Emīls Lazdāns izcīna zelta medaļu Pasaules skolu čempionātā orientēšanās sportā

15.05.2019.

No 29.aprīļa līdz 5. maijam Igaunijas ziemas galvaspilsētā Otepē notika Pasaules skolu čempionāts orientēšanās sportā, kur mērojās spēkiem vairāk nekā 800 jaunieši no 23 valstīm. Šajās sacensībās izcilu sniegumu parādīja arī divi Ādažu novada jaunie sportisti Emīls Lazdāns un Matīss Saulīte.

Emīls Lazdāns savus spēkus mēroja M2 klasē ar 14 līdz 15 gadus veciem jauniešiem. Garajā distancē Emīls piekāpās vien 4 konkurentiem, izcīnot augsto 5. vietu, taču vidējā distancē Emīls bija nepārspējams un 63 jauno sportistu konkurencē izcīnīja Zelta medaļu. Emīla izcilais sniegums nodrošināja Latvijas izlasei M2 grupā 2.vietu valstu kopvērtējumā.

Emīls, atceroties sacensības, stāsta: “Grūtākais bija saņemties un sākt strādāt. Kad biju distancē, gribējās slinkot, bet nevar.” Un galvenā Emīla atziņa ir tieši tāda: “Ja tu izdari visu, ko tu māki, tu esi konkurētspējīgs.”

Matīss Saulīte startēja M1 klasē, cīnoties ar 16 līdz 18 gadus veciem jauniešiem. Garajā distancē Matīss pieļāva vienu liktenīgu kļūdu un finišēja 43.vietā, taču vidējā distancē Matīsam izdevās izcīnīt augsto 8.vietu, tikai vienu minūti atpaliekot no 3.vietas, un tādējādi palīdzot arī Latvijas izlasei M1 klasē visu valstu kopvērtējumā ierindoties 3. vietā.

Vērtējot savu sniegumu un sacensībās gūto pieredzi, Matīss atzīst: “Mani pārsteidza paša varējums – tas, ka divus gadus vecāku puišu kompānijā biju konkurētspējīgs un varēju cīnīties par vietu uz pjedestāla. Es ieguvu labu pieredzi un pārliecību par savi.”

Šīs bija sezonas pirmās nopietnās sacensības, kas jaunajiem sportistiem deva vērtīgu pieredzi, bet priekšā ir vēl vairāki svarīgi starti Latvijas čempionātā un Baltijas čempionātā jau maijā, bet sezonas svarīgākās sacensības būs Eiropas Jauniešu čempionāts jūnija beigās, kurās abi jaunieši Latvijas izlases sastāvā spēkosies ar spēcīgākajiem Eiropas sportistiem.

Foto no sportistu personīgā arhīva