Bibliotēka aicina iesaistīties Ziemeļvalstu Literatūras nedēļā

16.11.2021.

Ir drēgni un lietaini rudens vakari, un Ādažu bibliotēka aicinām visus attālināti turpināt lasīt! Šoreiz lasīsim norvēģu daiļliteratūru, jo no 15. novembra norisinās ikgadējā Ziemeļvalstu Literatūras  nedēļa. Šogad aicinām iepazīt piedāvāto Ziemeļvalstu autoru lasāmvielu un iesaistīties lasījumos gan jaunākā skolas vecuma bērnus, gan pieaugušos lasītājus.

Bērniem izvēlēts fragments  no Kārinas Ērlandsones  grāmatas  “Pērļu zvejniece”. Grāmata piemērota lielākajai daļai lasītāju, taču galvenokārt domāta bērniem no 9 gadu vecuma.

Teksta fragments pieejams ŠEIT:  https://www.nordisklitteratur.org/media/289296/perlu_zvejniece_lv.pdf

Ziemeļvalstu nedēļā var piedalīties arī pieaugušie. Šogad izvēlētā teksta fragments ir no Sallijas Salminenes romāna “Katrīna”.

Teksta fragments pieejams ŠEIT:  https://www.nordisklitteratur.org/media/291973/katrin_lv.pdf

Ja ir vēlme lasīt vēl citu Ziemeļvalstu autoru darbus, ir pieejams alternatīvās literatūras saraksts , kuru ir iespējams skatīt šeit https://www.nordisklitteratur.org/lv/literat%C5%ABra-un-t%C4%93ma/alternat%C4%ABvais-saraksts/

Lasot šos norvēģu autoru darbus, aicinām ļauties katru savām izjūtām – veidosim ilustrācijas, izteiksim savas domas eseju veidā, kuras aicinām iesūtīt Ādažu bibliotēkai biblioteka@adazi.lv

Biedrības Norden asociācija dod iespēju piedalīties foto konkursā. Fotogrāfijām jāataino šī gada temats “Sapņi un ilgas Ziemeļvalstīs”. Piedalies, augšupielādē fotogrāfijas savā Instagram kontā vai Facebook lapā un atzīmē tās ar mirkļbirku #nordisklitt21.

Veidojot interesantus darbus,  katrs  varēs atcerēties par dalību Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļā 2021! Lai veicas!

 

Ādažu bibliotēka