26. un 27.martā Ādažu poligonā notiks mīnmetēju kaujas šaušanas apmācība, turpināsies kaujas helikopteru mācību lidojumi

25.03.2022.

No 26.marta plkst.10.00 līdz 27.marta plkst.16.00 Ādažu poligonā notiks mīnmetēju kaujas šaušanas apmācība gan dienas gaišajā, gan tumšajā laikā. Tiks izmantoti apgaismes lādiņi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem.

Martā un aprīlī Latvijā turpinās arī  ASV Bruņoto spēku kaujas helikopteru “AH-64 Apache” mācību lidojumi. Lidojumu mērķis ir uzturēt pilotu kvalifikāciju, iepazīt Latvijas reljefu sauszemes vienību mācību atbalstam. Kā ierasts, sadarbību ar kaujas helikopteriem apmācībās izmantos arī citas Latvijā izvietotās starptautiskās un Latvijas sauszemes vienības.

Latvijā izvietoto kaujas helikopteru lidojumi notiek visā Latvijas teritorijā, gan dienas, gan nakts laikā, pēc iepriekš plānota un saskaņota maršruta, atbilstoši civilajiem un militārajiem normatīviem aktiem un savstarpējām vienošanām. Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot militāro lidaparātu pārvietošanos valsts gaisa telpā. Lidaparātu radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkiem un īpašumam.

Nacionālie bruņotie spēki atvainojas par iedzīvotājiem sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret Latvijā notiekošajām militāro vienību mācībām, kas vērstas uz valsts nacionālās aizsardzības un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.