Ģimeniskās noskaņās svētdien pavadīta Ādažu novada Sporta diena

10.09.2019.

8.septembrī Ādažu Sporta centra āra laukumos norisinājās Ādažu aktīvās atpūtas un sporta diena “Ādaži sporto”. Šoreiz pasākums vairāk bija veltīts ģimeņu kopā būšanai, bet, protams, neiztika arī bez sportiskām aktivitātēm.

Rīts iesākās ar biedrības DUEsport vadīto izzinošo pastaigu “IeČāpo”, kur dalībnieki rīta agrumā devās izstaigāt Vējupes krastu un Kadagas mežu, kopā nosoļojot 10km. Interesentiem bija iespēja pabūt trīs stacijās – zinātnes, veselības un meditācijas, kurās dalībnieki iepazina savu ķermeni, nodegustēja Wellness dzērienu un uzzināja meditācijas paņēmienu, kā rast mieru sevī.

Strītbolā par titulu cīnījās 7 komandas, savukārt pludmales volejbolā 12 komandas. U13 grupā uzvarēja komanda “ROKS”, kuru pārstāvēja Pēteris Rāzna, Teodors Balodis un Oskars Bringa. U15 grupā uzvarēja komanda “Ķekavas palīgskola”, kurā spēlēja Tomass Tomsons, Patriks Rudusāns, Tomass Rubņikovičs, Ādams Kolosovskis. 16+ grupā uzvaru izcīnīja “Avotu Reprezent” (Tomass Sparāns, Artūrs Pokšāns, Madars Ozoliņš, Juris Jurgevics), finālā pārspējot “Young blood” (Jānis Ābols, Artūrs Valtmanis, Mārcis Osis, Rolands Dovgjallo). Savukārt 3.vietu izcīnīja “Bluķis” (Miks Pureniņš, Ernests Jurgevics, Jorens Virza, Jēkabs Bērziņš).

Starplaikos visiem bija iespējas piedalīties dažādos konkursos un iegūt vērtīgas balvas no sacensību atbalstītājiem.

Kā jau tas bija gaidāms, ļoti spraigas cīņas izvērtās pludmales volejbola laukumos. Tā finālā savā starpā tikā Renārs Astra/Arnis Uzuls pret Rūdolfu Šadrinu/Vladislavu Curbunovu. Sanāca tā, ka Astra/Uzuls savu vienīgo zaudējumu piedzīvoja tieši fināla spēlē. Līdz ar to par turnīra uzvarētājiem kļuva Šadrins/Curbunovs. Cīņa par 3.vietu Māris Vāvers/Valdis Šaplaks pārspēja Ģirtu Brakmani/Eviju Vaitkusu.

Orientēšanās pasākums ‘’QR kods’’ izcēlās ar ģimenisku saliedētību. Trasē devās 10 ādažnieku ģimenes, kurām Tēva dienā galvenais bija kopā būšanas prieks un iemācīties sadarboties. Uzdevums bija Ādažu apkārtnē atrast paslēptos 32 QR kodus un atšifrēt mīklu. Dažas komandas veica ap 18 km, lai sasniegtu mērķi. 1.vietā-  komanda  Irio, 2.vieta – komanda Pirmie, 3.vietā – komanda Mikimauši.

Visas dienas garumā norisinājās arī dažādas individuālas sacensības. Frisbija metienos mērķī dalībniekiem bija jāveic 6 metieni, attiecīgi par trāpīšanu tuvākajā mērķī – 1 punkts, tālākajā mērķī – 2 punkti. Vecuma grupā līdz 12 gadiem (piedalījās 22 dalībnieki) nepārspēts palika Mārtiņš Auns, aiz sevis atstājot Kristeru Jurdžu un Raivo Lavendelu. Starp 13 – 17 gadu jaunajiem dalībniekiem labākais bija Kristers Januševskis, 2.vietā Rainers Cekarevs, 3.vietā Valts Vecvanags. Ļoti liela atsaucība bija 18+ grupā, kur piedalījās 33 dalībnieki. 1.vietu, sakrājot maksimālo punktu skaitu, izcīnīja Kristers Pikša, kurš tikai pārspēlēs pārspēja Jāni Rātenu. Savukārt 3.vietā palika Valdis Šaplaks.

Līdzīgi kā frisbija metienos, arī pildbumbas mešanā dalībniekiem bumba bija jāiemet mērķī, tādējādi vācot punktus. Jaunākajā grupā nepārspēts palika Rūdis Ozoliņš, kurš savāca maksimāli iespējamos 9 punktus. 2.vietā – Kaspars Kursišs, 3.vietā – Gerda Palma. Starp 13 – 17 gadus jauniem dalībniekiem arī šeit nepārspēts palika Kristers Januševskis, 2.vietā Krists Korulis. 18+ grupā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 44 dalībnieki. Šeit izvērtās ļoti sīvas cīņas un 7 dalībnieki ieguva vienādu rezultātu, līdz ar to šie dalībnieki cīnījās vēlreiz, šoreiz bumbu metot nevis uz precizitāti, bet uz tālumu. Nepārspēts palika Madars Ozoliņš, kurš 5kg smago pildbumbu raidīja 15m tālu. 2. vietā palika Vladislavs Curbunovs, savukārt 3.vietā – Aleksandrs Galkins.

Šautriņu metienos dalībniekiem bija jāizmet 12 metieni, savācot pēc iespējas lielāku punktu skaitu. Jaunākajā grupā ar 176 punktiem uzvarēja Rūdis Ozoliņš, 2.vietā iekļuva Alise Vidzupe, bet 3.vietā – Miķelis Auns. Starp 13 – 17 gadīgajiem precīzākais izrādījās Krists Korulis, 2.vietā Rainers Cekarevs, 3.vietā Kristers Januševskis.

18+ grupā norisinājās ļoti sīva cīņa, kur starp 46 dalībniekiem visprecīzākais bija Juris Vidzups (237 punkti), 2.vietā Edijs Ungurs (228 punkti), bet 3.vietā Ģirts Brakmanis (225 punkti)

Boccia jeb petankā uzvarēja Jānis Melecis, 2.vietā palika Dainis Zvirbulis, savukārt 3.vietā – Kristers Pikša.

Bet vispieprasītākā tomēr bija bērnu zona, kur visas dienas garumā bērniem un ģimenēm bija iespēja laiku pavadīt, kopā spēlējot lielo cirku un Jengu, lēkāt piepūšamajās atrakcijās, veikt šķēršļu trasīti vai krāsot sejiņas pie mākslinieces.

Lielu paldies gribu teikt “Telpnīcai”, kura visiem apmeklētājiem sniedza fantastiskus dronu paraugdemonstrējumus. Paldies DUEsport par iesaistīšanos pasākuma un aktivitāšu rīkošanā. Paldies sacensību tiesnešiem Rūdolfam Šadrinam, Kristapam Odziņam. Paldies Valdim Šteinhardam par pozitīvas pasākuma atmosfēras nodrošināšanu, komentēšanu, informēšanu un izklaidēšanu. Paldies DJ Sarmim Ozoliņam. Paldies “Saules mākoņi” par piepūšamajām atrakcijām, cirku un Jengu.

Paldies pasākuma atbalstītājiem “Ādažu čipsi”, “White glo”, “Probasketball.eu” un kafenjīcai “KONTIKI”.

Un, protams, vislielākais paldies VISIEM PASĀKUMA APMEKLĒTĀJIEM!

Foto Arnis Rozītis

Foto Laima Jātniece

 

Arnis Rozītis