8.maijā ar koncertu Ādažu Kultūras centrā uzstāsies ASV armijas Eiropā un Āfrikā karavīru ansamblis

06.05.2022.

koncerta afiša

8. maijā plkst. 12.00 Ādažu Kultūras centrā ar koncertu uzstāsies ASV armijas Eiropā un Āfrikā vokāli instrumentālais ansamblis. Koncerts ir bez ieejas maksas.

Koncerts notiks ar ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu un tādējādi tiks atzīmēta ASV un Latvijas diplomātisko attiecību 100. gadadiena. Koncerti tiek rīkoti, sadarbojoties ASV armijai, ASV vēstniecībai Latvijā, Latvijas Zemessardzes orķestrim, kā arī Lielvārdes un Ādažu kultūras centriem.

ASV armijas Eiropas un Āfrikas karavīru ansamblis virsleitnanta Kurrana Šenka vadībā tika dibināts 1963. gadā un ar mūzikas palīdzību palīdzēja ātri attīstīt attiecības starp amerikāņu kopienu Eiropā un tās uzņemošajām valstīm. Lielākā daļa ansambļa dalībnieku pirms armijas nav bijuši saistīti ar mūziku. Šie karavīri tiek atlasīti konkursa kārtībā. Viņi saņem intensīvu apmācību, lai pilnveidotu vokālās, dejas un teātra prasmes. Šis ansamblis ir viens no piecām pilna laika kora grupām ASV armijā.

ASV armijas Eiropas un Āfrikas grupa un ansamblis katru gadu veic vairāk nekā 200 uzstāšanos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.