BMX trasē pabeigta virāžas asfaltēšana

22.06.2022.

bmx braucēji brauc pa asfaltēto virāžuĀdažu novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību “BMX Ādaži” jūnijā pabeidza projektu – BMX trases virāžu asfaltēšana, kas ir liels notikums šī sporta veida attīstībā Latvijas un Baltijas mērogā.

Lai BMX trase, kuras  segums līdz šim bija izsijas grants, atbilstu tehniskajām prasībām, bija nepieciešams ierīkot trases virāžas ar cietu segumu (betonētu, asfaltētu vai bruģētu). Šāda virāžu asfaltēšana braucējiem trasē regulārajos treniņos dos iespēju pilnveidot savas prasmes tik būtiskajā braukšanas elementā kā virāžas izbraukšana, līdz ar to sniedzot straujākas izaugsmes iespējas, kā arī palielinot BMX Ādaži sportistu konkurētspēju sacensībās pret citu klubu sportistiem.

Pēc veiktajiem virāžu asfaltēšanas darbiem drīzumā tiks veikta arī trases sertificēšana, ko veiks Latvija Riteņbraukšanas federācija. Attiecīgā sertifikāta piešķiršana ļaus Ādažu BMX trasē rīkot Latvijas un plašāka mēroga sacensības, ko plānots īstenot jau nākamajā gadā.

2022. gada pašvaldības budžetā tika atbalstīta biedrības “BMX Ādaži” iecere un piešķirts finansējums BMX trases virāžu asfaltēšanai. Virāžas asfaltēšanas darbus veica savas jomas speciālisti “We Build Parks”. Kopējās darbu izmaksas bija 34 577.66 EUR, no kuriem 1177 EUR bija Biedrības “BMX Ādaži” saziedotie līdzekļi un 33 400 EUR pašvaldības budžeta līdzekļi.