Altum noslēdz pieteikumu pieņemšanu daudzdzīvokļu māju atjaunošanas projektiem

17.01.2020.

Kā liecina AS “Attīstības finanšu institūcija “Altum” (Altum) tīmekļa vietnē publicētā informācija, no 2020.gada 11. janvāra Attīstības finanšu institūcija ALTUM nepieņem jaunus pieteikumus dalībai daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā. Kopš programmas sākuma 2016.gada pavasarī visā Latvijā ir iesniegts 821 projektu pieteikums par provizorisko summu 375 miljoni eiro, līdz ar to ir rezervēti visi programmā grantiem paredzētie līdzekļi.

Nākamajā programmas posmā, līdz programmas noslēgumam 2023.gada beigās, notiks iesniegto projektu izvērtēšana, grantu piešķiršana, projektu īstenotāji izvēlēsies piegādātājus, tai skaitā būvniekus, un īstenos māju renovācijas darbus.  Visu projektu būvdarbiem jābūt pabeigtiem līdz 2023.gada 30.jūnijam. Līdz šim pabeigtie projekti uzrāda būtisku enerģijas patēriņa samazinājumu – ja pirms mājas atjaunošanas vidējais enerģijas patēriņš bija 165 kWh gadā, tad pēc renovācijas darbiem tas ir vidēji par 67% zemāks jeb 54 kWh gadā, kas ir būtisks ietaupījums arī iedzīvotāju izmaksām.

Dzintars Kauliņš, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks: “Esam gandarīti par programmas popularitāti, kas apliecina iedzīvotāju izpratni par ēku atjaunošanas nozīmīgumu. Latvijā joprojām ir tūkstošiem ēku, kurām nepieciešama renovācija, tādēļ uzskatām, ka atbalsts siltumnoturības pasākumu īstenošanai ēkās ir nepieciešams arī turpmāk. Turklāt energoefektivitātes pasākumu īstenošana, tostarp, dzīvojamo māju renovācija, paredzēta kā viena no būtiskākajām Ekonomikas ministrijas prioritātēm nākamajā ES fondu plānošanas periodā 2021. – 2027. gadam. Esam jau uzsākuši darbu pie ES fondu plānošanas dokumentu izstrādes, lai nodrošinātu atbalstu māju renovācijai pēc iespējas ātrāk.”.

Raksts tapis pēc informācijas Altum tīmekļa vietnē www.altum.lv un projekta “Accelerate SUNShINE” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Apvārsnis 2020”, projekta līguma Nr. 754080. Ja radušies jautājumi saistībā ar daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanu, izmantojot EPC, aicinām sazināties ar Ādažu novada domes energopārvaldnieku Anriju Zēbergu (tālr.: 67996265, e-pasts: anrijs.zebergs@adazi.lv).