Konkursā/forumā “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019” par nozīmīgiem sasniegumiem būvniecības veicināšanā godināta Ādažu novada domes Attīstības daļas vadītāja un nozīmīgu projektu īstenotāja novadā Karīna Miķelsone

09.07.2020.

Karīnai Miķelsonei pasniedz balvu

Konkursa/foruma “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” mērķis ir sabiedrību iedvesmot ar veiksmes stāstiem, kuru autores ir aktīvas, radošas personības – līderes, kuru enerģija un spēks veltīts sabiedriski nozīmīgu notikumu veicināšanā arhitektūrā, būvniecībā un dizainā.

5,8 kilometrus garā Ādažu aizsargdambja rekonstrukcija un tā pagarinājuma izbūve, jaunas Ādažu sākumskolas ēkas būvniecība, novada uzņēmējiem ļoti nozīmīgu divu autoceļu rekonstrukcija (Muižas iela, Ataru ceļš), vidi degradējošu vairāku teritoriju rekultivācija Ādažu ciema centrā, kā arī Dienas centra būvniecības iecere ir apliecinājums Karīnas Miķelsones enerģijai un spējai panākt izcilu rezultātu. Visos šajos gadījumos Karīna vai nu ierosināja ieceri un organizēja tās tehnisko nosacījumu sagatavošanu, vai arī pašvaldības vārdā aktīvi piedalījās būvniecības procesa pārraudzībā un darbības koordinācijā. Viens no pašvaldību sarežģītākajiem izaicinājumiem ir ne vien spēja formulēt skaidru vīziju par sabiedrībai vēlamo infrastruktūru, ēkām vai vides objektiem, bet arī spēja transformēt šo vīziju skaidros un izpildāmos darba uzdevumos projektētājiem un būvniekiem, kā arī panākt darbu izpildi tā, lai rezultāts iespējami labāk atbilstu vīzijai, un Karīnai tas lieliski izdodas!

Bez Karīnas Miķelsones forumā tika godinātas arī citas enerģiskas un mērķtiecīgas sievietes, piemēram, par Gada sievieti arhitektūrā atzina Zaigu Gaili, Zaigas Gailes arhitektu biroja vadītāju, par Gada sievieti būvniecībā – Inu Bērziņu – Veitu, “Salaspils siltums” vadītāju, par Gada sievieti dizainā Ievu Grustiņu Milbreti, interjera dizaineri, par Gada sievieti arhitektūras veicinātāju – Inesi Reitāli, Rīgas Celtniecības koledžas Arhitektūras katedras vadītāju. Par Gada sievieti būvniecības veicinātāju – Svetlanu Mjakuškinu, Būvniecības valsts kontroles biroja vadītāju.

Tāpat par nozīmīgiem sasniegumiem foruma nomināciju ietvaros arhitektūras jomā  tika godinātas Vija Ozola, Signe Zihelmane un Ilze Miķelsone, arhitektūras veicināšanas jomā  Madara Gibze, Inga Karlštrēma, dizaina jomā Ināra Gauja un Evija Zausajeva, dizaina veicināšanas jomā Evija Rodke – Sproģe, bet būvniecības jomā  Ludmila Vasiļjeva, Rita Markova Gavrilova un būvniecības veicināšanas jomā Juzefa Isakova.

Konkurss norisinājās jau ceturto reizi, un visi foruma pieteikumi publiskoti vietnē www.buvniekupadome.lv, kur aplūkojama arī gala ceremonijas foto galerija. Konkursu organizē biedrība Building Design and Construction Council (BDCC) sadarbībā arī Rīgas domes Īpašuma departamentu. Konkursa atbalstītāji: Jung, Būvuzraugi.LV

Ādažu novada dome, biedrība Building Design and Construction Council