Ādažu kausa izcīņā basketbolā 2020 triumfē “BK Carnikava” komanda

15.09.2020.

12.septembrī Ādažu Sporta centrā norisinājās Ādažu kausa izcīņa basketbolā 2020, kur piedalījās 6 komandas. Pirms turnīra bija grūti prognozēt, kura komanda uzvarēs, jo komandu spēku samēri bija ļoti līdzīgi. To apliecināja arī daudzu spēļu rezultāti, kur uzvarētājs tika noskaidrots tikai spēļu pēdējās sekundēs.

Komandas tika sadalītas 2 grupās, kur izspēlēja katra ar katru. Spēlē par 5.vietu savā starpā tikās “Emerald/Zalaris” un “Kūpers”, kur pirmie izrādījās pārāki ar rezultātu 36:13.

Ļoti spraigas spēles tika aizvadītas pusfinālos. 1.pusfinālā tikās “BK Carnikava” un “Ādaži 1”. “BK Carnikava” izšķirošo izrāvienu veica 1.puslaikā, un jaunie ādažnieki vairs nepaspēja atspēlēties, piekāpjoties “BK Carnikava” komandai ar rezultātu 23:32.

Otrajā pusfinālā tikās “Ādaži 2” un “Avotu reprezent”. Visas spēles gaitā rezultāts mainījās ļoti līdzīgi, vadībā atrodoties te vienai, te otrai komandai. Pēdējā minūtē “Avotu reprezent” izvirzījās vadībā ar ŗezultātu 46:43. Pēdējais uzbrukums piederēja Ādaži 1 komandai, kurai bija iespēja izraut papildlaiku, bet pēdējais metiens lidoja grozam garām. Līdz ar to “Avotu reprezent” iekļuva finālā, kur viņus jau gaidīja “BK Carnikava”.

Spēlē par 3.vietu tikās “Ādaži 1” un “Ādaži 2” komandas. 1.puslaikā “Ādaži 2” izvirzījās drošā vadībā, un likās, ka spēles uzvarētājs jau ir izšķirts. Bet 2.puslaikā “Ādaži 1” nedomāja padoties, veicot izrāvienu un izlīdzinot rezultātu. Līdz ar to spēles uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējās sekundēs, kur pārāki tomēr izrādījās “Ādaži 2” komanda, izcīnot 3.vietu.

Finālā intriga neatkāpās ne uz mirkli. Neviena no komandām negribēja piekāpties un rezultāts auga ļoti līdzīgi. Spēles uzvarētājs atkal tika noskaidrots tikai pēdējās sekundēs. Vēl pēdējā minūtē “Avotu reprezent” atradās vadībā ar rezultātu 41:38. Tad Mārtiņš Terehovičs guva 3 punktus, izlīdzinot rezultātu. “BK Carnikava” noturēja arī aizsardzību. Savukārt uzbrukumā tika pārkāpti noteikumi pret Jāni Ābolu, kurš realizēja vienu soda metienu, izvirzot jau vadībā “BK Carnikava” ar rezultātu 42:41. Spēlē vēl bija atlikušas 3.7 sekundes, bet “Avotu reprezent” pēdējais uzbrukums izrādījās nesekmīgs. Tādējādi uzvaru spraigā spēlē izcīnīja “BK Carnikava”.

Par fināla vērtīgāko spēlētāju tika atzīts “BK Carnikava” spēlētājs Mārtiņš Terehovičs.

1.vieta – BK CARNIKAVA

2.vieta – AVOTU REPREZENT

3.vieta – ĀDAŽI 2

4.vieta – ĀDAŽI 1

5.vieta – EMERALD/ZALARIS

6.vieta – KŪPERS

Paldies visām komandām par dalību turnīrā! Paldies Jānim Ābolam par palīdzību turnīra organizēšanā un Probasketball.eu par sagādātajām balvām.

Vairāk bildes un video ŠEIT.

IMG_20200912_160131