Baltijas akadēmiskās mūzikas studenti un britu pianists Jamie Loftus koncertā “Baltijas vokālie stāsti” 11.oktobrī plkst.19.00Ādažu Kultūras centra Ceriņu zālē

09.10.2018.

Šogad Baltiju apceļo 20. gs. sākuma stāsti igauņu komponista Marta Sāra, lietuviešu komponista Baļus Dvarionas, Jāzepa Vītola, Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa un citu spilgtāko Baltijas akadēmiskās mūzikas dižgaru veidotu kompozīciju izteiksmē. Daļu repertuāra veido arī tradicionālās kultūras elementi, kā arī ceļojums cauri Baltijas klasiskajai kamermūzikai, izceļot visu Baltijas valstu īpašās kultūras vērtības.
Par stāstniekiem kļuvuši jaunie un daudzsološie Baltijas akadēmiskās mūzikas studenti – Kristians Krievāns (LV), Kadri-Liis Kukk (EST) un Rasa Dzimidaitė (LT), kas guvuši dažādu un vērtīgu pieredzi, piedaloties un īstenojot projektus nozarē. Skaņas ainavu papildina britu pianists Jamie Loftus.
Komandas sadarbība sākusies starptautiskās studijās Tallinā un izaugusi līdz kopīgai pieredzei, koncertējot lielākās un mazākās pilsētās visā Baltijā. Mākslinieku dažādo pieredzi ir interesanti vērot un tā nebūt netraucē sastrādāties. Kā saka viņi paši: ”Svarīgākais mūsu sadarbības stūrakmens ir tas, kas mēs esam vienaudži.’’
Pēc koncerta mākslinieki piedāvā neformālu sarunu ar iespēju uzdot jautājumus par viņu ceļu no mūzikas skolas līdz Baltijas koncerttūrei, starptautiskai muzikālai sadarbībai un akadēmiskās mūzikas nozīmi viņu dzīvēs.