Jaunatnes olimpiādē Ādažu sportisti izcīnījuši 14 medaļas

08.07.2019.

No 4. – 7.jūlijam Jelgavā un tās apkārtnē norisinājās VIII Latvijas Jaunatnes Vasaras olimpiāde, kurā piedalījās gandrīz 2800 jaunie sportisti no 77 Latvijas novadiem un pilsētām. Ādažus šajā olimpiādē pārstāvēja 34 sportisti 11 sporta veidos. Kopumā Ādažu komandas starts vērtējams kā ļoti labs, jo  tika izcīnītas 14 medaļas  – 3 sudraba un 11 bronzas. Pēc skaita vairāk medaļas izcīnīja tikai Latvijas lielās pilsētas – Rīga (195), Daugavpils (80), Jelgava (58), Liepāja (43), Jūrmala (41), Ventspils (24) un tikpat medaļas bija Valmierai (14). Jāatzīst gan, ka kopējo medaļu rangā Ādaži ir zemāk, jo netika izcīnīta neviena zelta medaļa. Zemāk atskats par katru sporta veidu:

 

MĀKSLAS VINGROŠANA

4.jūlijā norisinājās mākslas vingrošanas sacensības, kur Ādažus pārstāvēja 5 dalībnieces. Šoreiz diemžēl kaut kas pietrūka un meitenēm neizdevās izcīnīt augstas vietas. Agnese Sniedze ierindojās 25. vietā, Nikola Astratjeva 50. vietā, Sofija Staršaja 53. vietā, Beata Blagonadeždina 64. vietā un Anastasija Čoka – 69. vietā.

PELDĒŠANA

Pirmo medaļu ādažniekiem izcīnīja peldētājs Rainers Līcis Līcītis, kurš 50m brīvā stila distanci veica 24,76 sekundēs (personīgais rekords), tādējādi iegūstot bronzas godalgu. Šajā pašā distancē Arvils Daukšts izcīnīja 10. vietu. Laura Anna Matjuhina gan 100m, gan 200m brasā izcīnīja 7.vietu. Rainers 100m peldējumā uz muguras palika 13. vietā, Laura izcīnīja 6. vietu 200m kompleksajā peldējumā. 100 m brīvā stila peldējumā Raineram tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz vēl vienai bronzas medaļai. Šoreiz, uzstādot savu personisko rekordu (56,69 sekundes) nācās palikt uzreiz aiz goda pjedastāla, un ierindoties 4. vietā. Ļoti stabilu sniegumu demonstrēja arī Arvils Daukšts, kurš šajā distancē ierindojās 11. vietā, bet 100m tauriņstilā izcīnīja 10.vietu.

BRĪVĀ CĪŅA

Šī disciplīna Ādažiem atnesa nākamās medaļas! Vineta Alksne izcīnīja bronzas medaļu svara kategorijā līdz 65kg. Cīņā par 3. vietu Vineta pārspēja citu ādažnieci Keitu Leitoni, kurai šoreiz 4. vieta. Elīza Marija Jevstigņejeva izcīnīja 3. vietu svara kategorijā līdz 57kg. Kā atzina treneris Leonīds Kuzņecovs, tad gan Elīzai, gan Vinetai noteikti vajadzēja iekļūt finālā, bet diemžēl tika pieļautas nelielas kļūdas, kas to liedza.

GRIEĶU ROMIEŠU CĪŅA

Šis sporta veids Ādažiem atnesa visvairāk godalgas – 1 sudraba medaļa un 4 bronzas medaļas. Sudrabu izcīnīja Aleksandrs Klintuhovs (līdz 51kg). Šajā pašā svara kategorijā 3. vietu izcīnīja Ričards Adrians Fiļimonovs. Pārējās bronzas medaļas ieguva Ņikita Travins (līdz 48kg), Daniels Dimerecs (līdz 60kg), Madars Miķelsons (līdz 65kg). Svara kategorijā līdz 71 kg Jegors Beļčuks – Buinovskis palika 5. vietā, bet Vladislavs Lukins 8. vietā.

JĀTNIEKU SPORTS

Šajā sporta veidā Ādažus pārstāvēja Rihards Brīnums, kurš pirms 2 gadiem olimpiādē izcīnīja 3. vietu. Šoreiz diemžēl nepaveicās un tika pieļautas pāris kļūdas, kā rezultātā Rihards konkūrā (šķēršļu pārvarēšanā) ierindojās 18.vietā.

ORIENTĒŠANĀS

Ādažus pārstāvēja Taiga Lazdāne, kura piedalījās Vidējā distancē. Jaunietēm bija jāveic 4,1km gara distance un tajā jāatrod 18 kontropunkti. Ļoti lielajā konkurencē Taiga ieskrēja olimpiskajā sešiniekā un izcīnīja 6.vietu!

TRIATLONS

Triatlonā jaunietēm Ozolnieku ezerā bija jānopeld 370 metri, tad ar riteni jāveic 9,8km un visbeidzot jānoskrien vēl 2,35km. Ādažus pārstāvēja Elīza Zvīgule, kura triatlonā trenējas tikai aptuveni pusgadu! Pēc peldēšanas Elīza atradās 4.vietā, bet ļoti lielu darbu paveica riteņbraukšanā, kur pakāpās jau uz 2.vietu, pavisam nedaudz apsteidzot 3.vietas īpašnieci. Tas nozīmēja, ka viss izšķirsies skriešanā. Diemžēl Elīza bija patērējusi diezgan daudz spēka un distancē viņu apsteidza konkurente no Daugavpils. Līdz ar to Elīzai izcīnīta 3.vieta, kas ir liels sasniegums, ņemot vērā, ka šīs bija viņas pirmās sacensības triatlonā.

DŽUDO

Džudo pārstāvēja veseli 9 ādažnieki. Jau sākotnēji uz šo sporta veidu tika liktas pamatotas cerības, ka tiks izcīnītas medaļas. Tā arī notika un savas otrās Olimpiādes medaļas izcīnīja Elīza Marija Jevstigņējeva, kura izcīnīja 2.vietu (līdz 57kg) un Vineta Alksne, kura izcīnīja 3.vietu (līdz 63kg). Pārējiem džudistiem šajās sacensībās diemžēl neizdevās izcīnīt godalgas. Keita Leitona palika 7.vietā (līdz 63kg), 5.vietu izcīnīja Daniils Suhorukovs (līdz 50kg), Jānis Edgars Štrauss (līdz 55kg), Miks Baumgarts (līdz 60kg), Klāvs Gailītis (virs 90kg). Rodrigo Rojs Polis (līdz 81kg) un Ralfs Alksnis (līdz 66kg) palika 7.vietā.

BURĀŠANA

Burāšanas sacensības norisinājās Engurē un Ādažus pārstāvēja Artūrs Sprindžuks. Bija plānots, ka burāšanas sacensības norisināsies 3 dienas, no 5. līdz. 7.jūlijam, bet slikto laika apstākļu dēļ 5.jūlija starti tika atcelti. Vējš bija nedaudz norimies, bet jūra bija sabangota, kas noteikti dalībniekiem neatviegloja startus. Divās dienās Artūrs veica stabili visus 6 braucienus un rezultātā ierindojās augstajā 6.vietā!

GOLFS

Arī golfa sacensības norisinājās 3 dienu garumā – no 5. līdz. 7.jūlijam, katru dienu izspēlējot 9+9 bedrītes. Ādažniece Karīna Elvīra Sala bija jaunākā starp visām dalībniecēm, bet tas neliedza viņai izcīnīt Ādažu novadam vēl vienu bronzas medaļu.

TENISS

Ādažus tenisā pārstāvēja veseli 4 tenisisti – Edvards Šnepsts, Kristaps Toms Tauriņš, Laura Plīkša un Elizabete Kļavinska. 5.jūlijā tenisisti cīnījās vienspēlēs. Visi mūsu tenisisti veiksmīgi pārvarēja 1.kārtu. Diemžēl meitenēm nepaveicās ar izlozi un 2.kartā pretī stājās abas Olimpiādes finālistes. Elizabete zaudēja A.Vindigai, bet Laura zaudēja nākamajai čempionei E.Tomasei. Diemžēl Laura šajā turnīrā atsvaidzināja savu pleca traumu, kas nozīmēja, ka meitenes nevarēs piedalīties dubultspēlēs.

2.kārtā Kristapam nācās atzīt nākamā Olimpiādes čempiona D.Špaka pārākumu. Edvards pārvarēja arī 2. kārtu, bet apstājās pusfinālā, kur ļoti spraigā 3 setu cīņā atzina R.Skuteļa pārākumu. Cīņā par 3.vietu Edvards uzvarēja savu pretinieku un tika pie olimpiādes bronzas medaļas. Bet Edvardam nebija laika atpūsties, jo jau pēc 15 minūtēm atkal bija jāiet laukumā, lai kopā ar Kristapu cīnītos dubultspēļu finālā, kur tomēr nācās atzīt spēcīgo liepājnieku pārākumu. Rezultātā ādažnieki izcīnīja sudraba medaļu.

Liels paldies visiem treneriem un sportistu vecākiem, bez kuru atbalsta šie sasniegumi nebūtu iespējami! Un, protams, paldies visiem sportistiem, kas ar visu sirdi un dvēseli cīnījās, lai izcīnītu medaļas ne tikai sev, bet visam Ādažu novadam!

 

A.Rozītis

Vīksen_Leitone_brivā cīņa_3