Ādažu novadam trīs uzvaras Pašvaldību kausā rogainingā

29.12.2021.

brivibas_rogainings
Svētdien, 26.decembrī, otrajos Ziemassvētkos sniegotajā Kuldīgā un tās apkārtnē norisinājās “Brīvības rogainings 2021”, kas vienlaikus bija Pašvaldību kauss rogainingā.

Sacensības pašvaldību kausā noritēja jau piekto gadu, un šoreiz tajās debitēja trīs Ādažu novada rogaineru komandas, kam izdevās sasniegt lieliskus rezultātus, izcīnot uzvaras visās trīs grupās – vīriešu, sieviešu un jauktajā.

Pašvaldību kausā jaukto komandu konkurencē 1.vietu izcīnīja Sniedze Brakovska un Eduards Pāķis no Ādažiem (115 punkti), vīriešu komandu konkurencē 1.vietu izcīnīja Guntis Māliņš no Carnikavas kopā ar komandas biedru Jāni Rukšānu (137 punkti), bet  sieviešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Anita Užule no Carnikavas kopā ar komandas biedreni Ivetu Baļčūni (99 punkti)!

Diemžēl ceturtā Ādažu novada komanda nevarēja piedalīties veselības apsvērumu dēļ, tādēļ Pašvaldību kausa kopvērtējumā Ādažu pašvaldība ierindojās 3.vietā uzreiz aiz Saldus un Smiltenes novadu komandām, kas startēja kuplākā skaitā.

Pašvaldību kausa disciplīna noritēja četru stundu formātā, kas šogad bija īpašs pārbaudījums ievērojamā sniega daudzuma dēļ, tomēr dabas skati un iegūtās emocijas bija fantastiskas!

PAR ROGAININGU
Rogainings ir komandu orientēšanās sports apvidū īpaši garā distancē. Komanda, kurā ir 2-5 dalībnieki, apmeklē kontrolpunktus (KP) izvēles secībā noteiktā laikā. Komandas uzdevums ir brīvi orientējoties apvidū ar kartes un/vai kompasu palīdzību iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kuri tiek piešķirti par KP apmeklēšanu. KP ir dažādu ieskaites punktu vērtības. Komandas, kuras dalās vairākās grupās pēc vecuma un dzimuma, tiek vērtētas pēc iegūto punktu summas. Sacensības norisinās apvidū, kurā atklātas teritorijas mijas ar kalnainiem mežiem.

Foto: Andris Jermuts