Pasākumi

KAS IR BIBLIOTĒKA?
Kāpēc Bibliotēkā tik daudz grāmatu? Ko dara Bibliotēkā?
Vai es varu nākt uz Bibliotēku? Kā kļūt par Bibliotekāru?
18.janvārī, atbildot uz ļoti daudziem Ādažu Brīvās Valdorfa skolas 3. klases zinātkāro kāpēcīšu jautājumiem, sniedzām viņiem plašu ieskatu par Bibliotēku un tās darbību, par grāmatu dažādību, apskatot lielāko un mazāko grāmatu mūsu Bibliotēkā.
Nākot uz Bibliotēku ar vēlmi noskaidrot, kur un kā var apgūt Bibliotēkas informācijas speciālista profesiju, bērni uzzināja gan par mācību iespējām, gan par daudzveidību ikdienas bibliotekārajos darbos.

ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS NEDĒĻA 2022 Ādažu bibliotēkā

“Pieaugušie stāsta, ka daba ir tik skaista. Ir brīnišķīgi doties pastaigās svaigā gaisā. Pieaugušie stāsta, ka lāči baidās no tevis tikpat stipri, kā tu no viņiem.
Bet vai tā ir taisnība?”
Klāt novembris un ir gada vistumšākais laiks. Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir aicinājums iedegt sveces un ļauties grāmatu lasīšanai.
14. un 16. novembrī Ādažu bibliotēkā viesojās Ādažu sākumskolas 2.l un 2.g klases mazie lasītāji , lai iepazītos ar Ziemeļvalstu autoru darbiem un kopīgi palasītu fragmentu no dāņu rakstnieka Martina Glasa Serupa un somijas zviedrietes Mālinas Kiveles bilžu grāmatas “Ja tu satiec lāci”, skatot interesantās ilustrācijas.
Ar jauku humoru bilžu grāmatā visi uzzināja, kas jādara, ja ceļā satiec lāci – nevajag skriet, jo lācis skrien ātrāk par tevi, nevajag arī kliegt – labāk izstāstīt kādu joku vai uzdziedāt dziesmiņu. Sacīts – darīts! Lasot pamācības, mazie lasītāji kopīgi nodziedāja savu iemīļotu dziesmiņu, lai nomierinātu mežā sastapto lāci. Bibliotēkas apmeklējuma laikā bērniem bija iespēja skatīt citu autoru darbus par lāčiem, kā arī radoši darboties gan pašiem zīmējot, gan izkrāsojot ilustrācijas.
Grāmatu kopīga lasīšana ir jauks un izzinošs pasākums. Paldies visiem par atsaucību un dalību! Uz tikšanos nākamajā Ziemeļvalstu Literatūras nedēļā!

ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS NEDĒĻA 2022

“Pieaugušie stāsta, ka daba ir tik skaista. Ir brīnišķīgi doties pastaigās svaigā gaisā.

Pieaugušie stāsta, ka lāči baidās no tevis tikpat stipri, kā tu no viņiem. Bet vai tā ir taisnība?”

Novembrī, kad dabā ir vistumšākais laiks, aicinām iedegt sveces un nodoties grāmatu lasīšanai.

Šāda ir Ziemeļvalstu literatūras nedēļas pamatideja un, lai labāk iepazītu Ziemeļvalstu literatūru un kultūru, šīs nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, konkursi un citi pasākumi. Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļa noritēs no 14. līdz 20. novembrim, Latvijā jau 24. reizi.

Katru gadu visiem pasākumiem ir zināma tēma, šogad – “Daba Ziemeļvalstīs”.

Mazākie lasītāji pārlapos bilžu grāmatu “Ja tu satiec lāci”.

Grāmatas tekstu ir sacerējuši dānis Martins Glass Serups un Somijas zviedriete Mālina Kivele, bet interesantas ilustrācijas veidojusi Somijas zviedriete Linda Bundestama. Ar sirsnīgu humoru bilžu grāmatā varam uzzināt, kas jādara, ja ceļā satiec lāci. Tikšanās ar lāci ir atveidota ar rotaļīgu nopietnību – skriet nav jēgas, jo lācis skrien ātrāk par tevi. Nevajag arī kliegt – labāk aprunājies ar lāci par laika apstākļiem vai izstāsti kādu joku.

Grāmata ir nominēta Ziemeļu Ministru Padomes bērnu un jaunatnes literatūras balvai 2022. Fragmenta tulkojums pieejams https://www.nordisklitteratur.org

Šī gada plakātam izmantota norvēģu gleznotāja Nikolaja Astrupa (1880 – 1928)

glezna “Sarkanās uzpirkstītes”.

https://www.nordisklitteratur.org/lv/

 

Ceļojošās fotoizstādes “Baltijas dziļjūra” atklāšana Ādažu bibliotēkā

10.oktobrī Ādažu bibliotēkā Dabas aizsardzības pārvalde atklāja ceļojošo fotoizstādi “Baltijas dziļjūra”.

Izstādē izvietotie darbi ļauj tuvumā aplūkot Baltijas jūras pārsteidzošo dzīļu krāšņumu, tās augus un dzīvniekus.

“Sniedzam iespēju aplūkot jūras pasauli plašākam cilvēku lokam, bet nav daudz cilvēku, kas savām acīm redzējuši šādus Baltijas jūras skatus, kādus var skatīt izstādē. Šādus tuvplānus, kas fiksēti dziļāk par 25 metriem redzējuši tikai jūras pētnieki un profesionāli nirēji”, atklāj projekta vadītāja Ilze Sabule.

Izstāde  Ādažu  bibliotēkā  būs skatāma līdz 31. oktobrim. Plašāka informācija par projektu pieejama vietnē reef.daba.gov.lv

 

Pasaka pasaku pasaka

Reiz bija… Aiz trejdeviņiem kalniem, trejdeviņām jūrām…

Ar mums visiem zināmiem pasaku ievadvārdiem 24. septembrī Ādažu bibliotēkā notika  Pasaku rīts gan maziem, gan arī lielākiem lasītājiem.

Šoreiz  bibliotēkā ciemojās mūsu draugs ežuks – varēja skatīt un klausīt bibliotekāru lasīto stāstu par eža brīnumnūjiņu, kā arī lasījumu “Ezītis miglā” aktiera izpildījumā. Bija patīkami un interesanti redzēt video, kā tika izglābts ezītis, kuru mazajiem klausītājiem parādīja viens no pieaugušajiem pasākuma apmeklētājiem.

Turpinot iepazīt ežukus, visiem bija iespēja līdzdarboties radošās aktivitātēs – zīmēt, līmēt, krāsot un veidot no rudenīgām koku lapām, kā arī mieloties ar ežuka atnestajiem gardajiem āboliem.

             Pasaku rīta apmeklētāji varēja  iepazīties ar plašo grāmatu klāstu bibliotēkā – gan pasaku grāmatām par dzīvniekiem, gan dažādu autoru grāmatām par mūsu mazajiem adatainajiem draugiem – ežukiem.

Pierīgas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības reģionālais fināls

Šā gada 14. septembrī Pierīgas Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību reģionālajā finālā, kas norisinājās Salaspils novada bibliotēkā, Ādažu vidusskolas skolniece Gerda Grūbe ar labu un izteiksmīgu lasījumu ierindojās trešajā vietā.
Par Nacionālās skaļās lasīšanas reģionālo čempionu kļuva Salaspils 1. vidusskolas skolēns Edvards Slūka.
Latvijā sacensību galvenais rīkotājs ir LNB Bērnu centrs. To galvenais mērķis ir veicināt lasītprieku, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm un pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļajai lasīšanai.
Konkurss norisinās trīs kārtās – vispirms vietējās skolās vai publiskajās bibliotēkās, tad notiek reģionālais fināls, bet noslēgumā ir nacionālais fināls Nacionālajā bibliotēkā.
Salaspils novada bibliotēka Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību Pierīgas reģionālais finālu organizē jau piekto gadu. Šogad reģionālajā finālā piedalījās 6 sava novada čempioni: Ādažu novadu pārstāvēja Gerda Grūbe (Ādažu vidusskola).Salaspils novadu – Edvarts Slūka (Salaspils 1. vidusskola), Siguldas novadu Estere Zagorska (Krimuldas vidusskola), Mārupes novadu Paula Kristela Krūmiņa (Mārupes pamatskola), Ropažu novadu Elizabete Dreismane (Ropažu vidusskola), Saulkrastu novadu Mariss Vikse (Sējas pamatskola).

Paldies Gerdai par iesaistīšanos Skaļās lasīšanas sacensībā, skolotājai par atbalstu, kā arī žūrijai par atbildīgo vērtēšanu.

Pierīgas reģiona bibliotēku novadpētniecības seminārs Ādažos

11. maija rīts Ādažu bibliotekārēm bija rosīgs un satraukuma pilns. Ādažu bibliotēka organizēja Pierīgas reģiona publisko bibliotēku Novadpētniecības semināru, uzņemot 54 bibliotekārus no 26 Pierīgas reģiona bibliotēkām.
Bibliotēkā novadpētniecības darbs ir viens no prioritārajiem darba virzieniem, kas sevī ietver novada dzīves dokumentēšanu un tā izpēti pagātnē, tagadnē un nākotnē.
Seminārs norisinājās Ādažu Vēstures un mākslas galerijas telpās. Pasākumu ar savu uzrunu atklāja bibliotēkas vadītāja Mirdza Dzirniece un Ādažu pašvaldības domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks. Semināra viesi iepazina novadpētniecības darbu Ādažu bibliotēkā un uzklausīja Salaspils bibliotēkas galveno bibliogrāfi Andu Priedīti par jaunākajām aktualitātēm novadpētniecībā. Pēc pasākuma oficiālās daļas vārds tika dots Ādažu Vēstures un mākslas galerijas vadītājai, vēsturniecei Elitai Pētersonei ar vēstījumu par Ādažu novada pirmsākumiem, vēsturi, kā arī par Ādažu novadu šobrīd. Ar muzikālo sniegumu semināra laikā viesus priecēja mūziķis un pedagogs Ivars Kraucis.
Gides Elitas Pētersones vadībā bibliotekāri devās kopīgā ekskursijā pa Ādažiem, iepazīstot novada nozīmīgākās kultūrvēsturiskās vietas. Brauciena laikā tika apmeklēta dzejnieka Ojāra Vācieša atdusas vieta, Ādažu poligons un Baltezera Sūkņu stacijas muzejs, kurā bibliotekāres laipni uzņēma muzeja stāstnieks Pauls Timrots, sniedzot interesantu ieskatu par ūdens iegūšanas vēsturi Baltezerā.
Pēc mielasta restorānā “Port Hotel” guvām emocionālu noskaņojumu Baltezera baznīcā, kur klausījāmies ērģelnieces Līgas Dejus muzikālo priekšnesumu. Semināra dalībnieki noslēgumā tika aicināti iepazīt un paviesoties Ādažu bibliotēkā.

LNB Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensība Ādažu bibliotēkā

 

 

 

 

 

 

Kopš 2017. gada visā Latvijā notiek 5. – 6. klašu audzēkņu LNB Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensība. Tā aizgūta no Holandes, kur norit ilgāk nekā 25 gadus.
Šā gada maija nogalē Ādažu bibliotēkā norisinājās LNB Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības pirmais posms. Sadarbībā ar Ādažu vidusskolu, sacensībā šogad piedalījās 5. klašu skolēni, izteiksmīgi un izjusti lasot fragmentus no savām mīļākajām un interesantākajām grāmatām. Skaļās lasīšanas sacensība veicina bērnu lasītprieku un interesi par grāmatām.
Bibliotēkā vērtējām 11 Skaļās lasīšanas sacensības dalībnieku veidotos video lasījumus, katrs no tiem bija interesants, ar savu skanējumu. Vērtēšanas komisijā šogad piedalījās bibliotēkas darbinieces un pārstāvis no skolas – latviešu valodas un literatūras skolotāja Edīte Kāna. Komisija ar patiesu interesi klausoties novērtēja visu dalībnieku sniegumu.
Paldies visiem dalībniekiem par dalību Skaļās lasīšanas sacensībā, sveicam pirmās kārtas uzvarētājus!
1.vieta – Gerda Grūbe ( 5.a klase)
2.vieta – Anne Kate Tolbert (5.l klase)
3.vieta – Bruno Duks un Amanda Ūdre (5.b klase)
LNB Nacionālās skaļās lasīšanas konkursa reģionālais fināls notiks septembrī Salaspilī. Vēlam veiksmi Gerdai!

Latvijas Bibliotēku nedēļa Ādažu bibliotēkā

Ādažu bibliotēkā no 19. – 24. aprīlim  norit Latvijas Bibliotēku nedēļai veltītas aktivitātes.

Moto – “Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!”

Bibliotēku nedēļa Latvijā notiek kopš 1997. gada. Bibliotēku nedēļas laikā – 23. aprīlī – tiek atzīmēta arī Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības diena.
Bibliotēku nedēļas mērķis ir parādīt Bibliotēkas nozīmību sabiedrībā, valstī, kā tās iesaistās mūžizglītības procesos, cik pārliecinoši īsteno

savas aktivitātes un iedvesmo attīstībai ne tikai vietējo kopienu, bet arī kolēģus citos novados un reģionos.

 • Bibliotekāram, bibliogrāfam, bibliofilam Jānim Misiņam – 160 (1862-1945)
 • 20. aprīlis – “Bibliotēkas draugs internets”

Informatīva diena visiem interesentiem par Bibliotēkā pieejamām bezmaksas datu bāzēm un citiem resursiem

 • 21. aprīlis – Jaunāko grāmatu diena
 • 19. – 23. aprīlis – akcija “Kļūsti par lasītāju!”

 

Aicinām piedalīties Digitālajā nedēļā 2022!

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības partneriem 2022. gadā no 21. marta līdz 25. martam rīko Digitālo nedēļu Latvijā.
Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta sadarbībā ar European ALL DIGITAL Weeks 2022 un Latvijā notiks jau 13. reizi.
Mērķis – aicināt iedzīvotājus attīstīt digitālās iemaņas un aktīvāk izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus, pievēršot uzmanību arī drošībai internetā.
Atbilstoši ES Digitālās Desmitgades Kompasa mērķiem, 2022. gada Digitālā nedēļā Latvijā paredzētas šādas tēmas:
Pirmdiena, 21. marts: Digitālās Nedēļas 2022 atklāšana. Digitālās Prasmes – DTP2021-27 mērķi un Digitālo prasmju memoranda prioritātes Latvijā
Tiešraide : TVNET portālā, LIKTA FB, plkst. 12.00-13.00/13.30
Otrdiena, 22. marts: Prasmes biznesam un nodarbinātībai
Tiešraide : TVNET portālā, LIKTA FB, plkst. 10.00-11.00/11.30
Trešdiena, 23. marts: Pakalpojumi un digitālā identitāte
Tiešraide: TVNET portālā, Latvija.lv FB un LIKTA FB kontā, plkst. 10.00–11.00
Ceturtdiena, 24. marts: Drošība un kritiskā domāšana
Tiešraide: CERT.LV FB un LIKTA FB translācija, plkst. 13.00-17.00
Piektdiena, 25. marts: Prasmes un infrastruktūra
Tiešraide: Izglītības un Zinātnes Ministrijas un LIKTA FB kontos, plkst.11.00-12.30
Informācija pieejamahttps://digitalanedela.lv

Pasākumi Ādažu bibliotēkā Digitālajā nedēļā

1.Attālināta bibliotēkas pakalpojumu izmantošana (individuālas konsultācijas)
2.Droši un uzticami informācijas resursi (individuālas konsultācijas)
3.Digitālā saziņa ar valsti: dzīves situācijās noderīgi e-risinājumi (individuālas konsultācijas)
4.Individuālās konsultācijas par e-pakalpojumu izmantošanu

Pieteikšanās individuālajām konsultācijām pa tel. nr. 67996266 vai e – pastā biblioteka@adazi.lv

Sveicināti visi čaklie lasītāji Ziemeļvalstu Literatūras nedēļā!

Ir drēgni un lietaini rudens vakari, un mēs aicinām jūs visus attālināti turpināt lasīt!
Šoreiz lasīsim norvēģu daiļliteratūru, jo no 15. novembra ir ikgadējā Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa.
Šogad aicinām iepazīt piedāvāto Ziemeļvalstu autoru lasāmvielu un iesaistīties lasījumos gan jaunākā skolas vecuma bērnus, gan pieaugušos lasītājus.
Bērniem izvēlēts fragments no Kārinas Ērlandsones grāmatas “Pērļu zvejniece”, tā piemērota lielākajai daļai lasītāju, taču galvenokārt domāta bērniem no 9 gadu vecuma.
Teksta fragments pieejams šeit https://www.nordisklitteratur.org/media/289296/perlu_zvejniece_lv.pdf
Ziemeļvalstu nedēļā var piedalīties arī pieaugušie. Šogad izvēlētā teksta fragments ir no Sallijas Salminenes romāna “Katrīna”.
Teksta fragments pieejams šeit https://www.nordisklitteratur.org/media/291973/katrin_lv.pdf
Ja ir vēlme lasīt vēl citu Ziemeļvalstu autoru darbus, ir pieejams alternatīvās literatūras saraksts , kuru ir iespējams skatīt šeit https://www.nordisklitteratur.org/lv/literat%C5%ABra-un-t%C4%93ma/alternat%C4%ABvais-saraksts/
Lasot šos norvēģu autoru darbus, aicinām ļauties katru savām izjūtām – veidosim ilustrācijas, izteiksim savas domas eseju veidā, kuras aicinām iesūtīt Ādažu bibliotēkai biblioteka@adazi.lv
Biedrības Norden asociācija dod iespēju piedalīties foto konkursā. Fotogrāfijām jāataino šī gada temats “Sapņi un ilgas Ziemeļvalstīs”. Piedalies, augšupielādē fotogrāfijas savā Instagram kontā vai Facebook lapā un atzīmē tās ar mirkļbirku #nordisklitt21.
Veidojot interesantus darbus, katrs varēs atcerēties par dalību Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļā 2021!
Lai veicas!

No 19. līdz 23.aprīlim Ādažu bibliotēkā norisinās BIBLIOTĒKU NEDĒĻA  ar vadmotīvu “DARĪT NETICAMO”.

Bibliotēku nedēļa ir laiks, kad bibliotēkas visā Latvijā ar savām aktivitātēm pastiprināti pievērš uzmanību sev, savam darbam un profesijai, bibliotēku nozīmei sabiedrībā.

Tiešraidēs seko līdzi “Digitālās nedēļas 2021” norisēm!

“Digitālās nedēļas 2021” ietvaros notiks virkne saistošu pasākumu un diskusiju, kam ikviens interesents var sekot līdzi TV24 un interneta tiešraidēs. Katrai nedēļas dienai ir sava tematika, kas saistīta ar digitālajām prasmēm:
·22. marta – “Digitālās nedēļas 2021” atklāšanas diena – tēma būs sabiedrības paradumu maiņa un esošo iespēju izmantošana.
·23. marts, tiks veltīta e-pakalpojumiem, kurus iespējams saņemt visa mūža garumā.
·24. marta fokusā būs uzņēmējiem noderīgas digitālās prasmes.
·25. martā – īpaša uzmanība tiks pievērsta personas digitālajai identitātei un kiberdrošībai.
•26. marts –veltīta karjerai IKT nozarē.

•“Digitālā nedēļa 2021” tiks atklāta 22. martā ar diskusiju “Kā mainīt sabiedrības paradumus un prasmes, izmantojot esošās iespējas?”. Tajā tiks diskutēts par iespējām apgūt jaunas digitālās prasmes jau šobrīd, kā arī meklētas atbildes uz jautājumu, kāpēc cilvēkiem trūkst motivācija mācīties un apgūt jaunas zināšanas prasmes.

TV 24 Pārraides laiks 15.00-16.00

•23. marta diskusijas “Digitālās prasmes ikdienai” ietvaros tiks runāts par digitālajām iespējām, kuras pieejamas dažāda vecuma grupu cilvēkiem, kā arī spriests par atbalstu tiem cilvēkiem, kuriem tehnoloģijas ir svešas vai nepieciešams atbalsts, lai tās uzsāktu lietot.

TV 24 Pārraides laiks 10.00-11.00.
•24. marta nozīmīgākais notikums ir diskusija “Prasmju celšana kā pirmais solis virzienā uz uzņēmuma digitālo transformāciju”, kura ietvaros tiks diskutēts par digitālo prasmju nozīmi biznesa attīstības vecināšanai.
TV 24 Pārraides laiks 10.00-11.00.
•25. marts ir veltīts kiberdrošībai. Šajā dienā notiks divi nozīmīgi pasākumi. Rīta diskusijā “Digitālās drošības un identitāte” tiks runāts par to, kā pasargāt sevi un savu digitālo darba vietu, bet vakarā notiks “augsta līmeņa ekspertu diskusiju “Kibernakts 2021 | KIBERNEATKARĪBA”, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par kibertelpu, digitālo higiēnu, elektronisko identitāti, tās nozīmi un aizsardzību.
TV 24 Pārraides laiks – rīta pārraide 10.00-11.00,
kā arī Kibernakts pārraide 21.00-22.00
•“Digitālās nedēļas 2021” noslēdzošā diena – 26. marts – būs veltīta karjerai IKT nozarē. Diskusijā “Tava profesija tehnoloģiju nozarē” mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar IT nozari un iespējamām profesijām nozarē.
TV 24 Pārraides laiks 10.00-11.00.

Noskaidrots Pierīgas reģiona Skaļās lasīšanas čempions!

Sveicam Ādažu bibliotēkas pārstāvi Keitu Melbergu ar iegūto pirmo vietu konkursa “Skaļās lasīšanas sacensība” pusfinālā, kas norisinājās 9. septembrī Salaspils novada bibliotēkā!
Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība Latvijā notiek trešo gadu. Tas ir konkurss 11-12 gadus veciem 5.- 6. klašu skolēniem, kas notiek trīs posmos – sacensība bibliotēkā, reģionālais pusfināls un valsts fināls LNB.
Ādažu vidusskolas skolniece Keita Melberga 26. septembrī pārstāvēs Pierīgas reģionu konkursa “Skaļās lasīšanas sacensība” noslēdzošajā fināla posmā Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā.
Paldies visiem, kuri iesaistījās Keitas sagatavošanā dalībai konkursā!
Lai Keitai veiksmīgs valsts fināls!

Noslēgusies sestā Zvaigznes ABC Lasīšanas stafete!

Ādažu bibliotēka lepojas ar čaklās lasītājas Laines Zīriņas dalību un radošo veikumu Zvaigzne ABC Lasīšanas stafetē!

Lainei kā labākajam dalībniekam 14–16 gadu vecuma grupā tiek piešķirta Galvenā balva – lidojums gaisa balonā!

Lai piedalītos konkursā, šogad bija jāizlasa vismaz 1 grāmata no saraksta un jāizpilda 4 ar grāmatu saistīti uzdevumi:

 • jāiejūtas rakstnieka tēlā un grāmatai jāuzraksta jauns nobeigums vai turpinājums
 • jāiejūtas mākslinieka tēla un jārada grāmatai jauns vāks
 • jāizdomā, kā reklamēt grāmatu
 • jābūt lasītājam un jāsniedz savas domas un vērtējums par izlasīto darbu.

Tie, kas izlasīja un iesniedza visus 4 uzdevumus par 3 grāmatām, pretendēja uz galveno balvu – lidojumu ar gaisa balonu, ko nodrošina Sporta Klubs “99 Gaisa Baloni”.

Šeit varat skatīt Laines radošo veikumu: iesniegtās recenzijas, ieskatu Blogā, Youtube un Instagram.

https://www.stafete.lv/lv/dalibnieku_saraksts/14-16_gadi/1112-laine-zirina-16gadi-adazi.html

Sveicam uzvarētāju, Ādažu bibliotēkas lasītāju, Laini Zīriņu!

Ādažu bibliotēka aicina 5-15 gadu vecuma bērnus piedalīties

“Garās pupas” dzejoļu konkursā!

Biedrība “Ascendum” un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem tiek aicināti piedalīties bērni un pusaudži no visas Latvijas.
Savus dzejoļus dalībnieki aicināti iesūtīt elektroniski līdz 20. maijam uz e-pasta adresi garapupa2020@gmail.com, ar norādi “Garās pupas konkursam”. Tos izvērtēs “Garās pupas” sastādītāja un dzejniece Inese Zandere kopā ar citiem žūrijas locekļiem. Labākie dzejoļi tiks iekļauti 2020. gada bērnu dzejas gadagrāmatā “Garā pupa”. Lai veicas!
Vairāk informācijas: https://satori.lv/article/izsludina-garas-pupas-ikgadejo-dzejolu-konkursu-berniem-un-pusaudziem

 

No 20.–26. aprīlim norit Bibliotēku nedēļa – “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno”.
Bibliotēku nedēļa ir laiks, kad bibliotēkas ar savām aktivitātēm pievērš uzmanību sev, savam darbam un profesijai, bibliotēku nozīmei sabiedrībā.
Bibliotēkas ir tās, kas spēj gan iedvesmot un iesaistīt, gan vienot savus lietotājus un iedzīvotājus, organizējot dažādas norises.
Tās laikā – 23. aprīlī – notiks Latvijas bibliotekāru 13. kongress. Pirmo reizi LBB vēsturē tas tiks organizēts tiešsaistes formā.
Moto “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno” ārkārtas apstākļos ir īpaši spēcīgs, jo cilvēku iesaiste, iespējas un vienotība ir būtiski nepieciešama – Bibliotēkas ir tās, kas var palīdzēt cilvēkiem izturēt šo saspringto laiku.
Izmantojot moderno tehnoloģiju iespējas šobrīd, varam vairāk parādīt bibliotēku lomu un nozīmi sabiedrībā.

Bibliotēka sniedz neklātienes pakalpojumus:

 • saņemt attālinātās uzziņas un konsultācijas, kā arī pagarināt izsniegto grāmatu un periodisko izdevumu termiņu
 • iegūt autorizācijas datus attālinātajiem pakalpojumiem
 • rakstot e-pastu: biblioteka@adazi.lv
 • zvanot pa tālruni: 67996266

Ar autorizācijas datiem ir iespējams:

 • lasīt e-grāmatas latviešu valodā 3td e-GRĀMATU bibliotēkā www.3td.lv

 • attālināti izmantot bibliotēkas abonēto datu bāzi Letonika.lv – latviska uzziņu un tulkošanas sistēma internetā, kas sniedz sistematizētu enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju

Bibliotēka piedāvā iespējas:

 • attālināti piekļūt periodisko izdevumu krātuvei periodika.lv

Balso par “Latvijas Gada monētu 2019!”

Atbalstot #paliecmājās un #Ēkultūra iniciatīvu, Ādažu bibliotēka aicina virtuāli piedalīties erudīcijas spēlē un izzināt monētās iemūžinātās kultūrvēsturiskās vērtības un balsot par “Latvijas Gada monētu 2019!”
Nobalsot par sev tīkamāko 2019. gada kolekcijas monētu iespējams portālā Delfi.lv https://www.delfi.lv/latvijas-gada-moneta-2019/

Tiešraidēs seko līdzi Digitālās nedēļas 2020 norisēm!

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2020. gadā no 23.līdz 27. martam organizē Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā.
Saistībā ar Covid-19 vīrusa izraisīto situāciju pasaulē un Latvijā, kā arī ņemot vērā Eiropas Savienības rekomendācijas, nolemts visus “Digitālā nedēļa 2020” klātienes pasākumus pārcelt uz šī gada rudeni.
Digitālās nedēļas laikā katru dienu tiks nodrošinātas interesantas tiešraides, kas stāstīs par digitālajām iespējām un tehnoloģijām, kas aktuālas arī esošajā attālinātā darba, mācību un pašizolēšanās situācijā.

Ar tiešraižu saturu varat iepazīties ŠEIT!

2020. gada Digitālā nedēļa Latvijā paredz šādas galvenās tēmas:

•sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija;
•digitālā identitāte;
•digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam;
•sieviešu iesaiste digitālajos darbos un IT profesijās;
•digitālās prasmes IKT profesionāliem;
•drošība un pārliecība lietot digitālās tehnoloģijas;
•kritiskā domāšana un mediju pratība.

Digitālās nedēļas 2020 tematiskās dienas:

•pirmdiena, 23. marts: Digitālās nedēļas atklāšana: “Gudrā Latvija: Digitālo iespēju nedēļa”;
•otrdiena, 24. marts: Digitālās tehnoloģijas uzņēmumiem;
•trešdiena, 25. marts: Digitālās tehnoloģijas izglītībā;
•ceturtdiena, 26. marts: Digitālās drošības diena: “Mazā Kibernakts dienas vidū”;
•piektdiena, 27. marts: “Tava profesija: tehnoloģiju nozarē”.

Digitālā Nedēļa 2020 tiek organizēta sadarbībā ar Partneriem un Reģionālajiem koordinatoriem, kas vēlas iesaistīties Digitālās Nedēļas pasākumu sagatavošanā un īstenošanā.

 

Ādažu bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieci Ingunu Baueri!

Ādažu bibliotēka aicina iesaistīties akcijā “Dienas bez rindām 2019” norisē!

No 30.septembra rīta aicinām ikvienu iesaistīties  e-pakalpojumu viktorīnā vietnē mana.latvija.lv. Būs pieejama īpaši akcijai “Dienas bez rindām” sagatavota viktorīna, kurā, pareizi atbildot uz 20 jautājumiem, iespējams iegūt BALVU! 

Vietnē mana.latvija.lv sadaļā “Dzīves situācijas” pieejami 35 dažādi dzīves situāciju apraksti, kas var Jums palīdzēt kā atbalsta informācija.

 

“Būt vai nebūt! Kas bija vispirms?”  /CONTRA/

11. septembrī Ādažu bibliotēkā noritēja atraktīva un spraiga Dzejas dienu pēcpusdiena – uz tikšanos ar saviem faniem bija aicināti igauņu dzejnieks un tulkotājs Contra (Margus Konnula) un latviešu dzejnieks un atdzejotājs Guntars Godiņš.
Lai labāk iejustos un uzsāktu dialogu, sarunas iesākām sasveicinoties un piesakot viesus igauņu valodā. Dzejnieks Contra (Margus Konnula)  klātesošos uzrunāja un iepazīstināja ar sevi un saviem darbiem.
Contra daudz popularizējis Veidenbauma dzeju – ”Man patīk teikt, ka es esmu igauņu Veidenbaums”,  par sevi saka igauņu dzejnieks.  2014. gadā viņa tulkojumā izdota Eduarda Veidenbauma dzejas izlase, par kuru Contra saņēma Igaunijas un Latvijas Ārlietu ministriju Tulkotāju balvu.
Contra Igaunijā ir viens no populārākajiem dzejniekiem – trīsdesmit dzejoļu krājumu autors, raksta grāmatas bērniem, dziesmu tekstus. Contras dzejas valoda ir ļoti bagāta – daudz dažādas vārdu spēles, zilbju sakritības, humora un satīras, veidojot ironiskus izteicienus un  asprātīgas parodijas.
Vakara gaitā dzejnieks atraktīvi runāja savu dzeju, pat dziedot dažādas interpretētas himnas – gan igauņu, gan latviešu valodā. Klātesošie dzirdēja Contras dzeju interesantā autora izpildījumā, kā arī  pārskatu par tulkojumiem dažādos laika posmos.
Contras dzeju latviešu valodā tulko Guntars Godiņš,  jau 2009. gadā atdzejojumā iznāca no abām pusēm lasāma dzejas grāmata ar nosaukumu „Abi labi”. Arī  Contra šobrīd daudz tulko un atdzejo latviešu autoru darbus: Alvja Hermaņa „Dienasgrāmata”, Noras Ikstenas romāns „Mātes piens” (kopā ar Ilzi Tālbergu), kā arī atdzejojis Kārļa Vērdiņa, Arta Ostupa, Ineses Zanderes, Guntara Godiņa u.c. dzejoļus. Šogad pavasarī tika izdots Contras dzejoļu krājums  “Tik grūti ir būt latvietim”. Tajā apkopoti igauņu valodā rakstītie dzejoļi, kurus atdzejojis Guntars Godiņš, kā arī daži Contras paša rakstītie dzejoļi latviešu valodā.
Gan Contra, gan Guntars Godiņš  dalījās iespaidos par savām atdzejotāju pieredzēm, tulkojot savus darbus.
„Contru Igaunijā uzskata par dziesminieku, viņš tiek aicināts lasīt un arī dziedāt savus dzejoļus”, teica  Guntars Godiņš.
Bija patiesi jauka un jautra vakara pasēdēšana Dzejas dienas noskaņās, kas zin – varbūt taps arī kādas dzejas rindas….

DZEJAS PĒCPUSDIENA ĀDAŽU BIBLIOTĒKĀ!
Ādažu bibliotēka aicina 11.septembrī plkst. 17.00 uz tikšanos ar igauņu dzejnieku, tulkotāju Contru un latviešu dzejnieku, tulkotāju Guntaru Godiņu! Laipni gaidīts ikviens interesents! Ieeja brīva!
Pasākuma laikā tiks fotografēts!

 

Ādažu bibliotēkai pateicība apgāda Zvaigzne ABC “Lasīšanas stafetē 2019”


22.augustā, saulainā ceturtdienas pusdienlaikā uz kuģa “Romantika” notika Lasīšanas stafetes noslēguma pasākums. Uz kuģa pulcējās vairāk nekā 400 lasītāji, viņu vecāki un draugi, bibliotekāri, rakstnieki, tulkotāji un mākslinieki.

Sanākušos sveica arī Apgāda Zvaigzne ABC valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka. Viņas apsveikums bija ļoti emocionāls un sirsnīgs, izdevēja bilda: “Esmu pārliecināta, ka tieši jūs, lasošie un domājošie bērni, esiet mūsu nākotnes virzītāji – topošie ārsti, juristi, žurnālisti, uzņēmēji, zinātnieki un citi. Ar jums aug mūsu jaunā lasītāju paaudze, ar jums visiem mēs varam lepoties!”

Kā sadalāmas balvas, ik gadu izlemj žūrija. Tās sastāvā  popularizēšanas entuziaste sociālajos tīklos, skolotāja Zanda Bērziņa-Radziņa ,Elizabete Dzalbe kā arī  pārstāvji no Zvaigzne ABC – Latviešu valodas un literatūras redakcijas vadītāja Bārbala Simsone un Reklāmas un mārketinga daļas projektu vadītāja Kristīne Ilziņa, E-grāmatu projektu vadītāja Kristīne Pastare- Skulte. Balsošana par dalībniekiem notiek aizklāti un piešķirto punktu skaits tiek summēts.Tradicionāli ierasts, ka balvas uzvarētājiem pasniedz rakstnieki un tulkotājiun šogad Lasīšanas Stafetes noslēguma pasākumā piedalījās un balvas uzvarētājiem sniedza rakstnieki Laura Dreiže, Maija Laukmane, Aivars Kļavis un Dzintars Tilaks.

Konkursa norisē liels nopelns ir arī bibliotēkām, kuras gan stāsta par jaunākajām grāmatām, gan arī informē par dažādiem konkursiem un notikumiem, to skaitā arī par Lasīšanas stafeti.
Žūrija  stafetes dalībniekiem lūdzām norādīt, kuras ir viņu iecienītākās bibliotēkas un visvairāk balsu savāca:
Ādažu bibliotēka,
Brocēnu pašvaldības bibliotēka,
Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa,
Jelgavas bērnu bibliotēka “Zinītis”,
Ķekavas pagasta bibliotēka,
Limbažu galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs,
Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu nodaļa,
Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa,
Valmieras intergrētās bibliotēkas Bērnu nodaļa,
Bērnu bibliotēka “Vecliepājas Rūķis”.

Žūrijas pārstāve Kristīne Ilziņa pasniedza balvas Lasīšanas stafetes dalībnieku iemīļotākajām bibliotēkām!

Katra no nosauktajām arī saņēma diplomu par atsaucību un dāvanu karti 50 eiro apmērā jaunu grāmatu iegādei.

       Stafetes  pasākuma norisi bagātināja puiši – Hugo un Reinis – no Sweets Kendamas Mārupe.Otrajā priekšnesumā uzstājās suņu apmācības centra Inter Sport Canis trenere Vladislava Akimova un suņi Teri un Rošs.

       Pasākuma laikā ar dažādām veicināšanas un naudas balvām tika apbalvoti 54 dalībnieki. Zvaigzne ABC vadītāja Vija Kilbloka pasniedza galveno balvu – Tallink ceļojuma dāvanu karti-jūras ceļojumu maršrutā Rīga-Stokholma-Rīga (1-4 personām) ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa un naudas balvu 100 eiro.

 • Vecuma grupā 7-9 gadi balvu – Tallink ceļojuma dāvanu karti, 100 eiro un grāmatu “Kikas Mikas enciklopēdija. Dzīvnieki” saņem: Elza Grāvele
 • Vecuma grupā 10-12 gadi balvu – Tallink ceļojuma dāvanu karti, 100 eiro un grāmatu “Jautājumi un atbildes tavam IQ” saņem:Līna Osīte
 • Vecuma grupā 13-16 gadi balvu – Tallink ceļojuma dāvanu karti, 100 eiro un grāmatu “Uzņēmējdarbība iesācējiem” saņem:Alise Vilkauša.

Populārāko un lasītāko grāmatu TOP 10:
Antuāns de Sent-Ekziperī. Mazais princis. No franču valodas tulkojusi Astra Skrābane
Astrida Lindgrēne. Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta. No zviedru valodas tulkojusi Elija Kliene
Klauss Hāgerups, Līsa Aisatū. Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas. No norvēģu valodas tulkojusi Marta Roķe
Deivs Pilkijs. Dogmens. No angļu valodas tulkojusi Lilija Berzinska un Meldra Āboliņa
Dzintars Tilaks. Labo blēņu vasara
Hollija Veba. Drosmīgais kaķēns. No angļu valodas tulkojusi Aija Biezaite
Daina Ozoliņa. Izglābt vasaras brīvlaiku
Sak. Guna Pitkevica. Rekur ir! Jauni dzejoļi Latvijas bērniem. Māksliniece Ieva Maurīte
Juja Vīslandere, Svens Nūrdkvists. Mūmamma svin Vārnas dzimšanas dienu. No zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa
Henriks Tamms. Nindzja Timijs. No zviedru valodas tulkojusi Rute Lediņa un Mudīte Treimane

Bibliotekāres pateicas visiem Zvaigznes ABC  Lasīšanas stafetes dalībniekiem par Ādažu bibliotēkas novērtējumu.

 

Ikgadus aprīlī Latvijā norisinās Bibliotēku nedēļa, kas pirmo reizi tika organizēta
1997. gadā pēc Latvijas  Bibliotekāru  biedrības  ierosinājuma.
Popularizējot grāmatu lasīšanu, UNESCO  23. aprīli pasludināja par
Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu.
No 23. līdz 28.aprīlim Ādažu bibliotēkā norisināsies Bibliotēku nedēļa
ar vadmotīvu “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”.

23. aprīlis – Pasaules Grāmatu un autortiesību aizsardzības diena – Jaunāko grāmatu izstāde 
Izstāde “Ādažu vārds literatūrā”- raksti, apraksti par Ādažiem
Izstāde  “Viss par un ap digitālām prasmēm” –
par enciklopēdisko uzziņu, tulkošanas, multimediju, oriģinālliteratūras meklēšanas sistēmu – LETONIKA  www.letonika.lv
par elektroniskā grāmatu kopkataloga lietošanu, iespējām attālināti tās pasūtīt un rezervēt http://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/25/home.aspx
Aicinām izmantot bezmaksas abonētās datubāzes:
LURSOFT  www.news.lv
FILMAS  www.filmas.lv
par e-grāmatas vietni  www.3td.lv
27. aprīlī  bērnu rīts – ludziņa “Velnēna pārvērtības”
IESKATIES!
Ādažu novada bibliotēkas jaunums ir iespēja skatīt  –
Ādažu novada pašvaldības vietnē  https://www.adazi.lv/
Latvijas bibliotēku portālā  http://www.biblioteka.lv/libraries/adazu-biblioteka/default.aspx
Sociālajos tīklos –

https://www.facebook.com/Adazubiblioteka
Lielu paldies sakām visiem lasītājiem, kuri papildināja bibliotēkas fondu
ar grāmatu dāvinājumiem!

Rīta pasākums Ādažu bibliotēkā projekta „Mūsu mazā bibliotēka” dalībniekiem!

Sestdien, 30. martā, pulksten 11.00 Ādažu bibliotēkā notiks rīta pasākums projekta „Mūsu mazā bibliotēka” dalībniekiem!
Būs kopīga grāmatas palasīšana un radoša darbošanās!

Sākusies “Eiropas Digitālā nedēļa” Latvijā!

Aicinām ikvienu interesentu uz “Digitālās nedēļas”
tematiskajām dienām Ādažu bibliotēkā.

Nedēļas tēmas:

• Apmeklētāju digitālo e-prasmju pilnveidošana (e-pakalpojumu piedāvājums portālos www.e-pakalpojumi.lv, www.latvija.lv )
• Iespējas izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus Ādažu bibliotēkā uz vietas
• Informācijas meklēšana bibliotēkā pieejamajās datu bāzēs (e-katalogā, www.news.lv, novadpētniecības datu bāzē)
• 3td e-grāmatu bibliotēka – https://www.3td.lv/
• Nevari lasīt? Tad klausies! /Audiogrāmatu piedāvājums grāmatmīļiem no http://www.neredzigobiblioteka.lv/

Putnu dienas 2019 Ādažu bibliotēkā!

Trešdien, 20. martā, Ādažu bibliotēkā noritēja ornitologa Dmitrija Boiko tikšanās ar Ādažu vidusskolas trešo klašu skolēniem un citiem interesentiem. Pasākuma laikā ornitologs ļoti interesanti pastāstīja visiem klausītājiem par saviem vērojumiem. Pēc ornitologa interesantā stāstījuma bija daudz jautājumu par putnu dzīvi.
Bija patiess prieks par bērnu interesi un zināšanām!

Paldies par dalību Ēnu dienā bibliotēkā!

ĒNU DIENA SKOLĒNIEM
Portālā www.enudiena.lv no 14. janvāra sākusies skolēnu pieteikšanās Ēnu dienai, kas šogad norisināsies 13. februārī.
Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras laikā audzēkņi apmeklē kādu darba vietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.
Ja vēlies iepazīt dinamisko Bibliotēku informācijas speciālista darbu, tad piesakies par ēnotāju!
Meklē Ādažu bibliotēku portālā www.enudiena.lv!

 

Tavs vēlējums mūsu Latvijai!

Aicinām ikvienu Ādažu novada iedzīvotāju ierakstīt rakstisku sveicienu un novēlējumu Latvijai šajos nozīmīgajos svētkos, kas paliks mantojumā turpmākajām paaudzēm. Ar labām domām un gaišiem novēlējumiem aicinām ikvienu pie mums, bibliotēkā!

24.oktobrī plkst. 17.00 māksliniece un mākslas pedagoģe Maija Brašmane viesosies Ādažu bibliotēkā. Tikšanās reizē mūs gaidīs stāsts par izstādi, iepazīšanās ar mākslinieces autortehniku. Visi laipni gaidīti! Ieeja brīva

 

           Ādažu bibliotēka ir pieteikusi savu dalību grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” uzsāktajam lasītveicināšanas projektam “Mūsu mazā bibliotēka”. Projekta ”Mūsu mazā bibliotēka” ir pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem adresēts izglītojošs projekts, kurā sadarbojas izdevēji no sešām Eiropas valstīm: Slovēnijas, Polijas, Horvātijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Projekta mērķis ir mudināt bērnus pievērsties lasīšanai, attīstīt lasītprasmi un caur grāmatu lasīšanas pieredzi iepazīt arī citus radošus procesus – rakstīšanu, ilustrēšanu, teātri. Projekts ilgst līdz 2019. gada maijam. Komplektā ir 6 grāmatas ar rosinošiem uzdevumiem, kas ir pieejamas mūsu bibliotēkā.

Projekta īstenošanas laikā būtiski bērniem ir parādīt, ka lasīšana var būt aizraujoša un vienojoša nodarbe, kas cieši saistīta ar citām radošām izpausmēm, kā piem. ar zīmēšanu, krāsošanu, rakstīšanu un citām nodarbēm. Rudenī tiks saņemtas bezmaksas darba burtnīcas ar uzdevumiem.

Kolekcijā iekļauto grāmatu ilustratori no Slovēnijas, Polijas un Igaunijas viesosies Latvijā. Skolās, bērnudārzos un bibliotēkās, kas būs aktīvas projekta dalībnieces, notiks tikšanās ar ilustratoriem, kuru laikā autori bērnus iepazīstinās ar savām bilžu grāmatām, stāstīs par savu valsti, kā arī vadīs radošās darbnīcas.

Projektā “Mūsu mazā bibliotēka” iekļautas šādas grāmatas:

 • Mārtiņš Zutis “Nenotikušais atklājums”;
 • Hili Randa, Katerīne Zaripa “Sniegbaltais un ogļmelnais” (no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga);
 • Peters Svetina, Damjans Stepančičs “Brīnumu gredzens” (no slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena);
 • Majda Korena, Agata Dudeka “Uzvāri man pasaciņu!” (no slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena);
 • Pšemislavs Vehterovičs, Marta Ludviševska “Vista vai ola?” (no poļu valodas tulkojuso Ingmāra Balode);
 • Pšemislavs Vehterovičs, Emilija Džubaka “Lūdzu, apskauj mani” (no poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode).

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Slovēnijas Rakstnieku savienība Ļubļanā un Polijas Grāmatu institūts.

                                 Nāc! Lasi! Piedalies!

Izrāde “Slavenais runcis” Ādažu bibliotēkā

Saulainā sestdienas rītā 7.aprīlī Ādažu bibliotēka aicināja pašus mazākos lasītājus kopā ar vecākiem uz jauku, muzikālu izrādi “Slavenais runcis”. Tas bija pasakains un aizraujošs stāsts par apķērīgu runci, kurš bija kļuvis par izslavētu mūrnieku, bet diemžēl līdz mājas būvēšanai netika. Pateicoties lauku sētas kaimiņiem – sunim, rukšķei, gailim un kazai, runcis saprata, ka vispirms jāpaveic darbs un tikai tad par to jārunā! Pēc izrādītes noskatīšanās, bērni radoši darbojās krāsu darbnīcā. Paldies radošajām un atraktīvajām bērnudārza “Mežavēji” aktrisēm, izspēlējot jauko ludziņu. Patiess prieks, ka Ģimeņu rīts Ādažu bibliotēkā bija izdevies!

Sveicam Reģionālā fināla Skaļās lasīšanas sacensību čempionu Gustavu Hugo Jokstu!

Rudenī Ādažu bibliotēkā noslēdzās vietējā mēroga Skaļās lasīšanas sacensības 1. solis, kur tika vērtēti 5. – 6. klašu dalībnieku lasījumi. Pēc žūrijas vērtējuma uz Reģionālā pusfināla Skaļās lasīšanas sacensību tika izvirzīts Ādažu vidusskolas 6.g klases skolēns Gustavs Hugo Joksts.

 1. aprīlī Pierīgas reģiona bibliotēkā Salaspilī noritēja pusfināls, kurā piedalījās dalībnieki no Pierīgas novada. Augstāko žūrijas vērtējumu no visiem dalībniekiem ieguva Gustavs Hugo Joksts, kļūstot par Skaļās lasīšanas sacensību Čempionu!

Vēlam veiksmi gatavojoties Nacionālajam   finālam, kurš notiks 12. maijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā!

Pasākumi līdz 2017.gadam