6.septembrī atklās Ievas Saulītes izstādi “Savstarpējie pirmskaitļi”

06.09.2019.

2019. gada 6.septembrī plkst. 18.00 Ādažu Kultūras centra izstāžu zālē (Ādažos, Gaujas ielā 33A) tiek atklāta Ievas Saulītes izstāde “Savstarpēji pirmskaitļi”, kurā būs skatāmi gleznojumi un dažādu materiālu saspēle objektos. Izstāde būs pieejama skatītājiem līdz 4. oktobrim.

Ekspozīcijā skatāmas abstraktas formulas un vienādojumi gleznojumos un telpiskos objektos, kur tiešā veidā saspēlējas dažādas sastāvdaļas, esot vai atgādinot kā dabas,tā rūpnieciski radītas lietas, netieši tiek rādot un radot dažādas atsauces.

“Viens” ir visvientuļākais skaitlis, kas tu būsi.”Divi” var būt tik pat slikti. Tas ir nākošais vientuļākais skaitlis pēc tam.* Savstarpēji pirmskaitļi ir tādi veseli skaitļi , kuru vienīgais kopīgais dalītājs ir skaitlis viens. Visam savstarpēji ir kopīgs vismaz kaut kas viens, tomēr visbiežāk daudz kas vairāk.

Izstādēm māksliniece veido darbu sērijas, izteiksmes līdzekļos un tehniskajos paņēmienos iekļaujot plašu mākslas veidu spektru, tostarp, zīmējumus, gleznojumus, grafikas, tekstilu un citus materiālus.

Ieva Saulīte studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā tēlniecības speciālitātē, kā arī University for the Creative Arts Kenterberijā, Apvienotajā Karalistē. No 2007.gada regulāri piedalās dažāda mēroga projektos un izstādēs Rīgā, citviet Latvijā un ārvalstīs, kā arī starptautiskās izstādēs un mākslas notikumos – starptautiskajā tēlniecības kvadriennāle 2016.gadā un festivāls Survival Kit 2012. gadā. No 2009.gada regulāri veido personālizstādes, paralēli Ieva Saulīte pieteikusi sevi arī kā kuratori (Latvijas Laikmetīgās mākslas centra “Ofisa galerijā”, kultūras platformā NABAKLAB un citos neatkarīgos projektos).