27. aprīlī – Lielā Talka 2019! Aicinām piedalīties!

26.04.2019.


Šā gada Lielā Talka aizsāks jaunu desmitgadi ar jaunām vēsmām vides domāšanā, jo aicina ne tikai vākt atkritumus, bet arī, tos vācot, šķirot. Tas jādara, lai veicinātu izpratni par plastmasas piesārņojumu, tās kaitīgo ietekmi uz vidi un izpratni par plastmasu kā videi bīstamu atkritumu, kas rada augsnes piesārņojumu un siltuma akumulāciju augsnē un ūdeņos.

Zilie maisi – plastmasai, baltie – pārējiem atkritumiem
Visi tiek aicināti talkas laikā šķirot, atdalot plastmasu no citiem atkritumiem. Tāpēc talku vietām tiks piešķirti zilas un baltas krāsas maisi. Zilie tiks paredzēti plastmasai, baltie – citiem atkritumiem. Aicinājums talkotājiem būt atsaucīgiem un censties visiem kopīgiem spēkiem skaidrot arī citiem šo aktivitāti. Tā palīdzēs arī saprast, cik dabā ir plastmasas atkritumu un kā rast adekvātāko risinājumu, sadarbojoties ar pašvaldībām un citām institūcijām. Iedzīvotāji aicināti aktīvi iesaistīties interaktīvajā piesārņoto vietu reģistrēšanas kartē www.talkas.lv mājaslapā. Iespējams, ka kādam šī piesārņoto vietu karte palīdzēs izšķirties par vietu, kur doties Lielās talkas rītā.

Riepas jānodod oficiālajos riepu nodošanas punktos
Pavasaris ir laiks, kad arī transportlīdzekļiem tiek mainītas gumijas kedas. Pēc Lielās talkas pieredzes un statistikas var secināt, ka auto riepas ir viens no biežāk atrastajiem atkritumiem dabā. Domājot par mūsu dabu un Latvijas nākotni, iesakām riepas nodot oficiālajos riepu nodošanas punktos. Tīmekļvietnē www.talkas.lv ir pieejama informatīva karte, kurā vari atrast kādu no sev tuvākajiem un ērtākajiem riepu nodošanas punktiem.

Kā izvēlēties talkošanas vietu?
Ja Jums nav savas talkas vietas, variet pievienoties Lielās Talkas mājaslapā kartē pieteiktajām talkas vietām. Plašāka informācija www.talkas.lv.

Kur saņemt talkas maisus novadā?
Talkas maisus var saņemt pie koordinatores Ivetas, iepriekš sazinoties pa tālr.29116486.