29. jūnijā Carnikavas Novadpētniecības centrā norisināsies “Zaļā pēcpusdiena”- par putnu ligzdošanu un citām aktualitātēm Piejūras dabas parkā

20.06.2022.

Zaļās pēcpusdienas logo

Dabas aizsardzības pārvalde 29. jūnijā plkst. 18.00 aicina vietējos iedzīvotājus uz “Zaļo pēcpusdienu” Carnikavas Novadpētniecības centrā. Pasākuma laikā būs iespēja neformālā gaisotnē uzzināt par aktualitātēm Piejūras dabas parkā, kā arī uzdot savus jautājumus.

“Zaļās pēcpusdienas” Pārvalde organizē jau teju 10 gadu, lai varētu klātienē satikt un uzrunāt īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un to tuvumā dzīvojošos iedzīvotājus un sīkāk pastāstīt par tobrīd notiekošajām vai plānotajām aktualitātēm konkrētajā teritorijā. Tā ir iespēja arī informatīvi izglītojošā veidā ikvienu informēt par iespējām iesaistīties dažādos dabas aizsardzības pasākumos – talkās, dabas pētījumu programmās un citās aktivitātēs.

“Tiekoties ar īpaši aizsargājamo dabas teritoriju apkārtnē mītošajiem iedzīvotājiem, vēlamies nepastarpinātā veidā nodot aktuālāko informāciju par norisēm tajās. Piemēram, šajā reizē apskatāmo jautājumu lokā būs gan putnu ligzdošanas dēļ noteiktie pārvietošanās ierobežojumi Gaujas grīvas apkaimē, gan peldēšanās Ummja ezerā, gan arī citi iedzīvotājiem aktuāli jautājumi. To nozīme ir vēl jo lielāka Piejūras dabas parka individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu, kā arī dabas aizsardzības plāna izstrādes kontekstā” stāsta Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.

Jautājumus iespējams iesūtīt arī iepriekš uz e-pastu: janis.sluke@daba.gov.lv  Plašāka informācija pa tālr. 26424972

afiša par Zaļo pēcpusdienu