24.aprīlī visā Latvijā aicina piedalīties Lielajā talkā 2021

07.04.2021.

Lielās talkas šī gada devīze – “Katrs atsevišķi, bet visi kopā!”

Šogad Lielā Talka Latvijā tiek rīkota 14. gadu pēc kārtas, un Lielās talkas organizatori aicina ikvienu iesaistīties talkas aktivitātēs. Neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, arī šogad 24. aprīlī talka notiks, ievērojot piesardzību un talkojot SOLO, DUO un ĢIMENES talku formātos, vai arī atbilstoši aktuālajai situācijai talkas dienā. Jo īpaši tagad ir būtiski domāt par to – kā sabiedrībai iesaistīties un veidot Latviju par sakoptu un zaļu dzīves telpu mums visiem.

Kā pieteikt talkas vietu

Lai pieteiktu talkas vietu, jāieiet mājas lapā www.talkas.lv , jāatrod sadaļa “Pieteikt talku”, esošajā kartē jāieliek sarkanais punkts plānotajā talkas vietā un pēc tam jāklikšķina uz labajā pusē esošās zilās pogas PIETEIKT TALKU. Karti var pietuvināt, attālināt, pārbīdīt. Līdzko tas izdarīts, atveras reģistrācijas forma ar nepieciešamajiem laukiem, ko aizpildīt. Ja sarkanais punkts nejauši ielikts kļūdaini, to var pārbīdīt, kamēr pieteikums vēl nav nosūtīts. Kad anketa aizpildīta, atliek vien gaidīt apstiprinājumu no Lielās Talkas koordinatora! Koordinators, saņēmis ziņu  par pieteikto talkas vietu, sazināsies ar talkas organizatoru, vienosies – kur tiks nogādāti atkritumi, ja nepieciešams, precizēs talkošanas vietu un apstiprinās pieteikto talku.

Lai veicinātu individuālo talkotāju iesaisti un atvieglotu to dalību Lielās Talkas kustībā, saņemt Lielās Talkas maisu kļūs vēl ērtāk – dodoties uz tuvāko “Maxima” veikalu, bez nepieciešamības savu dalību pirms tam saskaņot ar talkas koordinatoru. Visi SOLO talkotāji no 19. līdz 24. aprīlim varēs saņemt savu īpašo talkas maisu veikalos “Maxima” (izņemot “Maxima Express” formāta veikalus), veicot simbolisku pirkumu vismaz 0.10 eiro apmērā. Jāņem vērā, ka maisu skaits ir ierobežots.

Solo talka

“SOLO TALKA” ir iespēja talkot individuāli sev ērtā publiskā vietā bez talkas saskaņošanas ar pašvaldības koordinatoru. Savu SOLO talku pēc paša vēlēšanās iespējams piereģistrēt talkas mājas lapā SOLO talkas kartē: https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/. Vienīgais, kas jāizdara SOLO talkotājam – jāsaņem Lielās Talkas maiss kādā no tuvākajiem “Maxima” veikaliem (veikalu saraksts https://www.maxima.lv/veikalu-kedes), jāsatīra apkārtne un jānogādā maiss ar savāktajiem atkritumiem kādā no Lielās talkas atkritumu savākšanas vietām. Tuvāk talkas datumam pašvaldības koordinators apkopos informāciju un izziņos plašsaziņas līdzekļos par vietām, kur būs iespējams nogādāt savāktos atkritumus.

Atgādinām – Lielā talka ir pasākums, kurā aicina sakopt tuvāku vai tālāku apkārtni. Tas nav laiks un brīdis, kad iztukšot veco šķūnīti vai ieviest uzlabojumus pagrabā un visu lieko salikt Lielās talkas atkritumu savākšanas punktos.

Tāpat atgādinām, ka Lielās talkas maisi nav paredzēti bioloģisko atkritumu – pērnās zāles, lapu un sazāģēto koku un krūmu izvešanai. Teritorijas var sakopt, lapas var grābt, bet tie nebūs atkritumi, kas tiek nogādāti uz atkritumu savākšanas poligonu kā Lielās talkas atkritumi.

 

Vairāk informācijas www.talkas.lv.