Carnikavas bibliotēkā aplūkojama gleznu izstāde “Ziedu prieks” un divas tematiskās izstādes

19.01.2022.

Carnikavas pagasta bibliotēkā aplūkojama Carnikavas tēlotājmākslas studijas dalībnieces  Intas Streičas gleznu izstāde “Ziedu prieks”, kā arī tematiskās izstādes par Vinnija Pūka autoru  Alanu Aleksandru Milnu un barikāžu laiku.

“Mēģinu pietuvināties lielajam noslēpumam, kas ir māksla. Gleznoju to, kas patīk, un ceru, ka arī citus tas uzrunā,” norāda Inta Streiča.

Šogad 18. janvārī tika atzīmēta angļu humorista, rakstnieka un dramaturga Alana Aleksandra Milna 140. dzimšanas diena.  Milna 1926. un 1928. gadā izdotās un milzīgu popularitāti iemantojušās grāmatas par rotaļu lāci Vinniju Pūku aizēnoja citus viņa radītos darbus.

Grāmatas par Vinniju Pūku drīz pēc to iznākšanas ieguva milzu popularitāti, tāpēc viena pēc otras parādījās vesela sērija grāmatiņu par Pūka un viņa draugu piedzīvojumiem – “Kristofera Robina stāstu grāmata”, “Kristofera Robina lasāmgrāmata“, “Stāsti Kristofera Robina dzimšanas dienā”, “Kristofera Robina ābece”, tāpat virkne bilžu grāmatu. Tomēr visos šajos izdevumos nebija nekāda jauna teksta materiāla, bet dažādās kombinācijās tika izmantoti fragmenti un citāti no iepriekšējām grāmatām.

 

 

Vinnijs Pūks ir viens no pazīstamākajiem 20.gadsimta bērnu literatūras varoņiem. Grāmatas par viņa un viņa draugu piedzīvojumiem tulkotas teju visu pasaules tautu valodās.

Tāpat šomēnes Carnikavas pagasta bibliotēkā aplūkojama izstāde par barikāžu laiku. Tautas atmoda, kuras laikā tika nosprausts ceļš uz Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu, rūdījusies 1991. gada janvāra barikāžu ugunīs. Izstāde apskatāma līdz 31. janvārim.