a a a

Bērnu žūrija

Klāt jaunā “Bērnu/ jauniešu un vecāku žūrija 2019” Ādažu bibliotēkā!

Grāmatu lasīšana ir piedzīvojums! Jau 18. gadu Latvijā darbu sāk populārā Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. To atbalsta valsts pēc LNB Bērnu literatūras centra iniciatīvas. Ādažu novada bibliotēkā par tradīciju kļuvusi dalība šajā Lasīšanas veicināšanas programmā un tās mērķis ir veicināt lasītprieku bērniem un jauniešiem dažādās vecuma grupās.

Latvijas grāmatu speciālisti ir izvēlējušies vērtēšanai interesantas grāmatas, tās paredzētas dažāda vecuma bērniem un jauniešiem, atbilstoši pa vecuma grupām: 5+, 9+, 11+,15+. Dalībnieki drīkst mainīt un brīvi izvēlēties grāmatas no kolekcijas kopējā piedāvājuma. Grāmatu ekspertiem līdz decembra beigām jāizlasa sešas grāmatas un programmas noslēgumā elektroniski jāaizpilda anketa par izlasītajām grāmatām. Arī šogad grāmatu lasīšanā un vērtēšanā ir iespēja piedalīties vecākiem! Lasīsim un vērtēsim kopā!

Jaunā grāmatu kolekcija ir pieejama Ādažu bibliotēkā. Bagātini savus vasaras piedzīvojumus Lasīšanas maratonā!

Vairāk informācijas var skatīt:  www.lasamkoks.lv/

5+

 1. Grāmata Benijam. Jūdita Kopena, Marja Meijere. Rīga : Latvijas Mediji, 2018.
 2. Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā : mīklu dzejoļi. Ieva Samauska. Rīga : Latvijas Mediji, 2018.
 3. Kaimiņi. Einata Carfati. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2018.
 4. Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi. Sergejs Timofejevs. Rīga : Liels un mazs, 2018.
 5. Laime ir lapsa. Evelina Dacjūte. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2019.
 6. Es picas brālēnu cepu. Inese Paklone. Rīga : Pētergailis, 2019.

9+

 1. Četras otas : gadalaiku dzejoļi bērniem. Uldis Auseklis. Rīga : Latvijas Mediji, 2019.
 2. Rozija un Musa, meitene un zēns. Mihaels de Koks. Rīga : Pētergailis, 2019.
 3. Eva, Niks un es. Anna Volca. Rīga : Zvaigzne ABC, 2018.
 4. Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas. Klauss Hāgerups. Rīga : Zvaigzne ABC, 2019.
 5. Augstāk par zemi. Zane Volkinšteine, Baiba Grīnberga. Jelgava : Biedrība “Droši un koši”, 2018.
 6. Plastmasas huligāni. Agnese Vanaga. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2019.

11+

 1. Lietussargs. Ellena R. Landara. Rīga : Zvaigzne ABC, 2019.
 2. Vārtsargs un jūra. Marija Parra. Rīga : Liels un mazs, 2019.
 3. Burbulis. Sīri Petešena. Rīga : Latvijas Mediji, 2019.
 4. Ledusjūras pirāti. Frīda Nilsone. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2019.
 5. Dilles tante : poēma. Kārlis Vērdiņš. Rīga : Liels un mazs, 2018.
 6. Trīs nāves Mārtiņdienā. Māris Rungulis. Rīga : Liels un mazs, 2018.

15+

  1. Uz putnu lielceļa. Ojārs Vācietis. Rīga : Zvaigzne ABC, 2019.
  2. Havanas kaķu karalis. Toms Kreicbergs. Rīga : Zvaigzne ABC, 2019.
  3. Zirrenis. Sīmons van der Hēsts. Rīga : Pētergailis, 2018.
  4. Viss, itin viss. Nikola Jūna. Rīga : Zvaigzne ABC, 2018.
  5. Mūsu spožās dienas. Dženifera Nivena. Rīga : Zvaigzne ABC, 2018.
  6. Kaija, vārdā Džonatans Livingstons. Ričards Bahs. Rīga : Zvaigzne ABC, 2019.

Vecāku žūrija

 1. Vientulības gals. Benedikts Velss. Rīga : Jāņa Rozes apgāds, 2018.
 2. Zivs kokā. Linda Malelija Hanta. Rīga : Zvaigzne ABC, 2019.
 3. Skolotāji. Andris Akmentiņš. Rīga : Dienas Grāmata, 2018.
 4. Tu neiesi viens. Jūli Niemi. Rīga : Pētergailis, 2018.

“Bērnu/ jauniešu un vecāku žūrijas 2018” dalībnieku
noslēguma pasākums “Namdara darbnīcā”

9. maijā “Bērnu/jauniešu un vecāku Žūrijas 2018” 47 čaklākie dalībnieki devās pelnītā ekskursijā uz “Namdara darbnīcu” Garkalnes novadā (pavisam kopā Bērnu žūrijā  veiksmīgi finišēja 72 dalībnieki!). Pasākums bija īsts piedzīvojums visa vecuma grupu lasītājiem. Iesākot darbošanos , piedalījāmies  interaktīvā  nodarbībā  par Latvijā augošiem kokiem.
Turpinājumā čaklie lasīšanas eksperti kopā  ar  meistariem varēja pārliecināties par savu roku veiklību un prasmēm,  darbojoties  ar amatnieka instrumentiem – pamācīties dzīt tapu, pielikt roku koka zāģēšanā, nomizot baļķi ar “slīmestu”, katram iegūstot jauku izveidotu dāvaniņu sev. Visi kopā varējām iemācīties spēlēt senās spēles, pastaigāt ar “koka kājām” un iemēģināt  “koka slēpes”. Īpašs piedzīvojums bija  85 m nobrauciens pa trosi pāri dīķim! Tas ļāva gūt lieliskas emocijas visiem! Lai sevi spēcinātu, bija jauka  cienāšanās ar gardu tēju Ugunskura namā un kopīga  lieliska atpūta.
Gaidām bibliotēkā lasīšanas ekspertus, lai varam sākt dalību jaunajā  “Bērnu/ jauniešu un vecāku žūrijā 2019”!
Lai veicas!

Noslēgusies “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018”!
Zināmas TOP 3 grāmatas – 2018. gada laureātes!

Visi apkopotie Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2018” rezultāti publicēti Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centra tīmekļa vietnē www.lasamkoks.lv!
Paldies visiem Ādažu bibliotēkas čaklajiem BJVŽ 2018 dalībniekiem!
Uz tikšanos nākamajā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2019!

Jaunā Bērnu žūrijas 2018 grāmatu kolekcija ir pieejama Ādažu bibliotēkā! Nāc un piesakies!

Bērnu žūrijas 2017 noslēguma pasākums – ekskursija uz Likteņdārzu

Noslēdzoties Lasīšanas veicināšanas programmai Bērnu/ Jauniešu/ Vecāku žūrija 2017, tās dalībniekiem šogad bija iespēja braukt ekskursijā uz Likteņdārzu un Kokneses pilsdrupām, kuru finansiāli atbalstīja Ādažu pašvaldība. Brauciens bija ļoti īpašs šogad – Latvijas simtgades jubilejas gadā. Līdzi sev aizvedām artavu zemes un dažus akmeņus maizes klaipa lielumā no Ādažiem, kurus sarūpēja bibliotekāres Lelde un Kristīne, ar uzrakstu Ādažu Bibliotēka 2018. Simboliskais vedums no Ādažiem būs  vēsturisks atceres brīdis visiem, kuri piedalījāmies šajā ekskursijā. 18. maija rītā 38 Bērnu/ Jauniešu/ Vecāku žūrijas dalībnieki pulcējās pie Ādažu vidusskolas, lai dotos godam nopelnītajā braucienā. Patiess prieks, ka pat solītais pērkona negaiss nenobiedēja braucējus un varējām labā noskaņojumā doties ceļā! Autobusā garlaikoties neļāvām: dalībniekus iesaistījām nelielā konkursā par BŽ izlasīto grāmatu TOP, pasniedzām LNB balviņas – rokassprādzītes ar Lavijas jubilejas gada simboliku un moto „Es mīlu grāmatu!”, kā arī balviņas no Ādažu bibliotēkas katram grāmatu ekspertam. Īsinot laiku, tapa visu kopīgi sacerēts dzejolis par saulainu un jauku pavasari, katram rakstot savu rindiņu.

Kokneses pilsdrupās mūs sagaidīja gide Spodra un iesaistīja atraktīvās spēlēs, kā arī bija iespēja izmēģināt loku šaušanas prasmes. Pēc brīža devāmies uz Kokneses pilsdrupām, kur klausījāmies interesantu stāstījumu  par to vēsturisko izcelšanos. Kokneses pilsdrupas ir apvītas ar teikām un seniem nostāstiem, un atrodas ļoti skaistā vietā,  pašā Daugavas krastā.

Pēc neliela atpūtas brīža visi devāmies uz Likteņdārzu. Lai varētu vairāk uzzināt par tā rašanos un izveidi, mūs visus iesaistīja interaktīvā spēlē. Sadalot mūs pa grupām un izmantojot Likteņdārza karti, katrai komandai vajadzēja atrast savus objekta punktus un atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem. Satikāmies terasē pie Daugavas, kur katra grupa pastāstīja par uzzināto un redzēto. Atpakaļceļā, izstaigājot Likteņdārza takas, devāmies uz autobusa pusi.

Diena bija patiesi izdevusies – saulaina, jauka un  interesanta visiem!

Foto no pasākuma ŠEIT

 

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2001.gada īstenota lasīšanas veicināšana programma. Bērni, jaunieši un vecāki, kuri iesaistās žūrijas darbā, kļūst par literatūras ekspertiem.
Katru gadu viņi lasa un vērtēt jaunākās grāmatas, kas īpaši izvēlētas šai programmai un izvirza balvai rakstniekus, ilustrētājus, tulkotājus, izdevējus – visus, kas piedalījušies interesantāko grāmatu tapšanā. Grāmatu tops tiek noskaidrots gada sākumā Lielajos lasīšanas svētkos. Ādažu bibliotēka aicina ikvienu piedalīties aizraujošajā un nu jau par lasīšanas tradīciju kļuvušajā projektā!

 

 

“Bērnu Žūrija” ciemos pie leļļu meistares Ingunas Radziņas  un Aspazijas Dubultos

Noslēdzot lielo gada lasīšanas maratonu, 16. maijā 2016. gada “Bērnu Žūrijas” 46 čaklākie dalībnieki devās godam nopelnītā ekskursijā uz Jūrmalas pilsētas Dubultu bērnu bibliotēku ciemos pie leļļu meistares, aktrises Ingunas Radziņas un uz Aspazijas māju.
Pulcējoties visiem pie Ādažu vidusskolas, pavasara saules lutināti lasītmīļi varēja doties ceļā! Dubultu bērnu bibliotēkā mūs gaidīja Inguna ar saviem pašas darinātajiem draugiem – Zaķi bez ausīm un viņa draugu ausaino Cālīti, Raganu Vinniju, Tīģerēnu Ņuku, Runci Punci un interesanto kleitu. Bija jautri visiem skatīties un interesanti klausīties Ingunas atraktīvajā stāstījumā. Noslēdzot jauko tikšanos, ar dziesmu sveicām leļļu meistari jubilejā.
Ar lielu interesi devāmies uz Aspazijas māju, kur varēja uzklausīt gides stāstījumu un skatīt atjaunoto ekspozīciju par dzejnieces, dramaturģes un tā laika sabiedriskās darbinieces Aspazijas dzīvi Dubultu mājā. Apskates noslēgumā visiem bija iespēja iesaistīties interesantās projekcijas tehnikā radītas hologrammas un izzinošās interaktīvās spēlēs par dzejnieces dzīvi un darbiem.
Jaukās noskaņās par redzēto un dzirdēto varējām doties mājup. Uzsākot atpakaļceļu visiem “Bērnu Žūrijas” dalībniekiem bija sarūpētas pārsteiguma dāvaniņas no LNB un Ādažu bibliotēkas – magnētiņi un saldumu našķi. Tika nominēti čaklākie un aktīvākie dalībnieki, kuri saņēma balviņas par padarīto darbu. Liels prieks par ādažnieku aktīvo dalību lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu/ Jauniešu/ Vecāku Žūrija”!
Un vēl! Ir zināma jaunā “Bērnu/ Jauniešu/Vecāku Žūrijas 2017” grāmatu kolekcija, kuru var sākt lasīt! Gaidām bibliotēkā jaunos lasīšanas ekspertus un – varam sākt! Lai veicas!

Foto no pasākuma!

 

 

Ādažu bibliotēkā – lielākais lasītāju skaits meiteņu grupā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2016

Vairāk informācijas šeit:

Ādažu bibliotēkā – lielākais lasītāju skaits meiteņu grupā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2016

 

Ādažu  bibliotēkā projekta “Bērnu/ jauniešu/vecāku žūrijas” jaunā sezona klāt!
Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu/jauniešu/vecāku žūrija” ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2009.gada Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenota programma, ko daļēji finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Tā ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, kas pastāv jau 15 gadus, un bērnu vidū kļuvusi ļoti populāra. Katru gadu tūkstošiem bērnu tiek iesaistīti grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Arī šogad aizraujošā grāmatu lasīšanas un vērtēšanas maratonā ir iespēja piedalīties visai ģimenei. Bibliotēka ir pieteikusi dalību “Lasīšanas veicināšanas programmai”  un piedāvā saviem lasītājiem kļūt par “Bērnu/ jauniešu/vecāku žūrijas” ekspertiem – visi, kas vēlas iesaistīties projektā, tiek aicināti pieteikties mūsu bibliotēkā. Grāmatas ir ļoti daudzveidīgas un ir sadalītas atbilstoši vecuma grupām, tās būs interesanti lasīt un vērtēt visiem – gan lieliem, gan maziem. Gadu gaitā Bērnu žūrija ir pierādījusi, ka bērni grib domāt, tātad-lasīt!

Lielā lasīšana ir sākusies, gaidām Žūrijas ekspertus bibliotēkā! Būt ekspertam ir aizraujoši!

Piedāvāto grāmatu kolekcija pa vecuma grupām ŠEIT

Noslēgusies bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015

Ādažu novada bibliotēka jau trīspadsmito gadu  piedalījās  populārajā LNB Bērnu literatūras centra  izstrādātajā lasīšanas veicināšanas projektā  Bērnu/Jauniešu/Vecāku Žūrija. Vēlme darboties nebija zudusi arī šogad – pieteicās un kopā veiksmīgi finišēja 33 dalībnieki!  Eksperti godam paveikuši savu darbu, lasot, vērtējot, aizpildot anketas, lai uzzinātu, kuras grāmatas patīk ādažniekiem. Ceturto gadu ekspertu darbā  tika  aicināti piedalīties arī pieaugušie, kuri vēlējās izteikt savu viedokli par izlasīto, bet visčaklākie lasītāji šogad bija 3. – 4. klašu grupā.

Piedalījāmies Lielajos lasīšanas svētkos, kuri pirmo reizi notika LNB 5. martā,  pulcējot čaklākos dalībniekus no visas Latvijas, ieskaitot arī Ādažu  bibliotēku. Pasākumā lasīšanas eksperti  uzzināja Bērnu Žūrijas grāmatu TOP un katrs varēja salīdzināt ar savu vērtējumu. Prieks, ka atzītāko grāmatu vidū ir latviešu autoru darbi, kuri saņēmuši augstu novērtējumu.

Kā patīkamu pārsteigumu un balvu par ieguldīto darbu gada garumā, Ādažu novada bibliotēka 2016. gada 4. aprīlī aicināja savus  “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015” dalībniekus uz  noslēguma pasākumu  – braucienā uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jauno ēku –  Gaismas LNB mūs sagaidīja pasākuma vadītāja Ilze Ramba, pārstāve no Bērnu literatūras centra.

Tikām viesmīlīgi uzņemti: mazākie dalībnieki iesaistījās krāsainās Gaismas pils celtniecībā, minot mīklas un atbildot uz atjautīgiem jautājumiem. Paziņojot grāmatu TOP visām vecuma grupām, Ilze iesaistīja rosīgos un enerģiskos dalībniekus  literārā uzdevumā, lasot fragmentus no žūrijas grāmatām.

Ilzes pavadībā devāmies ekskursijā pa LNB, kur mums bija iespēja ielūkoties arī tajos stāvos un kaktiņos, kas vienkāršiem apmeklētājiem ir liegta. Ekskursiju uzsākām, nokļūstot stiklotajā 12.stāvā, kur varējām vērot mūsu brīnišķīgo Rīgas panorāmu. Turpinot ceļojumu, skatījām retumu izstādi,  Krišjāņa Barona mūža lolojumu – Dainu skapi,  unikālu grāmatu, kā arī izzinājām par daudzām citām  iespējām atrodoties mūsu Gaismas pilī. Noslēdzot mūsu ceļojumu, pabijām Imanta Ziedoņa vārdā nosauktajā koncertzālē.

Par piedalīšanos, centību un ieguldīto darbu, katrs grāmatu lasīšanas eksperts saņēma pārsteiguma balvu no LNB. Liels paldies sakāms arī Ādažu  novada domei par atbalstu Bērnu žūrijai!

Sirsnīgs paldies visiem mūsu ekspertiem! Uz tikšanos nākamajā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā”!

BILDES

„Bērnu žūrija 2015” aicina – LASI un VĒRTĒ!
Ādažu novada bibliotēka jau 12. gadu  piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tās mērķis ir veicināt lasītprieku un bibliotēkas pakalpojumu izmantošanu jauno lasītāju vidū.
Uzsākot darbu jaunajās Ādažu bibliotēkas telpās, aicinām piedalīties lasīšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Kā katru gadu, Latvijas grāmatu speciālisti ir izvēlējušies lasīšanai interesantas grāmatas, ļaujot tās vērtēt  pašiem lasītājiem. Programmā ietvertās grāmatas paredzētas dažāda vecuma bērniem, jauniešiem un vecākiem, atbilstoši pa vecuma grupām: 5+, 9+, 11+,15+. Arī šogad grāmatu lasīšanā un vērtēšanā ir iespēja piedalīties vecākiem. Tātad – ja lasa vecāki, lasīs arī bērni!
2015.gads ir veltīts Raiņa un Aspazijas atcerei, līdz ar to „Bērnu žūrijas” kolekcijā iekļauti viņu darbi. Lai veiksmīgāk noritētu žūrijas darbs, aicinām ielūkoties GRĀMATU SARAKSTĀ , kur var redzēt, kādas grāmatas jāizlasa, lai noslēgumā varētu elektroniski aizpildīt vienu anketu par izlasītajām grāmatām. Aicinām pieteikties par lasīšanas ekspertiem tos, kuri spēs izlasīt savai vecuma grupai atbilstošās grāmatas!
Vairāk informācijas par ”Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju”  meklējiet:  www.lasamkoks.lv ,www.bernuzurija.lv
Noslēgusies „Bērnu un jauniešu žūrija 2014”!
Pavasaris klāt un, noslēdzoties lielo lasītāju un vērtētāju darba cēlienam, 23. martā Ādažu vidusskolas Zaļajā zālē tika aicināti visi “Bērnu/jauniešu Žūrijas 2014” lasīšanas eksperti uz  gada noslēguma pasākumu.
Dalībnieki godam paveikuši savu ekspertu darbu – šogad bija pieteikušies un veiksmīgi finišēja 106 dalībnieki. Tātad – lielais lasīšanas maratons ir noslēdzies!
Šoreiz ciemos bija aicināta bērnu grāmatu autore Evija Gulbe, kuru bērni jau ir iepazinuši, lasot grāmatiņu „Koko un Riko”. Tikšanās sākās ar autores stāstu par jaukās grāmatiņas tapšanu- ideja rakstīt radusies, kad pastaigas laikā pazudis žurkulēns Koko un ,lai visiem  mazinātu zaudējuma rūgtumu, Evija uzrakstīja stāstu, kā Koko devies iepazīt pasauli un saticis draugu Riko. Aizrautīgi stāstot un rādot tikko tapušās ilustrācijas, autore iepazīstināja bērnus ar žurkulēnu  Koko un Riko jaunajiem piedzīvojumiem, kā arī rādīja visiem savas jaunākās grāmatiņas – „Dzejolēni”, „Ece-bece-ābece”.
Pasākuma laikā bērni varēja jautri un aktīvi padarboties – uzspēlēja ačgārno spēli “Misei idārto!”, pastāstīja citiem par saviem darbiem un nedarbiem (vienu pat nodemonstrēja!) , kopā ar Eviju palasīja fragmentus no topošās grāmatas „Koko un Riko jaunie piedzīvojumi”, bērni uzdeva jautājumus un saņēma jaukas kartītes ar grāmatiņu autores Evijas Gulbes autogrāfu.
Pasākuma noslēgumā visi Bērnu Žūrijas dalībnieki tika sveikti un apbalvoti – pateicība katram par dalību, jaukas uzlīmes no LNB, saldi našķi un citas mazas balviņas.
Liels paldies visiem mūsu čaklajiem lasītājiem un – uz tikšanos nākošajā Bērnu un jauniešu žūrijā 2015!

BILDES no pasākuma šeit.

Aizraujošais lasīšanas maratons ”Bērnu un jauniešu žūrija 2014” ir sācies!

Jau 13.gadu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina bērnus un jauniešus visās Latvijas bibliotēkās piedalīties aizraujošajā un nu jau par lasīšanas tradīciju kļuvušajā projektā “Bērnu un jauniešu žūrija”. Trešo gadu pēc kārtas lasīšanas maratonā tiek aicināti piedalīties arī pieaugušie, kuru vaļasprieks ir grāmatu lasīšana.

         “Bērnu un jauniešu žūrija” ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2009.gada Latvijas Bibliotekāru biedrības īstenota programma, ko finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Īstenojot šo projektu, ikviens var pieteikties lasīšanas veicināšanas programmā jebkurā  Latvijas bibliotēkā. Programmas galvenais uzdevums – veicināt grāmatu lasīšanu, vērtēšanu.

Sākot no pašiem pirmsākumiem, Ādažu novada  bibliotēka turpina piedalīties VKFK programmas lasīšanas veicināšanas programmā ,,Bērnu un jauniešu žūrija” jau 11. gadu. Sākot no pašiem mazākajiem lasītājiem, katrai vecuma grupai ir jāizlasa 5 grāmatas un tās jānovērtē. Grāmatu ekspertu lomā arī šogad tiek iesaistīti skolēni līdz 12.klasei. Lasīšanai un vērtēšanai tiek piedāvātas 20 dažādu izdevniecību grāmatas –  „Liels un mazs”, „Zvaigzne ABC”, „Lietusdārzs”, „Neputns”, u. c. Priecē, ka liela daļa lasītāju tradicionālajā lasīšanas maratonā Bērnu  žūrija piedalās regulāri katru gadu.

Arī šogad bibliotēka piedāvā saviem lasītājiem kļūt par Bērnu un jauniešu žūrijas ekspertiem- visi, kas vēlas iesaistīties projektā un kļūt par lasīšanas ekspertiem, tiek aicināti pieteikties mūsu bibliotēkā. Grāmatas ir ļoti daudzveidīgas, tās būs interesanti lasīt visiem-gan lieliem, gan maziem.

Piedāvāto grāmatu kolekcija pa vecuma grupām apskatāma  pielikumā.

Cilvēki pārstāj domāt, ja pārtrauc lasīt. Gadu gaitā Bērnu žūrija ir pierādījusi, ka bērni grib domāt, tātad-lasīt!

Gaidām Žūrijas ekspertus bibliotēkā!

Grāmatu kolekciju skatīt ŠEIT.

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2013” gada noslēguma pasākums

Ādažu novada bibliotēkā janvārī noslēdzās lasīšanas veicināšanas programma Bērnu/Jauniešu un Vecāku žūrija – 2013. Mūsu bibliotēka šajā programmā piedalās 11. gadu un arī šogad turpinājām piedāvāt saviem jaunās paaudzes  lasītājiem un viņu vecākiem kļūt par Bērnu žūrijas ekspertiem.

Bērnu atsaucība un gribēšana šogad darboties bija vēl lielāka kā pērn – pieteicās un kopā veiksmīgi finišēja 144 dalībnieki! Visčaklākie lasītāji šogad bija 1.-2. klašu grupā.

2014. gada 14. martā Ādažu novada bibliotēka aicināja visus “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2013” ekspertus uz  noslēguma pasākumu Ādažu vidusskolas Zaļajā zālē.

Kā patīkams pārsteigums un balva par ieguldīto darbu grāmatu vērtēšanas nopietnajā lasīšanas maratonā uz ekspertu noslēguma pasākumu bija uzaicināta Inguna Radziņa kopā ar saviem interesantajiem leļļu draugiem no daudzām mums zināmām un lasītām grāmatām. Tā kā 1. martā Ķīpsalā notika Lielie lasīšanas svētki, kurā godalgoja populārākās grāmatas, to autorus, tulkotājus, māksliniekus un izdevējus, mazie lasītāji varēja uzzināt Bērnu Žūrijas grāmatu TOP un katrs salīdzināt ar savu vērtējumu.

Pasākuma vadītāja Inguna atraktīvi iepazinās ar visiem grāmatu ekspertiem, svinīgi paziņoja nominētās grāmatas visām vecuma grupām, uzdeva atjautīgus  uzdevumus par izlasīto. Visi ar patiesu interesi skatījās mazā leļļu teātra jautrās improvizācijas ar Ingunas pašas veidotajiem tēliem – no leļļu maisa “izkāpa” daudzi draugi – Bumbulītis, Sapnītis un Murdziņš, Vardulēns ar Pīlīti, Zīmuļgrauzis un vēl daudzi citi. Jautri bija visiem!

Šogad kā dalības simbols visiem BŽ dalībniekiem tika dāvinātas  pildspalvas, Ādažu  novada domes šim mērķim piešķirtie līdzekļi tika izlietoti pārsteiguma balvām visiem lasīšanas ekspertiem, kā arī bērnu un jauniešu kopā būšanas priekam.
Paldies visiem mūsu ekspertiem un- uz tikšanos “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā-2014”!