Eiropas Parlamenta vēlēšanas

16.05.2019.

Kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks 2019.gada 25. maijā. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un EP no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Vēlētāju uzskaitei EP vēlēšanās lieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus. Katrs vēlētājs ir reģistrēts noteiktā iecirknī, kurā jābalso vēlēšanu dienā. Lai piedalītos Eiropas Parlamenta vēlēšanās, ir nepieciešama derīga pase vai personas apliecība (eID).

Noskaidrot, kurā iecirknī vēlētājs reģistrēts 2019.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, var izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumu vai zvanot uz  Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālruni 67049999 vai CVK mājas lapā www.cvk.lv

Lūdzam iepazīties kurā iecirknī ir jābalso, jo Ādažu novadā ir 3 vēlēšanu iecirkņi: Nr.777 Ādažu novada dome – Ādaži, Gaujas iela 33a; iecirknis Nr.972 Ādažu kultūrizglītības cents – Ādaži, Gaujas iela 33a; iecirknis Nr.973 Kadagas pirmsskolas izglītības iestāde – Kadaga, “Mežavēji”.

Vēlēšanu komisijas savu darbu sāks 20.maijā, kad varēs sākt iepazīties ar kandidātu sarakstiem un sniegt iesniegumus balsošanai vēlētāju atrašanās vietā. Balsot savā atrašanās vietā var, ja veselības stāvokļa dēļ nav iespējams nobalsot iecirknī vai vēlētājs ir slimnieku aprūpētājs. Iesniegumus balsošanai vēlētāja atrašanās dzīves vietā var iesniegt līdz 25.maija plkst.12.00.

Balsot var arī iepriekš 22., 23. un 24.maijā, kad iecirkņi strādās dažas stundas dienā. To var darīt jebkurā iecirknī, tikai jārēķinās, ka, ja vēlēsieties nobalsot iecirknī, kurā neesat reģistrēts, tad būs jāgaida, kamēr vēlēšanu komisija veiks pārbaudi, nosūtot pieprasījumu iecirknim, kur esat reģistrēts un tas iecirknis atbildēs, ka neesat tur nobalsojis. Tikai pēc atbildes saņemšanas varēs veikt pārreģistrāciju un nobalsot.

Vēlēšanu dienā 25.maijā varēs balsot tikai tajā iecirknī, kur esat reģistrēts.

Vēlēšanu komisijas darba laiki:

Pirmdien, 20.maijs      17 – 20
Otrdien, 21.maijs         9 – 12
Trešdien, 22.maijs       17 – 20
Ceturtdien, 23.maijs    9 – 12
Piektdien, 24.maijs      10 – 16
Sestdien, 25.maijs        7 – 20

Eiropas Parlaments kopā ar ES ministru Padomi pieņem direktīvas un regulas, kuras, pēc aptuvenām aplēsēm, ietekmē aptuveni 80% no Latvijas likumiem. Eiropas Parlaments ir vienīgā tieši ievēlētā ES institūcija. Tādēļ nobalsojot Eiropas vēlēšanās, Jūs varat ietekmēt to, kuri cilvēki pieņems likumus Eiropas līmenī, kas vistiešākajā veidā attieksies arī uz Jums.