Ādaži/Carnikava basketbolisti pamatturnīru noslēdz ar četrām uzvarām pēc kārtas

28.03.2022.

Veiksmīgs regulārā čempionāta jeb pamatturnīra noslēgums Reģionālajā Basketbola līgā (RBL) padevies Ādaži/Carnikava basketbolistiem, kas izcīnīja uzvaras pēdējās četrās spēlēs pēc kārtas, ieņemot septīto vietu RBL Austrumu konferencē.

Lai gan vēl pirms divām nedēļām Ādaži/Carnikava atradās ārpus labāko astotnieka, kas ļauj turpinās sezonu izslēgšanas spēlēs, kopš tā laika novadnieki izcīnīja četras uzvaras, apspēlējot Madona/BJSS (81:65), Aizkraukles novadu (98:75), Krāslavas sporta skolu (84:78) un Smiltene/BJSS (115:83). Lielisks sniegums pēdējās spēlēs arī komandas līderim Mārcim Osim – pret Krāslavu 46 punkti un 17 atlēkušās bumbas, bet pret Smilteni 52 punkti (turklāt realizēti 11 no 15 trīspunktu metieniem) un 12 atlēkušās bumbas.

Pateicoties iespaidīgajam sniegumam pēdējās spēlēs Mārcis Osis pakāpās uz otro vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Vidēji spēlē Osis guva 27.53 punktus, atpaliekot tikai no krāslavieša Laura Pļavnieka (29.60).

Ar bilanci 10 uzvaras un 10 zaudējumi regulāro turnīru noslēdza uzreiz trīs komandas – Krāslavas sporta skola, Augšdaugavas novads un Ādaži/Carnikava. Savstarpējās spēlēs komandas uzvaras dalīja uz pusēm, bet sliktākas punktu attiecības dēļ ādažnieki ierindojās gan aiz Krāslavas, gan Augšdaugavas novada komandām, ieņemot septīto pozīciju.

Izslēgšanas spēļu astotdaļfinālā Ādaži/Carnikava komandai pretī stāsies Rietumu konferences otrā spēcīgākā vienība Jaunpils, kas 20 spēlēs tika pie 15 panākumiem. Komandas tiksies divreiz (pa reizei savā un pretinieku laukumā), uzvarētāju nosakot divu spēļu summā. Pirmā spēle notiks piektdien, 1. aprīlī plkst. 20:00, Ādažu sākumskolas zālē.

Latvijas florbola čempionātu devītajā vietā  savā debijas sezonā augstākajā līgā noslēgusi Saulkrastu, Ādažu un Carnikavas apvienotā komanda “SĀC”. “Elvi” līgas spēlēs par 9.-12.vietu vispirms zaudēja Bauskai ar 2:6, bet nākamajās divās spēlēs revanšējās ar 4:1 un 5:3, gūstot panākumu sērijā līdz divām uzvarām ar 2-1. Devītie “SĀC” bija arī pēc pamatturnīra. Ar šo panākumu komanda saglabājusi arī vietu “Elvi” līgā nākamajā sezonā.