru esošie, bijušie un ALUMNI dalībnieki, kā arī dažādu reģionu un nozaru pārstāvji un eksperti.

Lai veicinātu reģionālo attīstību un uzņēmējdarbību ārpus galvaspilsētas, LIAA 2016. gadā ir izveidojusi 15 biznesa inkubatorus – LIAA reģionālās filiāles visā Latvijā: nacionālas nozīmes centros – Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē, Kuldīgā, Siguldā, Ogrē, Madonā un Daugavpilī; atbalsta vienības – Talsos, Bauskā, Cēsīs, Smiltenē, Alūksnē un Gulbenē. Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību Latvijas reģionos, piedāvājot nepieciešamās konsultācijas, apmācības, mentoru atbalstu, vidi (telpas), uzņēmējdarbības kopienu un pasākumus tās stiprināšanai.

Tieši tādēļ, lai saliedētu nozaru un reģionu uzņēmējus, kā arī jaunos biznesa ideju autorus, inkubācijas dalībniekus un jau pieredzējušus komersantus un ekspertus, LIAA Siguldas un Valmieras biznesa inkubatori izveidojuši forumu “Uzņēmējspēja”, kas vienuviet pulcēs apmeklētājus, lai rosinātu būt saliedētākiem, kā arī iedvesmotos un gūtu jaunas atziņas.

Spēcīga uzņēmējdarbības vide ir labāka augsne biznesa ideju attīstībai un jaunu risinājumu realizēšanai. Lai šo ekosistēmu attīstītu, ir nepieciešama iesaiste un viedokļu apmaiņa no dažādiem avotiem, kā uzņēmējiem, reģiona pārstāvjiem un nozaru ekspertiem. Šo diskusiju un sarunu rezultātā, ne tikai spēcināsim mūsu saliedētību, bet arī nonāksim pie secinājumiem, kas ļaus attīstīt dažādus atbalsta mehānismus un uzņēmējdarbības kopienas aktivitātes.

Tā kā biznesa inkubatori tic un redz, ka ka uzņēmējiem, domubiedriem un apkārtējiem cilvēkiem ir jāspēj līdzdarboties, lai būtu spēcīgāki jaunos izaicinājumos, tad arī foruma programma izveidota, lai ietvertu šādu tēmu aktualitātes un dažādus aktivitāšu dalībniekus:

 • 15.00 – foruma atklāšana
  Pasākuma mērķis ir jaukt robežas un kļūt saliedētākiem kā uzņēmējiem, kā kopienai, kā reģionam, lai veidotu jaunas sadarbības un atbalsta mehānismus, veicinot attīstību un rosinot uzdrīkstēties, izmēģināt, atbalstīt un vērsties pēc atbalsta.  Pasākumu atklāj LIAA biznesa inkubatoru pārstāvji.

 • 15.10 – “Latvietis sadarbības pretinieks”
  Praktiska iesildīšanās.  Vada: Aija Iesalniece – uzņēmuma “Runas Rāmis” vadītājas, pieredzējušas augstākā līmeņa vadītājas un pielietojamās improvizācijas ieviesēja Latvijā.

 • 15.20 – paneļdiskusija “Izkāp no sava burbuļa”
  Paneļdiskusijā aicināti Vidzemes reģiona pārstāvji, kuri saistīti gan ar uzņēmējdarbību, gan ar reģiona attīstību. Runāsim par mūsu “komforta burbuļiem”, kā no tiem izkāpt, lai jauktu robežas starp reģioniem, inkubatoriem un citām nozarēm. Kādās sadarbības fāzēs esam un kā augt, lai kļūtu vēl spēcīgāki, inovatīvāki un saliedētāki. Moderē: Dace Vanaga – LIAA biznesa inkubatoru departamenta direktore. Piedalās: Ilze Eglāja – Valmieras Attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja; Gundega Skudriņa – radošās apvienības “Skudras metropole” vadītāja; Elīna Miķelsone – SIA “Ideju inovāciju institūts” vadītāja un Uģis Mitrevics – Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētājs.
 • 16.00 – intervija “Mentora recepte”
  Neliela intervijas veida saruna ar LIAA Siguldas un Valmieras biznesa inkubatoru ALUMNI dalībniekiem un viņu pieredzes stāstiem. Akcentu vēršam uz savas dzīves MENTORIEM un ceļu, kad pats spēj par tādu kļūt, kā arī par uzņēmējspēju un uzņēmējdarbības vadīšanu. Moderē: Ieva Sulutaura – LIAA Rīgas Radošo industriju inkubatora vecākā projektu vadītāja. Piedalās: Enno Ence – SIA “Milzu!” īpašnieks un zīmola radītājs, Liāna Kažmere – SIA Nordspring līdzīpašniece, Alise Graci – SIA “Felici” – Muesli Graci radītāja un vadītāja.
 • 16.40 – Mentoru paneļi
  Veidosim nelielas diskusiju grupas, kurās ikviens pasākuma dalībnieks, kuram aktuāla konkrētā tēma varēs piedalīties diskusijā ar inkubatora dalībniekiem un nozares ekspertiem, lai dzirdētu viņu stāstus, uzdotu jautājumus un dalītos pieredzē ar citiem dalībniekiem. Grupās tiks iesaistīti daži tēmas pārstāvji, kuri vedīs sarunu, taču izteikties un iesaistīties sarunā tiek aicināts ikviens. Mentoru paneļu tēmas – “Eksports”, “Ražošana, tehnoloģijas un inovācija”, “Mārketings”. Vada: Elīna Miķelsone, Linda Šteinberga – LIAA Valmieras biznesa inkubatora Cēsu atbalsta vienības vecākā projektu vadītāja, Jānis Kļaviņš – uzņēmumu stratēģiskais un vadības konsultants. Piedalās: Enno Ence – SIA “Milzu!” īpašnieks un zīmola radītājs, Līga Brasliņa – SIA “InnoMatrix” īpašniece, Ģirts Tihomirovs – SIA “Ārpus” līdzdibinātājs, Dainis Bonda – SIA “Rubrig” valdes priekšēdētājs, Roberts Kaufins – SIA “Kilen Baltic” vadītājs, Mārtiņs Lastovskis – LIAA Ogres biznesa inkubatora vecākais projektu vadītājs, Alise Graci, Agnese Spravņika – SIA “OpenMity” vadītāja, Gundega Skudriņa.
 • 17.20 – praktiska nodarbība “Runas rāmis”
  Praktiskais uzdevums un neliela apmācība. Vada: Aija Iesalniece.
 • 17.40 – paneļdiskusija “Viens nav orķestris”. Pandeļdiskusija par mūsu inkubatoru uzņēmēju, nozares ekspertu un mūsu projektu vadītāju pieredzes stāstiem. Par ķibelēm, izaicinājumiem, veiksmēm un komandas, līdzcilvēku un domubiedru spēku. Moderē: Juris Čeičs – LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs. Piedalās: Agris Grīnbergs – AS “Prudentia” asociētais partneris un pieredzējis privātā kapitāla investīciju pārvaldnieks, Jānis Kļaviņš – uzņēmumu stratēģiskais un vadības konsultants, Linda Riekstiņa-Šnore – SIA “Ette Tette” radītāja un vadītāja, Santa Batuhtina-Banga – SIA “HealthTechPro” vadītāja.
 • 19.00 – Stand-up šovs “Humora deva”
  Foruma noslēgumu aizvadīsim ar nelielu humora devu, par kuru parūpēsies komiķi no “Comedy Latvia” Kalvis Troska, Jānis Kreičmanis un Alexandrs Guzenko, lai ar smaidiem papildinātu vakara dzirkstošās sarunas.

Aicinām apmeklētājus rezervēt datumu un reģistrēties pasākumam: www.eventbrite.com/e/403301956007. Pasākuma apmeklējums ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots.

Vārds “uzņēmējspēja” ir īpašības vārds, kas skaidro cilvēka personisko dotību, īpašību, zināšanu un prasmju kopumu, kas nepieciešams, lai veiktu komercdarbību jeb uzņēmējdarbību. Jau pirmīt šo vārdu LIAA biznesa inkubatori izmantojuši savā komunikācijā un pasākumu konceptos, jo precīzi mudina uzņēmējus dalīties ar pieredzi un aktuāliem jautājumiem. Viens no šāda veida projektiem ir podkāsts Spotify platformā “Uzņēmējspēja”: https://open.spotify.com/show/6c6Hfo8vemNRntTi8UWFjA. Lai iegūtu jaunu šī projekta virzību, tad šogad tas iegūst papildinātu koncepta formu kā klātienes pasākums, kurā tiksimies, lai dalītos stāstos, pieredzē un labi pavadītu laiku.

Tāpat arī informējam, ka ar saukli “Tava komanda startam” Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori izziņo 2022. gada rudens uzņemšanu pirmsinkubācijas programmā. No 1. līdz 20. septembrim sešu mēnešu apmācību programmā tiks uzņemti 260 biznesa ideju autori no visas Latvijas.

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota biznesa ideju autoriem, kam vēl nav sava uzņēmuma, kā arī jaunajiem uzņēmējiem pašā uzņēmējdarbības sākumā, kad produkts vēl nav pieejams plašam klientu lokam. Programma ilgst sešus mēnešus, un tās laikā dalībnieki piedalās apmācībās, apgūstot svarīgākās uzņēmējdarbības prasmes, apmeklē uzņēmēju pieredzes stāstu sesijas un individuālās konsultācijās saņem mentoru atbalstu jau detalizēta rīcības plāna izstrādei biznesa idejas attīstīšanai.

Pieteikties pirmsinkubācijas programmai varēs no 1. līdz 20. septembrim, iesniedzot pieteikumu vienotajā valsts platformā biznesa attīstībai www.business.gov.lv.

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.