Pasākumi

Tavs vēlējums mūsu Latvijai!

Aicinām ikvienu Ādažu novada iedzīvotāju ierakstīt rakstisku sveicienu un novēlējumu Latvijai šajos nozīmīgajos svētkos, kas paliks mantojumā turpmākajām paaudzēm. Ar labām domām un gaišiem novēlējumiem aicinām ikvienu pie mums, bibliotēkā!

24.oktobrī plkst. 17.00 māksliniece un mākslas pedagoģe Maija Brašmane viesosies Ādažu bibliotēkā. Tikšanās reizē mūs gaidīs stāsts par izstādi, iepazīšanās ar mākslinieces autortehniku. Visi laipni gaidīti! Ieeja brīva

 

Aicinām uz radošām lasītveicināšanas nodarbēm bibliotēkā

           Ādažu bibliotēka ir pieteikusi savu dalību grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” uzsāktajam lasītveicināšanas projektam “Mūsu mazā bibliotēka”. Projekta ”Mūsu mazā bibliotēka” ir pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem adresēts izglītojošs projekts, kurā sadarbojas izdevēji no sešām Eiropas valstīm: Slovēnijas, Polijas, Horvātijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Projekta mērķis ir mudināt bērnus pievērsties lasīšanai, attīstīt lasītprasmi un caur grāmatu lasīšanas pieredzi iepazīt arī citus radošus procesus – rakstīšanu, ilustrēšanu, teātri. Projekts ilgst līdz 2019. gada maijam. Komplektā ir 6 grāmatas ar rosinošiem uzdevumiem, kas ir pieejamas mūsu bibliotēkā.

Projekta īstenošanas laikā būtiski bērniem ir parādīt, ka lasīšana var būt aizraujoša un vienojoša nodarbe, kas cieši saistīta ar citām radošām izpausmēm, kā piem. ar zīmēšanu, krāsošanu, rakstīšanu un citām nodarbēm. Rudenī tiks saņemtas bezmaksas darba burtnīcas ar uzdevumiem.

Kolekcijā iekļauto grāmatu ilustratori no Slovēnijas, Polijas un Igaunijas viesosies Latvijā. Skolās, bērnudārzos un bibliotēkās, kas būs aktīvas projekta dalībnieces, notiks tikšanās ar ilustratoriem, kuru laikā autori bērnus iepazīstinās ar savām bilžu grāmatām, stāstīs par savu valsti, kā arī vadīs radošās darbnīcas.

Projektā “Mūsu mazā bibliotēka” iekļautas šādas grāmatas:

  • Mārtiņš Zutis “Nenotikušais atklājums”;
  • Hili Randa, Katerīne Zaripa “Sniegbaltais un ogļmelnais” (no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga);
  • Peters Svetina, Damjans Stepančičs “Brīnumu gredzens” (no slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena);
  • Majda Korena, Agata Dudeka “Uzvāri man pasaciņu!” (no slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena);
  • Pšemislavs Vehterovičs, Marta Ludviševska “Vista vai ola?” (no poļu valodas tulkojuso Ingmāra Balode);
  • Pšemislavs Vehterovičs, Emilija Džubaka “Lūdzu, apskauj mani” (no poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode).

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Slovēnijas Rakstnieku savienība Ļubļanā un Polijas Grāmatu institūts.

                                 Nāc! Lasi! Piedalies!

Izrāde “Slavenais runcis” Ādažu bibliotēkā

Saulainā sestdienas rītā 7.aprīlī Ādažu bibliotēka aicināja pašus mazākos lasītājus kopā ar vecākiem uz jauku, muzikālu izrādi “Slavenais runcis”. Tas bija pasakains un aizraujošs stāsts par apķērīgu runci, kurš bija kļuvis par izslavētu mūrnieku, bet diemžēl līdz mājas būvēšanai netika. Pateicoties lauku sētas kaimiņiem – sunim, rukšķei, gailim un kazai, runcis saprata, ka vispirms jāpaveic darbs un tikai tad par to jārunā! Pēc izrādītes noskatīšanās, bērni radoši darbojās krāsu darbnīcā. Paldies radošajām un atraktīvajām bērnudārza “Mežavēji” aktrisēm, izspēlējot jauko ludziņu. Patiess prieks, ka Ģimeņu rīts Ādažu bibliotēkā bija izdevies!

Sveicam Reģionālā fināla Skaļās lasīšanas sacensību čempionu Gustavu Hugo Jokstu!

Rudenī Ādažu bibliotēkā noslēdzās vietējā mēroga Skaļās lasīšanas sacensības 1. solis, kur tika vērtēti 5. – 6. klašu dalībnieku lasījumi. Pēc žūrijas vērtējuma uz Reģionālā pusfināla Skaļās lasīšanas sacensību tika izvirzīts Ādažu vidusskolas 6.g klases skolēns Gustavs Hugo Joksts.

  1. aprīlī Pierīgas reģiona bibliotēkā Salaspilī noritēja pusfināls, kurā piedalījās dalībnieki no Pierīgas novada. Augstāko žūrijas vērtējumu no visiem dalībniekiem ieguva Gustavs Hugo Joksts, kļūstot par Skaļās lasīšanas sacensību Čempionu!

Vēlam veiksmi gatavojoties Nacionālajam   finālam, kurš notiks 12. maijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā!

Pasākumi līdz 2017.gadam