Starptautiskās lidmodeļu sacensības no 17. līdz 18.augustam Ādažu lidlaukā

15.08.2019.

No 16.-18. augustam Ādažu lidlaukā norisināsies Latvijas galvenais aviācijas sporta pasākums – starptautiskās F2D kategorijas lidmodeļu sacensības “FAI CIAM Latvia CP 2019”, kurās piedalīsies dalībnieki no 10 dažādām valstīm. Pieteikumus sacensībām iesniegušas: Baltkrievija, Bulgārija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Latvija, Lietuva, ASV, Ukraina. Kopējais dalībnieku skaits – ap 100 dalībnieku.

Aizstāvēt Pasaules čempiona titulu šajās sacensībās centīsies Lietuvas sportists Audrius Rastenis. Nopietnu konkurenci pašreizējam Pasaules čempionam radīs 2015.gada pasaules Gaisa spēļu zelta medaļas ieguvējs Aleksandrs Prokofjevs.

Sacensības organizē ar biedrības “Latvijas Sporta federāciju padome” atbalstu, sacensību organizators – biedrība “Latvijas Lidmodeļu sporta federācija” ar biedrības “Latvijas Aeroklubs” sankciju. Starptautiskās lidmodeļu sacensības tiek organizētas Starptautiskās Aviācijas sporta federācijas (FAI) paspārnē, kas nosaka gan sacensību noteikumus, gan dalībnieku kvalifikācijas kritērijus.

Gaisa kauju sacensībās katrā no kvalifikācijas lidojumiem piedalās divi modeļi, kuri veic lidojumu vienlaicīgi. Katram no modeļiem ir pievienota 16 metru gara vadības trose ar tam piestiprinātu rokturi, kuru lidmodeļa pilots izmanto, lai kontrolētu lidmašīnu, atrodoties uz zemes četru metru apļa centrā. Cīņa ilgst četras minūtes. Šajā laikā katrs no pilotiem cenšas ar savas lidmašīnas propelleri nogriezt pretinieka lidmašīnai piestiprināto 2,5 metrus garo lentu un tajā pat laikā pats izvairīties no pretinieka manevriem. Lidmašīnu lidojuma ātrums cīņas laikā sasniedz 150 km/h un vairāk, padarot gaisa kuģu modeļu cīņu par aizraujošu sporta pasākumu gan skatītājiem, gan visiem klātesošajiem.

Ikviens aicināts 17. un 18. augustā skatīties, sekot līdzi aizraujošajām gaisa cīņām un, kas zina, varbūt arī pats kļūt par īstu pilotu! Ieeja bezmaksas.

Tomēr, kā jau aviācijā, jārēķinās ar lidojumiem piemērotu meteoroloģisko situāciju, tāpēc organizatori, vadoties no lidojumu drošības apsvērumiem, patur tiesības pārtraukt sacensības lidojumiem nelabvēlīgos laika apstākļos.

Pasākuma nolikums un pasākuma programma pieejami ŠEIT. Lidojumu tiešraides varēsiet vērot tīmekļvietnēs : http://aeroclub.lv/ un http://www.gaisabaloni.info/