Carnikavas Makšķerēšanas Skolai 7.vieta pasaules klubu čempionātā

26.10.2021.


Carnikavas Makšķerēšanas Skolas pārstāvji aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīja augsto 7. vietu pasaules klubu čempionātā fīdermakšķerēšanā, kas norisinājās Bulgārijas pilsētas Plovdivas airēšanas kanālā.

Viens no komandas kapteiņiem Eduards Burģelis atzina, ka starts pasaules čempionātā aizvadīts ļoti veiksmīgi, sasniedzot augstāko rezultātu Latvijas makšķerēšanas sporta vēsturē, jo iepriekš labākais rezultāts bija devītā vieta. Carnikavas komanda izcīnīja septīto vietu 34 klubu konkurencē, turklāt pēc otrās dienas bija pat piektajā pozīcijā.

Pasaules klubu čempionātam Carnikavas Makšķerēšanas skola kvalificējās, 2020. gadā izcīnot uzvaru Latvijas čempionātā. Pasaules čempionāts fīdermakšķerēšanas disciplīnā notika tikai ceturto reizi, bet Latvijas komanda tajā bija pārstāvēta pirmoreiz. Fīdermakšķerēšana tautā labāk pazīstama kā grunts makšķerēšana, kur  ēsma tiek nogādāta uz grunts, no kuras arī tiek ķerta zivs.

Carnikavas Makšķerēšanas skolu pārstāvēja sportisti Rinalds Vācers, Jānis Ziemelis, Raitis Kozlovskis, Edvīns Šļubovskis un Ansis Voicehovičs, rezervists Jānis Muciņš, kapteiņi Eduards Burģelis (1. kapteinis) un Sigmārs Cinovskis (2. kapteinis), tehniskie pārstāvji Toms Barčs un Kristaps Juhņevičs.   Tehniskā brigāde, kas palīdzēja sportistiem maksimāli labi sagatavoties atbildīgajam sacensībām.

Carnikavas Makšķerēšanas klubs ir Carnikavas pagastā dibināta biedrība, kas jau sešus gadus attīsta un popularizē makšķerēšanas sportu, piedaloties gan Latvijas čempionātā, gan dažādos komercturnīros.