Ādažu vidusskolas skolēni nodarbībās mācās par attiecībām un pozitīvu savstarpējo komunikāciju, plānotas arī nodarbības par veselīgu uzturu

29.04.2022.

Aprīlī Ādažu vidusskolā aizvadītas septiņas 90 minūšu garas nodarbības 5. klašu skolēniem par attiecībām un pozitīvu savstarpējo komunikāciju, kuras vadīja pieredzējušie biedrības “Papardes zieds” speciālisti. Nodarbībās skolēni mācījās par to, kā veidot draudzīgas attiecības, risināt konfliktus, rosināt aizdomāties par atbildību attiecību veidošanā. Nodarbībā tiek izspēlētas dažādas lomu spēles, kurās jaunieši var uzlabot savas argumentācijas spējas, prasmes izteikt savas vēlmes un spēt uzklausīt citus. Tiek diskutēts par tādiem jautājumiem kā iepazīšanās, konfliktu risināšana, bailes, cieņa pret otru cilvēku. Nodarbībās akcentēta arī tēma par atbildību, ko katrs uzņemas par savu uzvedību un tās sekām.

Maijā Ādažu vidusskolā plānots organizēt septiņas 40 minūšu garas nodarbības 8.klašu skolēniem par veselīgu uzturu, kuras vadīs sertificēta endokrinoloģe Ligita Arnicāne. Nodarbībās tiks stāstīts par ogļhidrātiem, olbaltumvielām, taukiem, augļiem un dārzeņiem ikdienas uzturā, veselīga šķīvja principu, brokastu nozīmi, veselīgu uzkodu ieteikumiem.

Aktivitātes tiek īstenotas projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Ādažu novada pašvaldības Ādažu pagastā”, Nr.9.2.4.2/16/I/001, ietvaros.

Eiropas Sociālā fonda logo