Šodien, 28.aprīlī, Dānijas militārās kolonnas pārvietosies pa koplietošanas ceļiem

28.04.2022.

Trešdien, 27. aprīlī, Rīgā no Dānijas ostas Koges (Køge) ieradās divi transportlīdzekļu pārvadāšanas kuģi, kas Latvijā nogādāja gandrīz 300 Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1.brigādes militārās un atbalsta tehnikas vienības, tajā skaitā kājnieku kaujas mašīnas “Piranha V” un kāpurķēžu kājnieku kaujas mašīnas “CV 90”.

Dānijas militārā transporta kolonnu kustība apdzīvotās vietās, kā arī pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem tiks organizēta veidā, kas pēc iespējas mazāk ietekmē ikdienas satiksmi. 28. aprīlī vairākās Pierīgas apdzīvotās vietās tiks izvietoti Latvijas vai Dānijas karavīri formastērpos, kuri norādīs braukšanas virzienu militārajām kolonnām, taču nekādā veidā neierobežos autotransporta satiksmi. Militāro kolonnu pavadīšanu pa Latvijas autoceļiem nodrošina Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs.

Veicinot atturēšanu un stiprinot NATO kolektīvo aizsardzību alianses austrumu flangā, Latvijā tiks izvietota Dānijas Karalisko bruņoto spēku bataljona līmeņa vienība – aptuveni 750 karavīri un atbilstošs apbruņojums. Dānijas bataljons tiks izvietots Ādažu bāzē, integrējoties Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā līdzīgi kā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa (eFP).

Dānijas kontingenta izvietošana Latvijā un dāņu karavīru dalība kopīgās militārās mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un citu sabiedroto valstu vienībām nodrošinās gan NATO dalībvalstu savietojamības turpmāku pilnveidošanu, gan arī augstāku gatavību reaģēšanai uz pašlaik aktuāliem drošības izaicinājumiem stratēģiskā, operacionālā un taktiskā līmenī.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret īslaicīgām neērtībām sakarā ar Latvijā ienākošo sabiedroto spēku pārvietošanos pa koplietošanas ceļiem.