a a a

Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā

Ādažu novada pašvaldība izsludina konkursu uz Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā, kas tiek pasniegta reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu. Ojāra Vācieša literārās prēmijas ikgadējā konkursa organizētājs ir Ādažu novada pašvaldība, kas īsteno Carnikavas novada pašvaldības iepriekš uzturētas tradīcijas pēctecību.

Pretendentus Ojāra Vācieša literārajai prēmijai dzejā var izvirzīt izdevniecības, grāmatu apgādi, laikrakstu, žurnālu redakcijas, kultūras institūcijas, kā arī valsts un sabiedriskās organizācijas.

Pieteikumus 2022. gada konkursam varēs iesniegt līdz  30. septembra plkst. 14.00 personīgi vai pa pastu Ādažu Valsts un pašvaldības vienotajā klientu centrā, Gaujas iela 33A, Ādaži, Ādažu novads, LV-2164, vai Stacijas iela 5, Carnikava, Carnikavas pagasts, Ādažu novads, LV-2163, pievienojot pretendenta publicēto dzejoļu krājuma 5 (piecus) eksemplārus. Prēmijas fonds ir 1000 eiro (pēc normatīvajos aktos paredzēto nodokļu atskaitīšanas).

Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT. Tālrunis informācijai: 26378644.

Pērn komisija par Ojāra Vācieša prēmijas dzejā ieguvēju atzina Ivaru Šteinbergu par debijas dzejoļu krājumu “Strops” (izdevniecība Neputns).

Vācieša prēmija tika nodibināta un pirmoreiz pasniegta 1984. gadā, kad par laureātiem kļuva dzejnieki Jānis Peters, Vitauts Ļūdēns un Ivans Dračs, 1988. gadā prēmiju saņēma Vizma Belševica, Māra Zālīte, Jānis Baltvilks un Juris Kronbergs, bet 1993. gadā – Imants Ziedonis, Māra Mellēna, Ernests Spīčs, Valdis Muktupāvels un Guntars Godiņš.

2003.gadā Ādažu novada dome kopā ar Carnikavas pagasta padomi atjaunoja O. Vācieša prēmiju, bet  no 2011. līdz 2020.gadam prēmiju pasniedza Carnikavas novada dome. Tās laureātu vidū ir Jānis Rokpelnis, Amanda Aizpuriete, Inese Zandere, Inga Gaile, Andra Manfelde, Pēteris Brūvers, Imants Auziņš, Ronalds Briedis, Edvīns Raups, Leons Briedis, Anna Auziņa, Anna Dzintare, Māris Salējs.

Arī šogad Ojāra Vācieša prēmija tiks pasniegta novembrī, atzīmējot dzejnieka dzimšanas dienu.