Carnikaviete Anda Valtere ar personisko rekordu finišē prestižajā Londonas maratonā

07.10.2021.

anda_valtere_skriesana_londona

Oktobra sākumā Anda Valtere no Carnikavas piedalījās prestižajā Londonas maratonā, kas vienlaikus bija arī pasaules čempionāts maratonā vecuma grupām (AbbottWMM Wanda Age Group World Championship).

Londonā latviete distanci veica trijās stundās, piecās minūtēs un 18 sekundēs (3:05:18), sasniedzot personisko rekordu un izcīnot 27. vietu savā vecuma grupā (40 – 44 gadi) 390 dalībnieču konkurencē. Pēc Latvijas Vieglatlētikas savienības informācijas datiem un jaunākās informācijas vecumā virs 40 gadiem Latvijā ātrāk par Valteri skrējušas tikai trīs sportistes.

londonas_maratons_medalas
Anda Valtere saņēma divas medaļas – par finišu gan Londonas maratonā, gan pasaules čempionātā vecuma grupām

“Londonā bija grandiozākais maratons, kādu esmu piedzīvojusi. Ņujorka ir pasaules Meka, kur arī gribas skriet maratonus, bet Bostona ir grūta. Šķita, ka [pēc pauzes, kas saistīta ar pandēmiju] šogad Londonā visa pasaule bija aizturējusi elpu un tagad pūta laukā visu, ko varēja izpūst – gan skriešanas tempā, gan emocijās, gan līdzjutēju ziņā. Neticami aizkustinoši bija skriet pāri “Tower Bridge”, vēl vairākas reizes trasē man pa muguru skrēja skudriņas. Tās bija emocijas, ko var baudīt un baudīt,” atzina Valtere.

anda_valtere

Sasniegtais rezultāts ir likumsakarīgs gan tāpēc, ka gatavojoties Londonai carnikaviete ieguldīja lielu treniņdarbu, katru nedēļu veicot 7-8 treniņus, gan tāpēc, ka viņas treneri ir titulētie Aleksandrs un Jeļena Prokopčuki, kuri sagatavojuši Andu svarīgajam startam.

Jāuzsver, ka Valtere veikusi piecus no sešiem pasaules prestižākajiem maratoniem jeb “Abbott World Marathon Majors”, finišējot Londonā, Bostonā, Ņujorkā, Čikāgā un Berlīnē. Pietrūkst tikai Tokijas maratona, kurš šogad tika atcelts pandēmijas dēļ, bet nākamgad ir ieplānots 6. martā.

Plašāk par Andas Valteres startu varēsiet lasīt “Ādažu Vēstis” oktobra numurā.